Як мити кішку

Чи необхідно мити домашню кішку і наскільки часто це робити, цікавить багатьох господарів. Деякі заводчики кішок поділяють точку зору, що вихованці від природи охайні і можуть самі чистити власну шубку, тому від процедури купання потрібно відмовитися. Вони також запевняють, що миття навіть зі спецзасобами шкодить стану вовняного покриву. Інші поділяють точку зору, що водні процедури на постійній основі – роблять корисну справу.

Природно в природі кішкам немає необхідності купатися у воді. Ці хижаки досить охайні, більш того, вони дуже багато часу проводять у догляді за шерстю, крім того часу, що сплять, їдять або грають. Чи необхідно мити кішку, якщо вона не виходить за межі квартири і як робити це правильно.

Наскільки часто можна мити кішку

Кішки не особливо раді водним процедурам, на відміну інших вихованців проживають в будинку – собак. Купання для звичайної кішки представляє стрес. Тому необхідно пам’ятати, як мити кішку, щоб в подальшому це не стало для тварини катастрофою.

Купати кота необхідно обов’язково в разі якщо тварина тривало гуляло на вулиці, або ж в тому випадку, якщо це необхідно брати участь у виставці. Тим більше в останньому варіанті, стан вовняного покриву відіграє велику роль при оцінці загального екстер’єру. Необхідно також підкреслити що, не звертаючи уваги на генетичну схильність до чистоти, не всі домашні улюблениці охайні. Згодом шерсть вимазується і починає випромінювати дуже малоприємний для власника аромат.

Водні процедури показані кішці в таких варіантах:

  • поява на шерстному покриві ектопаразитів (зокрема волосоїдів);
  • забруднення шерсті у кішки, що має безкоштовний доступ на вулицю;
  • профілактика захворювань шкіри.

У всіх домашніх кішок, як і у собак, кожні півроку приходить сезонна линька. Даний процес відрізняється зміною вовняного покриву. У цей період коти якомога ретельніше намагаються доглядати за власною шерстю. У процесі купання процес линьки прискорюється, завдяки механічній дії на відмерлі волоски. Вода змиває лусочки сосочкового шару дерми, а масаж під час «купальних процедур», дає можливість посилити кровопритік до шкіри. Однозначної думки з приводу частоти проведення водних процедур не існує. Однак при виборі часу для купання кішки, необхідно відштовхуватися від важливих показників:

  • загальне самопочуття кішки;
  • сприйняття тваринам процесу (можливо кішка відчуває дуже сильний стрес, що проходить довгий час);
  • порода кішки.

Вихованці, які мають густу, плюшеву шерсть, довгошерсті кішки, а ще породи з короткою, але насичений шерстю повинні приймати водні процедури під час линьки. А ось котам, що належать до породи Орієнтал, рекс або сіамська, не рекомендується в момент линьки призначати водні процедури.

Залежно від того, наскільки сильно вимазується шерстка вихованця, призначається частота купань. Ветеринарні лікарі і професійні заводчики наполегливо рекомендують купати кішку не більше, ніж 6 разів на рік. Це стосується тварин, що беруть участь у виставках. Якщо ж вихованець не бере участі в таких заходах, купання можна зменшити 2 процедурами протягом року. На шкірному покриві і шерсті кішки є своєрідний шар захисту, який не бажано часто змивати.

Кішок, що володіють довгою і насичений шерстю, необхідно купати частіше, ніж їх родичів, не здатних похвалитися довгим вовняним покривом. З метою попередження ектопаразитів, ветеринари пропонують наносити спеціалізовані краплі на холку. Проводити протипаразитарну обробку необхідно ліками мінімум за 5 днів до планованого купання.

Підготовка до миття

Слід мити кішку лише тоді, коли тварина класно і не перебувати в стресовому стані. для того щоб в подальшому процедура переносилася вихованцем легше, важливо потроху привчати його, почавши з найперших місяців. Починати привчання до водних процедур експерти радять після процесу зміни тимчасових зубів на часті.

Часто мити кішку не Необхідно, а виключно в міру забруднення. Привчання кошеня до води, можна починати потроху, спочатку вмочуючи тільки лапки тварини. Перша процедура проводитися тільки через чотири тижні після того, як трапилася цілковита Заміна зубів.

Невеликі кошенята не відрізняються особливою охайністю через те що, що досить цікаві і можуть забруднитися. Залежно від ступеня забруднення вовняного покриву, призначаються водні процедури. Варто пам’ятати, що мити кішку простим шампунем, особливо маленького кошеняти не можна. Крім того, що людський шампунь провокує сухість шкіри у тварини, він буде причиною алергії завдяки високому вмісту поверхнево-активних речовин.

Протипоказання для купання також існують. Не рекомендується купати маленьких кошенят до того моменту, як у них зміняться молочні зуби. Заборонено проводити водні процедури кішкам відразу ж після планової імунізації. А ще не рекомендується купати кішку, що знаходиться на карантині. Протипоказанням до купання вважається ослаблення імунного захисту під час захворювання. Це пов’язано з тим, що для кішки процес купання вважається все ж стресом і може погіршити перебіг головного захворювання.

Кішок в період виношування кошенят купати не потрібно, тільки в самих екстрених ситуаціях. В іншому випадку можна спровокувати проблеми в процесі направлення вагітності.

Як правильно вимити кішку

Підходити до процесу купання необхідно правильно. Перед тим як починати купати кішку, слід прибрати з ванної зайві дрібниці, за які вихованець може зачепитися. У квартирі доводиться перекривати вікна, запобігаючи протяг.

Заздалегідь необхідно приготувати засіб для миючих робіт і рушник. Двері в приміщення ванної краще закрити і налаштувати воду до необхідної температури. Показники температури води для купання тварини повинні знаходитися в межах 32-35 градусів. Холодна або гаряча вода призводять до появи дискомфорту, а ще можуть спричинити за собою страх вихованця.

Води в ванну набирають трохи, а потім поміщають туди кота. Шерсть необхідно добре намочити, а потім нанести шампунь. Важливо стежити, щоб засіб для миючих робіт не потрапило в очі або вуха кішки.

Миють кішку повільно, рухами по колу втираючи шампунь в шерстний покрив. Необхідно підбадьорювати улюбленця ласкавими словами. Для кращого розподілу кошти, можна скористатися м’якою мочалкою. Шампунь змивають дбайливо до того часу, поки не залишиться піни.

Мити кішку традиційними шампунями і милом, приготованим для миття рук – заборонено. Це пов’язують з лужним балансом. Засоби для підтримування людської гігієни, призводять до травматизації покривів шкіри, погіршують стан шерсті і призводять до розвитку реакцій алергічного типу. Мило, що застосовується для миття шерсті тварини, призводить до появи лупи. Вибір засобу для миття кішки, повинен вибиратися персонально, виходячи з породних речей, типу вовняного покриву і забарвлення.

Дігтярне мило від бліх не варто застосовувати для миття тварини. Практичніше використовувати спеціалізовані протипаразитарні засоби у вигляді спреїв або крапель на холку.

Хороший оптичний ефект досягається під час використання спеціалізованих дуже якісних шампунів, які не тільки справляються із забрудненням, але і надають шерсті блиск, а ще м’якість. Спецзасоби для кішок, роблять легше процес причісування і не провокують появу ковтунів. При бажанні можна підібрати шампунь від бліх у кішок, якщо володар не хоче застосовувати краплі або спреї від паразитів.

Сушка вовни після купання

Серйозний крок, що дає можливість зберігати здоров’я кішки-сушка після водних процедур. Мокрий шерстний покрив робить кота вразливим для протягів.

Як тільки водні процедури закінчені, кішку дбайливо протирають рушником насухо. Якщо кішка не відчуває страху перед феном, можна закінчити процедуру купання швидкої сушінням, але під час роботи з даним інструментом, потрібно дотримуватися ряду правил.

Перш за все, не варто підносити прилад дуже близько до тварини. Температура повітряних потоків повинна бути середньою. Більшість домашніх улюбленців не переносять звук, видаваний феном. для того щоб тварина не сильно боялося, можна застосувати під час сушіння вовни системи обігріву з гарячим повітрям. Цей прилад видає набагато менше шуму, а площа, яку він охоплює, набагато більше. Виходячи з цього кішку можна висушити швидше. Якщо привчати тварину потроху, воно зрозуміє, що нічого страшного не відбувається. Крім цього, коти люблять джерела м’якого тепла.

Якщо володар надумав мити вагітну кішку, хоча це робити небажано, необхідно поставитися до процесу з ще більшою ретельністю. Після того, як тварина викупано, рекомендується не протирати його рушником, а промокнути. Тривало тримати у вологому рушнику вихованця не Необхідно. Далі акуратно включають фен і дають тварині звикнути до шуму, що видається приладом. Чи не найкраще направляти повітряний потік на кішку в районі мордочки. Вихованець може розцінювати це як небезпеку. Краще акуратно повітряним потоком проходитися з боків. Під час сушіння добре розчісувати вихованця за допомогою спеціального гребінця або ж рукавиці, необхідної для вичісування підшерстя.

Важлива вимога-заохотити улюбленця ласощами. Часте схвалення дасть можливість виробити символічний рефлекс, і такі процедури не будуть здаватися тварині екзекуцією.

Коли купатися не слід

Є моменти, коли не найкраще проводити водні процедури для кішки. Перш за все, це період зміни молочних зубів у кошенят. До того моменту, поки всі зуби не зміняться, імунна система вихованця слабшає і з’являється ризик розвитку процесів запалення.

Від купання потрібно відмовитися, якщо кішці не так давно була проведена вакцинація або ж тварина бути на карантині. Слабкі після хвороби і кішки під час гострої фази захворювання, також не повинні піддаватися процедурі купання. Адже більшість кішок незалежні і розцінюють водні процедури як втручання в їх власний простір.

Кішок в період виношування кошенят не бажано купати. Однак якщо така необхідність з’являється, необхідно спробувати зменшити небезпеки травматизації плодом, запобігаючи таким чином проблеми в розвитку майбутніх кошенят.

Дотримання нескладних правил під час» купальних процедур » – добре обраний шампунь, високоякісна сушка, схвалення після процедури, дозволять зменшити появу стресу у тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close