Які документи повинні бути при покупці цуценя

Одним з найголовніших документів у цуценяти вважається ветеринарний паспорт.

Але є ще ряд паперів, які повинні бути надані при придбанні цуценя.

Для чого при придбанні цуценя потрібні документи

При придбанні цуценя потрібно знати про ряд важливих документів, кожен з них має власну юридичну значимість.

Основним документом вважається ветеринарний паспорт, який заводить ветлікар і вписує туди всю інформацію про вакцинації і протипаразитарних обробках. В даному документі будь-яка інформація завіряється печаткою фахівця. Перші щеплення у цуценят починаються з 2-3 місяців.

Необхідно розуміти, що відсутність щеплень від сказу спричинить за собою адміністративну відповідальність для власника тварини. Так, наприклад, відповідно до статті 5.6. КОАП Москви, ухилення від вакцинації собаки від сказу карається адміністративним штрафом в 2000 – 3000 рублів.

Якщо ветеринарний паспорт відсутній, не можна отримати спеціалізовану довідку за формою №1 для поїздок.

Крім ветеринарного паспорта, важливими документами, в конкретних випадках, можуть бути-договір про резервування цуценя, договір купівлі-продажу і щеняча карта.

При придбанні цуценя, першим документом, який оформляє майбутній володар собаки – договір про резервування цуценя. Цей документ надається при придбанні цуценя в розпліднику. Підписувати договір можна задовго до оформлення щенячки (щенячої карти).

Договір купівлі-продажу або передачі цуценя необхідний для того, щоб куратори могли бути абсолютно впевненими в хорошому ставленні до тварини. У договорі занесені реквізити паспорта нового власника і копія паспорта. Одночасно з цуценям господареві надають і щенячью карту-один з найбільш перших офіційних документів цуценя. На підставі щенячої карти, по виконанню вихованцеві 1.5 років, відбувається заміна її на Родовід.

Список документів потрібних при придбанні цуценя

Класичним пакетом документів при придбанні цуценя є-ветеринарний паспорт з занесеними в нього всіма необхідними даними, свідоцтво про чіпування, метрика і щеняча карта. Серед важливих документів значаться:

  • Договір про резервування цуценя . Надається власнику собаки і містить в собі клас цуценя, стандарти згідно породи і час здійснення передачі тварини.
  • Договір купівлі-продажу-оформляється, в основному, при купівлі цуценя з притулку. У документі міститися реквізити паспорта нового власника і копія паспорта.
  • Щеняча карта-один з перших важливих документів самого цуценя. У Карті повинні бути вписані повна кличка тварини, порода, забарвлення, стать, дата народження, номер і код клейма. Однаково важливо, щоб в щенячої карті були вписані адреса проживання заводчика і самого власника цуценя, відомості про родовід тварини – батько, мати і номера їх родоводу, а ще забарвлення. Частина щенячої карти залишається у власника в момент заміни на Родовід.
  • Родовід-надається тварині, яка досягла віку 1.5 років. Оформлення родоводу дуже тривалий процес. Документ повинен міститися в собі повну клініку собаки, статеву і породну приналежність, дату народження, назву клубу і номер в записах племінної книги. Також важлива інформація про предків молодої тварини до 4-го коліна, наявність відомостей про успіхи прадідів на виставках. Родовід-свого роду гарантія чистоти породи.
  • Ветеринарний паспорт-документ, який обов’язковий не тільки для господарів породистих цуценят. Цей документ потрібен всім собакам для відстеження загального стану організму, своєчасного проведення вакцинацій та інших моментах. Для господарів породистих цуценят ветеринарний паспорт потрібен також для того, щоб отримувати можливість виїжджати за кордон і брати участь у виставках.

Крім перерахованих вище документів, може знадобиться ряд інших-клеймо, мікрочіп і паспорт міжнародного зразка.

У собаки, володар якої планує отримати Родовід, повинна бути татуювання або клеймо. Ставлять позначку в області живота, паху або вуха. Відмітка повинна бути чіткою і добре читатися. Клеймо ставлять спеціальним пристроєм, що залишає слід на тілі собаки з інформацією про заводчика і клубі у вигляді шифру з цифр і букв. Цифри-це номер собаки, а букви – назва клубу, за яким закріплений пес. Клеймо-гарантія, що цуценя не підмінять при здійсненні передачі господареві.

Відомості про чіпування заносяться в ветеринарний паспорт і заносяться в єдину базу. Мікрочіп вважається додатковим запасним способом перевірки на ідентичність тварини. Чіпування-обов’язкова процедура при плануванні транспортування тварини за кордон.

Перед покупкою цуценя, особливо породистого, важливо запитати про документи, які надає заводчик.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close