Грибок у кішок

Покров шкіри собою являє дуже великий за площею орган, виконуючий пристойну кількість функцій. Але важлива функція-захист організму від самих різних шкідливих факторів, в тому числі і від інфекції грибка.

Необхідно пам’ятати головні причини розвитку грибка у кішок, а ще способи його усунення. До групи ризику по грибкових інфекцій потрапляють породисті вихованці, а ще тварини зі зниженими захисними силами організму (кошенята і вагітні кішки, а ще вихованці, які перенесли небезпечне захворювання).

Грибкові мікроорганізми розміщуються на шкірі вихованця завжди, але бар’єрна функція шкіри, не дає можливість поширитися захворювання. І виключно при різкому зниженні імунітету патологія поширюється на конкретних ділянках шкіри, вражаючи організм тварини.

Грибок у кішок специфічне Узагальнення цілої групи патологічних процесів, спровокованих грибками.

Так, є ряд грибкових мікроорганізмів, які викликають небезпечні зміни у внутрішніх органах тварини, на шкірному покриві або внутрішніх шарах.

Паразити, що розміщуються на зовнішніх покривах, призводять до того, що шар знаходиться зверху сосочкового шару дерми починає лущитися, шерсть вихованця зазнає змін, ставати тьмяною і виділяє відштовхуючий запах. При відсутності своєчасної допомоги на шкірі тварини з’являються великі ранові поверхні з сильним свербінням.

Все це призводить до зменшення імунітету, порушень в психічному стані тварини, втрати ваги. Обов’язково потрібно згадати, що дерматомікози представляють якусь небезпеку і для власника, особливо певні види патології. Тому дуже і дуже важливо вчасно показати кішку ветеринарному професіоналу, щоб виключити або виключити захворювання. У разі діагностованого дерматомікозу, вихованцеві призначається довгі терапевтичний курс, що вимагає виконання господарем всіх рекомендацій лікаря.

Основні види поразок грибком

У ветеринарії, також як і в людській медицині, грибки розподіляють на кілька видів – внутрішні і зовнішні. Зовнішній вигляд грибкового ураження представлений стригучий лишай, дріжджовим стоматитом, грибковим отитом.

Внутрішні ураження провокують великі зміни в роботі органів знаходяться всередині. На перших стадіях грибкові ураження протікають абсолютно без симптомів, в той же час тварина вважається рознощиком інфекції, представляючи небезпеку для оточуючих людей і тварин.

Грибкова хвороба у кішок може бути спровокована дуже різними факторами, передаючись від хворої тварини до здорового при тісному контактуванні. Кішки, які не мають безкоштовного доступу на вулицю, а ще не контактують з іншими тваринами, здатні інфікуватися інфекцією від вуличного взуття власника.

Найнебезпечнішим періодом по поширенню грибка вважається сира погода (осінньо-зимовий період), велика волога в приміщенні для житла, де дуже часто перебувати вихованець. Патогенна грибкова мікрофлора потрапляє в шари сосочкового шару дерми через різні мікроскопічні травми, тріщини, розчухи і навіть попрілості.

Факторами, що сприяють розвитку захворювання вважаються:

 • молодий вік тварини;
 • зменшення імунітету в період виношування кошенят і їх вигодовування;
 • зниження захисних сил організму на тлі довгого вірусного захворювання;
 • порушення в поживному раціоні (невисокий вміст корисних нутрієнтів в складі корму);
 • терапія, спрямована на припинення імунітету;
 • захворювання системного характеру-патології ендокринної системи.

Дерматофіти (грибки, що вражають шари шкіри), розмножуються на шкірі за допомогою власних суперечка, активно формуючи грибницю, що поширюється на поверхні і проникаючу в набагато глибокі шари дерми.

Головними видами грибків, що вражають організм домашньої кішки, вважаються:

 1. Вушної грибок. Вушної грибок у кішок має відмінні специфіки, що виявляється постійною появою расчесов на шкірі, плоть до ран, в області біля вуха. При цьому вихованець регулярно трясе вухами, прагнучи припасти ураженим місцем до поверхні підлоги. Невчасно вилікуваний грибок, може перейти в затяжний перебіг. Грибковий отит у кішок розвивається дуже швидко, так як в вушному каналі чудові умови для розвитку і розмноження патогенного мікроорганізму. На відміну від інших видів запалень в вушному каналі, грибковий отит найбільш складна в лікуванні патологія. Грибкова хвороба вимагає довгого лікування, з постійною корекцією схеми терапії і регулярними спостереженнями у фахівця.
 2. Гістоплазмоз . Вид грибкового ураження, що провокує порушення в роботі органів знаходяться всередині. При проникненні спор грибка з пилом, у тварини підвищуються показники температури тіла до високих позначок, зустрічається зміна картини крові, кашель і відмова від їжі. Гістоплазмоз вражає лімфо вузли, гепато-ренальную систему, кістковий мозок і селезінку.
 3. Криптококова хвороба. Також ставитися до внутрішніх грибкових інфекцій, вражаючи центральну нервову систему тварини, дихальні шляхи. Проникає грибок в організм чутливої тварини поряд із землею або пташиним гноєм.
 4. Риноспоридиоз . Патологічний процес, спровокований грибками в тканинних структурах носових ходів і сосочкового шару дерми. На тлі інфекції грибка, у тварини з’являються нестандартні нові освіти на шкірному покриві. Лікування передбачає як консервативні методики, так і хірургічне видалення. Небезпека полягає в тому, що риноспорідіоз може знову окупувати організм кішки через деякий проміжок часу після лікування.
 5. Молочниця . Захворювання, спровоковане умовно-патогенними грибками роду Кандида. Умовно-патогенні грибкові мікроорганізми регулярно присутні на тілі тварини, однак при прийнятних умовах, колонії мікроорганізмів починають посилено рости і плодитися, вражаючи по ходу власного збільшення слизові оболонки і покриви шкіри. У домашніх кішок молочниця діагностується рідше, ніж у собак, як самостійне захворювання. У переважній більшості клінічних випадків, молочниця у кішки з’єднаний з інфекціями слизових оболонок, респіраторними захворюваннями. Може локалізуватися на підборідді у вихованця у вигляді відмінних змін шкіри і шерстного покриву.
 6. Асперегилез . Дуже часто діагностується захворювання у домашніх кішок. Поразка грибками відбувається повітряно-крапельним шляхом, а ще через пошкодження на шкірі. Покрив шкіри регулярно свербить, покривається болячками і струпами.
 7. Стригучий лишай . Небезпечна грибкова хвороба, вражає домашніх кішок вимальовується не відразу. Період інкубації стригучого лишаю становить близько 3 місяців. Кішка, уражена стригучий лишай, з ослабленим імунітетом. У більшості випадків для зараження здорової тварини потрібен несуттєвий контакт. Інфекційними переносниками є заражені гризуни і бездомні кішки. Заходами попередження вважається актуальна вакцинація вихованців.

Загальні симптоми поразок грибком

Після обсіменіння чутливих ділянок тіла тварини спорами грибка, починається патологічний процес. Грибкові мікроорганізми харчуються корисними речовинами на тілі кішки, виділяючи у відповідь токсичні і ферментативні речовини.

Діагностуються грибкові захворювання у кішок поступовим руйнуванням верхніх шарів дерми з поширенням запалення на поверхні. При відсутності належної терапії, патологія вражає глибокі шари дерми, пошкоджуються фолікули волосся і порушується структура вовни. У місці локалізації ураження з’являються лисини з лусочками, ранками і корочками.

Симптоми грибка у кішок відрізняються наступним особливостями:

  на місці ураження;

 • виникнення місць на шкірному покриві без шерсті з лущаться лусочками (зазвичай, в області шиї, вух і передніх лап);
 • хвилювання улюбленця (тварина активно трясе головою і відчуває свербіння);
 • поява відразливого запаху і виділень з вушної раковини;
 • наліт на вушних раковинах у вигляді дрібних точок коричнево-червоного кольору;
 • освіти виглядають як підшкірні горбки і своєрідні вузлики на шкірному покриві; , з домішками крові;
 • освіта аномальні епітеліальні освіти в носових ходах.

Якщо лікування немає симптоматика ускладнюється, в результаті проникнення патологічного процесу в глибокі шари дерми.

Там з’являються запальні процеси гнійно-некротичного характеру. Поверхня пошкодженого покриву шкіри покривається струпами, гнійними корочками, з виступаючим іноді ексудатом. Серед інших значних складнощів інфекції грибка значаться-процес запалення в легеневих структурах, втрата ваги, розвиток анемії, диспепсичні розлади.

При слабкому імунітеті у молодого кошеняти патологічний процес розвивається настільки швидко, що буде причиною смертельного результату.

Діагностика і терапія

Лікування грибка у кішок – досить складний і дуже тривалий процес. Помітивши у вихованця відмінні ознаки захворювання, потрібно показати вихованця ветеринарному професіоналу. Ветеринар проведе збір анамнезу, фізикальний огляд, а ще призначить ряд лабораторних досліджень для постановки точного діагнозу і визначення збудника.

Розкриття причини патологічного процесу також дуже важливо, так як дає можливо точно підкоригувати курс лікування.

Завдання власника-чітко виконувати рекомендації фахівця, що дозволяє вдало боротися з патологією, не допустивши значних складнощів.

Пошкодження покривів шкіри грибковими патогенними мікроорганізмами, діагностуються за допомогою спеціальної лампи Вуда. Дана лампа дозволяє встановити мікроспорію. Далі проводитися зішкріб з уражених ділянок з подальшою культивацією патогенного мікроорганізму на поживних середовищах. Це дає можливість визначити вид патогена і вибрати адекватне лікування. Проводитися також загальний аналіз крові, хімічний аналіз крові, мікроскопія відібраних зразків вовни.

Велике значення в постановці діагнозу має біопсія шкіри, мазки зі слизових оболонок і відбитки з уражених ділянок. Прояви патології і визначення тактики лікування тісно поєднуються. Все залежить від виду патогенного мікроорганізму, ступеня пошкодження і загального самопочуття кішки професійний ветеринарний фахівець проводить терапевтичні заходи.

Самолікування в даному випадку протипоказано, так як буде причиною небезпечних складнощів. Для лікування грибка у кішки використовують спеціалізовані шампуні, а ще застосовують мазі і присипки, що наносяться на уражені ділянки. Рекомендується введення антигістамінних препаратів при сильному відчутті свербіння у тварини.

Не допустити расчеси можна, застосовуючи спеціалізований іммобілізуючий комір, що надягають на хвору тварину у вигляді воронки. Також цей пристрій дає можливість не дозволити злизування медикаментозних засобів. Перший час кішка може обурюватися обурення з приводу спеціального коміра, але з часом звикає.

При системних патологіях, викликаних грибковою інфекцією, використовують засоби проти грибка у вигляді ін’єкцій і таблеток. Лікування супутньої бактеріальної інфекції проводитися за допомогою антибіотиків, що підбираються абсолютно індивідуально враховуючи специфіки організму тварини. Якщо терапія не дає хороших результатів, фахівець змінює схему лікування. Грибкові патології лікуються тривало і важко, тому господареві варто запастися терпінням.

Профілактика захворювань грибкового характеру у кішок

Грибкові ураження-одні з дуже складних в лікуванні серед інших інфекцій. для того щоб не допустити захворювання, потрібно вживати заходів попередження.

Перш за все, потрібно дуже ретельно підбирати раціон харчування тварини, стежити за тим, щоб імунітет тварини був на найвищому рівні. Важливо систематично контролювати прояви реакцій алергії, купати тварину з використанням спеціалізованих шампунів.

В якості попередження, рекомендується відвідувати ветеринарного фахівця, сушити феном в холодний період року, проводити протипаразитарні обробки якісними засобами. Приміщення для житла, потрібно систематично обробляти спецзасобами, приділяючи найбільшу увагу іграшок і предметів догляду.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close