9 правил дресирування собак

Кожен пес, який проживає поруч з господарем в будинку, потребує ласки, теплому місці, постійних прогулянках і правильному харчуванні. Але потрібно пам’ятати і про такий важливий нюанс, як виховання. Рішення за самим господарем-проводити дресирування без сторонньої допомоги або довіритися в даному питанні професіоналу-кінолога.

Є ряд правил, які господар зобов’язаний знати і виконувати. Їм потрібно слідувати як в разі домашнього навчання, так і при професійній дресируванню.

1. Тренування день у день

Існує приказка: «Повторення – мати вчення!». Ця аксіома ефективна не тільки по відношенню людей, а й домашніх чотириногих. Дресирування не повинна закінчуватися відразу ж, як тільки собака покинула територію спец-майданчики. Виховувати собаку необхідно день у день-на вулиці, в квартирі і навіть в транспорті. Часте закріплення отриманої інформації, дасть можливість тварині швидше створити правильні асоціації, зблизитися з власним господарем і розуміти його з півслова.

2. Починати з звичайних команд

Приступити до навчання потрібно з більш простих, базових команд. Не можна починати вчити тваринно давати лапу, перед тим, як воно засвоїть команду «Поруч!», «Не можна!», «До мене!», «Сидіти!»або» лежати!». Основа дресирування-не тільки навчити собаку покірно виконувати команди, а й взаємодіяти з господарем. Знання базових, найбільш простих команд, не просто каприз. Це необхідність, тим більше для тих господарів тварин, які проживають далеко в умовах міста.

3. Застосовувати команди з одного слова

Для швидкого навчання вихованця, краще застосовувати команди, які складаються з одного слова. Наприклад, команда » до мене!», звучить односкладово, а таке словосполучення як «Підійди до мене!», стане більш складною для сприйняття собакою. У зв’язку з цим, більшість звичайних, базових команд, складаються з одного слова — » не можна!», «Поруч!», «Лежати!», «Сидіти!», «Голос!».

4. Схвалення за правильно виконану команду

Кожен раз, незалежно від того, виконує собака команду правильно вперше або ж цей навик у неї відточений, потрібно вихованця стимулювати. Але виключно в разі, якщо команда здійснена грамотно. Формуючи зв’язок між правильним виконанням команди і отриманням заохочення, потрібно пам’ятати про просту похвалу. Крім ласощів, багатьом собакам важливо почути схвалення власного господаря. Адже собака не просто друг людини, це справжній компаньйон, для якого його володар – ціла галактика. Для собаки не існує інших власників, тому хвала з його вуст власного власника є найбільш цінною нагородою. Але ласощі, теж не погана ідея.

5. Проводити тренування в тиші

Якщо заняття починають проводитися в людному місці, домогтися правильного запам’ятовування інформації і виконання поставленого собаці завдання, стане проблематично. Відволікаючі фактори в період дресирування повинні бути найменшими. Маленьких цуценят, а власне з даного періоду експерти радять починати вчити, бажано дресирувати на перших етапах будинку, в звичній обстановці. Якщо ж навчання намічаються вже досить дорослої собаки, підбирати місця для дресирування потрібно дуже ретельно, уникаючи поруч розташованих жвавих вулиць або ж місць для вигулу інших собак. Найпрекраснішим виходом з цієї ситуації буде вибрати спеціалізований майданчик для занять, де буде обгороджена територія, присутні різні, потрібні для дресирування атрибути. Якщо ж навчання буде проводитися фахівцем, Володар з твариною повинні будуть відвідувати дресирувальні майданчики при кінологічних клубах.

6. Для заохочення застосовувати невеликі шматочки ласощі

Показати тварині, що воно все робить правильно, чітко виконує команди, можна за допомогою солодощів і словесних заохочень. Зрозуміло, домогтися гарних результатів вийде швидше, якщо кожен раз після успішного виконання команди, давати вихованцеві маленьку порцію ласощів.

Експерти радять не перестаратися і давати дуже невеликі шматочки, інакше в процесі дресирування, собака просто наїсться і отримавши бажане, відмовиться далі тренуватися. Шматочок ласощів не повинен становити більше, ніж Мізинець на руці. Ласощі можуть бути приготованими без сторонньої допомоги або ж придбаними в зоомагазині. Найбільш ходовими ласощами для собак, вважаються:

  • Яловича печінка. Ці ласощі не тільки подобатися більшості собак, а так само і корисне. Аромат від продукту, зведе з розуму будь-яку собаку. Для приготування ласощів потрібно заздалегідь відварити печінку, бажано брати тільки яловичу. Свиняча печінка не бажана в раціоні домашніх собак, так як містить пристойну кількість жиру. Вживання подібного продукту здатне привести до розвитку проблем в області судин і виявитися причиною ожиріння. Яловича печінка відварюється з метою знищення гельмінтів та інших патогенів протягом 15 хвилин. Далі продукт остуджують і нарізають на маленькі смуги, в розмірі не перевищують Мізинець на руці (для великих собак). Для дрібних порід собак, ласощі можна розділити навпіл.
  • Філе курки. Низькокалорійне ласощі, що має досить хороших якостей, однак при цьому володіє вираженим м’ясним ароматом. Підбирати філе курки краще не в магазинах, де м’ясо часто буває дуже насиченим різними добавками і антибіотиками, а у фермерів. Філе домашньої курки відварюють протягом 40 хвилин, остуджують і розривають на маленькі волокна. Доводиться стежити, щоб тварині не дісталися кісточки з курячої грудини.
  • Соски і ковбаса привертають погляди тварини, можуть застосовуватися в якості ласощів, але зловживати подібними продуктами не рекомендується. Пристойна кількість солі, спецій та інших елементів, може привести до розвитку хвороб органів знаходяться всередині у собак.
  • Хрящ. Ласощі, які переважно купуються в спеціальних магазинах. Це можуть бути хвости, вуха або ж суглобові хрящі. Для комфорту застосування на вулиці під час дресирувань, бажано придбати спеціалізовані палички або маленькі кісточки з перемелених хрящів. Такі ласощі не тільки гідно буде оцінено вихованців, але і надасть користь для організму.
  • Спеціальне собаче печиво. На відміну від продукції, що користується популярністю у людей, собаче печиво не має в складі цукру та інших шкідливих продуктів. Галетное печиво може бути великих розмірів, тому для зручності перед тренуванням, можна розділити великий шматок на пару невеликих.

7. Залучати до допомоги інших домочадців

Тренуючи собаку будинку, слід постаратися залучити до дресирування інших домочадців. Це дасть можливість тварині швидше адаптуватися і виконувати команди не тільки власного господаря, але і того, з ким собака може гуляти за відсутності власника. Цей момент так важливий. Буває, що кінологів звертаються люди з проблемою – собака нікого не слухає, крім власного господаря і члени сім’ї не в силах впорається з твариною. Щоб цього не дозволити, потрібно залучати в процес дресирування інших людей, що живуть в сім’ї.

8. Починати дресирування собаки якомога раніше

Чим старше собака, тим важче їй маневрувати, адаптуватися і виконувати завдання. Невеликі цуценята, не такі посидючі, володіють меншим терпінням якщо порівнювати зі своїми дорослими родичами, однак при цьому відкриті до нових знань. Подібно маленьким дітям, цуценята пізнають світ, а володар для них – дороговказ. Тому при якісному підході, маленького вихованця навчити командам буде набагато швидше, ніж дорослу собаку. Великі особини мають вже сформованим характером, який важко переробляти.

9. Ні в якому разі не застосовувати фізичний вплив, як покарання

Неможливо не сказати про фізичний вплив. Будь-яке фізичне покарання неприпустимо ні під час дресирувань, ні в повсякденному житті. У бажанні довести власному вихованцеві власну перевагу, володар домагається лише одного-презирства. Собака буде боятися, виконуючи команди, але довіряти не буде. Цього допускати абсолютно не можна. З твариною необхідно розмовляти, виховувати і тільки не використовувати фізичну силу.

Однаково важливо пам’ятати, що дресирована собака може бути слухняною до потрібного моменту. Собаки-живі істоти, а не запрограмовані роботи. Тому вигулювати тварину без повідця і намордника заборонено. Не знає ніхто, в який момент собака випробує страх за власне життя або життя власника.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close