Майбутнє розвитку дронів: Штучний інтелект, автономність керування сервоприводом дрона та інше

Майбутнє розвитку дронів: Штучний інтелект, автономність керування сервоприводом дрона та інше

Така деталь, як сервопривод дронавідіграє значну роль у конструкції цього безпілотного літального апарату. Дивлячись на те, як розвиваються технології штучного інтелекту сьогодні, з упевненістю можна сказати, що вже досить скоро цим елементом дрона зможе керувати комп’ютер. 

Які функції виконує сервопривод дрона та чи може ним керувати ШІ

Спочатку розглянемо, які функції відіграє вказаний елемент. Серед основних його робочих дій виділяють наступні:

  • керування рухом;
  • стабілізацію дрона у повітрі;
  • функцію автопілота;
  • камерну стабілізацію.

Сервоприводи відповідають за переміщення рухомих частин безпілотного літального апарату, у тому числі крил та рульової поверхні. Завдяки цьому елементу пілот може впливати на кут нахилу дрона, робити з ним різні маневри у повітрі.

Також сервопривод допомагає автоматизувати керування дроном, для цього використовуються технологічні системи. Завдяки цьому виконуються команди автопілота, дрон автоматично виконує певні маневри чи місії у повітрі. 

Деякі з сервоприводі дронів використовуються для стабілізації відеокамер, встановлених на борту БПЛА. Завдяки регуляції кута нахилу дрона та його стабілізації, вдається отримати більш чітку картинку під час зйомки фото чи відео. 

Таким чином, сервопривод є невід’ємною частиною сучасного дрона. 

Як ШІ може вплинути на автономність керування дроном

На сьогодні технології штучного інтелекту невпинно розвиваються. Насамперед завдяки їх використанню вдається автоматизувати роботу певних програм, чіткіше проводити моніторинг території, керувати пристроями дистанційно. Саме ці функції залучені під час керування дроном.

Тому, можна припустити, що квадрокоптер, мультикоптер чи класичний дрон, вже у скорому майбутньому отримають можливість здійснення автономного планування своїх маршрутів.

Крім цього, ШІ може допомогти обробляти дані та аналізувати оточення, керуючись інформацією з різних датчиків дрона. Це дозволить дрону уникати перешкод на своєму шляху, виконуючи політ навіть в автоматичному режимі.

Крім цього, технології штучного інтелекту з великою долею вірогідності допоможуть безпілотним літальним апаратам виконувати колективні місії у автоматичному режимі. Це стане можливим завдяки комунікації між БПЛА та обміну даними між ними, у тому числі координатами. 

Бортові комп’ютери дронів будуть здатні аналізувати складні ситуації та приймати рішення на основі попереднього навчання чи алгоритмів машинного навчання. БПЛА зможуть визначати оптимальні стратегії уникнення перешкод, дотримуватися певного режиму польоту та змінювати його під час колективних польотів. 

Позначки:, , , , , , , , , , , ,
close