7 причин чому собака може їсти кал

Ситуація, коли у собаки вимальовується копрофагія, не вважається рідкістю, і змушує господарів в жаху шукати вихід із ситуації. Дані статистики говорять про те, що близько 80% домашніх собак схильні до цієї звички.

Сама по собі копрофагія не рахується захворюванням, проте доставляє безліч незручностей господареві і істотно збільшує небезпеки зараження небезпечними інфекціями.

Потрібно засвоїти, що провокує тварина на ці дії і виключно після цього намагатися виправити поведінку тварини.

1. Почуття голоду

Однією з дуже банальних причин, які змушують собаку висловлювати інтерес до фекалій – голод. Корінням ситуація йде вглиб століть. Далекі предки собак їли свої фекалії і кал інших тварин, для того щоб вижити.

Копрофагія-наукова назва явища, що супроводжується поїданням калу, допомагала псовим заповнювати нестачу мінералів і вітамінів в організмі, а ще при нестачі їжі просто виживати.

Почуття голоду надзвичайно сильно, тому якщо тварина з жадібністю їсть кал на прогулянці, потрібно переглянути раціон харчування улюбленця. Можливо, організму не вистачає корисних речовин і тварина на інтуїтивному рівні шукає додаткове джерело.

2. Генетична схильність

Схильність до копрофагії на вродженому рівні — наслідок процесу еволюції. Навіть дуже маленькі за розмірами кімнатні собачки є нащадками сірих хижаків. У природі Маленькі за розмірами або слабкі тварини поїдають свої фекалії з метою захистити себе від ворога. З’їдаючи фекалії, собака знищує свій запах, таким чином створюючи собі якусь безпеку.

Генетична схильність сук поглинати за власними цуценятами кал потрібна для знищення запаху від малюків і збереження чистоти гнізда. Вважається навіть відхиленням, якщо самка не з’їдає за цуценятами кал.

На випадок появи копрофагії у собаки, яка раніше не помічалася за поїданням калу, рекомендується звернутися за допомогою до ветеринарного професіонала.

Копрофагія може бути огидний звичкою, що вказує на порушення в виховання. Дана звичка не просто огидна для власника собаки-поїдання калу інших тварин або своїх фекалій буде причиною інфікування небезпечними захворюваннями. Основна частина вірусних інфекцій передається через маси Кала.

Небезпечними для вихованця інфекціями, що передаються через фекалії, є гепатит вірусної етіології, парвовірусний ентерит і лептоспіроз. Поїдання собакою котячого калу буде причиною зараження собаки токсоплазмозом, що вражає ЦНС собаки.

3. Нестача поживних речовин в раціоні

Головна причина поїдання калу собакою-слідування природним інстинктам. Дикі вовки, піймавши і роздерши здобич, починають їсти перш за все не м’язи, А нутрощі. Великої уваги заслуговує шлунок, який в собі містить масу ферментативних речовин, що поліпшують травлення.

Домашні вихованці позбавлені можливості ловити і поїдати здобич, тому якщо харчування улюбленця бідне за складом, собака на інтуїтивному рівні починає шукати додаткове джерело корисних речовин. дуже доступним в даному випадку вважається кал.

Причинами поїдання собакою калу на вулиці, а іноді і вдома( деякі собаки з’їдають котячий кал з лотка), вважаються:

  • бідне на поживні деталі харчування-годування одними кашами;
  • пристойна кількість білка і невисокий вміст або повна відсутність інших продуктів;
  • годування собаки сухими кормами упереміш зі справжньою їжею;
  • присутність в раціоні улюбленця великої кількості жирної і солоної їжі, а ще самих різних кісток;
  • годування тварини бідними за складом недорогими гранульованими кормами.

Основою того, що собака їсть свій кал або фекалії інших тварин, може також стати постійне перегодовування улюбленця.

Відчуваючи тяжкість в шлунку, вихованець на інтуїтивному рівні буде намагатися шукати додаткове джерело ферментів. Пристойна кількість солодощів і їх якість займають важливе місце в схильності до копрофагії.

Якщо собака їсть кал або намагається це зробити, перше що повинен зробити володар – піддати аналізу, чи правильно складений раціон тварини. Пріоритетне значення має наявність вітамінних і мінеральних комплексів в меню для улюбленця.

Підозрюючи, що тварина відчуває голод, рекомендується отримати консультацію з ветлікарем з приводу зміни калорійності харчування. Дорослих собак рекомендується годувати 2 рази на день якісним кормом.

Можна порадити вихованцеві яловичий рубець в якості альтернативи, для заповнення порушеного балансу ферментів в травному тракті.

4. Покора або суперництво

Собаки-зграйні тварини. У природі властивість є кал-прояв слабкості. У бездомних собак, що збиваються в зграї, завжди є лідер. А ті, хто йому підкоряються, їдять його фекалії, показуючи, таким чином, власну покору.

Якщо є в будинку кілька собак, що володіють домінантним характером, слабші будуть їсти фекалії, демонструючи не тільки покору, а й повагу.

Поїдання калу собакою може бути свідченням суперництва. Змагатися собака може з котом або кішкою. Поїдаючи кал кота, собака показує власну домінуючу позицію, показуючи, хто головний. Цілити територію притаманне і для псів і для котів. Відчувши запах котячого калу, пес постарається зробити всі доступні способи, щоб показати верховенство. Собака знищує запах кота, з’їдаючи маси Кала.

5. Стрес

Аргументом, що провокує у собаки бажання їсти кал, як правило виступає стрес. Пси в психологічному плані набагато сильніше кішок, і при переїзді на інше місце або ж під час автомобільної подорожі відчувають набагато менше стресу. Але все таки довга відсутність власника, різка зміна проживання або ж фізичне покарання, можуть посприяти самим негативним чином на психічний стан тварини. Вимальовується це не тільки депресією, але і оригінальним поведінкою – собака починає їсти кал.

Певні власники маленьких цуценят, в виховних цілях лають тварина за залишену купку або калюжу. У бажанні позбутися від «слідів злочину», собака приймає рішення з’їсти фекалії, щоб не допустити гнів господаря.

6. Нудьга і брак уваги

Поїдання калу собакою-чудовий спосіб привернути інтерес власника. При нестачі уваги собака намагається звернути погляд власника на себе. Для цього в хід йдуть будь-які прийоми. Якщо володар лається на собаку, тварина розуміє, що господар звертає на нього увагу і буде намагатися робити все що можна, щоб заволодіти хазяйським увагою, в тому числі і є свій кал.

Про подальше покарання тварина в даний момент не думає, основна мета – увагу господаря, а покарання, яке піде в подальшому, вважається для собаки точним підтвердженням приналежності до зграї.

7. Інфікування гельмінтами

Собаки, що поїдають чужі або свої маси калу, можуть бути інфіковані глистами. Наявність паразитів в організмі призводить до виснаження тканин організму. Глисти порушують роботу кишкового тракту, а ще забирають частину поживних речовин надходять з кормом.

Організм відчуває нестачу вітамінів і мікроелементів, тому тварина на інтуїтивному рівні починає шукати додаткове джерело. При гельмінтозах відзначається не тільки копрофагія у собаки, але і прояв гастрономічного зацікавленості у вихованця до неїстівних речовин – піску, грунту, пінополістиролу, вапна.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close