Сказ у кішок-небезпека для людини

Одним з небезпечних і сильних захворювань у кішок вважається сказ. Це захворювання має критичний вплив на центральну нервову систему. Потрібно брати до уваги, що даний патологічний процес зустрічається не тільки у представників котячого сімейства, але і У інших тварин, також він представляє високу небезпеку для людини. Щоб уберегти себе і рідних від цієї небезпечної хвороби, потрібно знати перші симптоми сказу у кішок і у людей.

Як кішка може інфікуватися сказом і чи під силу власнику дізнатися його у тварини

Господарі кішок і котів повинні знати, як їх тварини можуть інфікуватися сказом, а ще вміти розпізнавати захворювання на ранній стадії. Зараження домашнього улюбленця може статися при контакті з різними вуличними, бездомними або дикими звірами.

Якщо ви проживаєте в приватному котеджі або будинку, а поруч живуть лисиці або Тхори, то відпускати вихованця гуляти одного без нагляду не рекомендується, відсоток захворювання на сказ серед цього виду тварин досить великий.

У багатоквартирних будинках також є велика ймовірність зараження сказом. Небезпека може виходити від щурів, які живуть в приміщеннях підвалів. Якщо кішка зловила гризуна, найкраще відразу відібрати у неї видобуток, і віднести її до ветеринарної лабораторії, для проведення відповідних аналізів.

Від щурів можливо як інфікування сказом, так і іншими важкими інфекційними захворюваннями.

Період інкубації вірусу захворювання може змінюватися від одного тижня до пари місяців і залежить від області пошкодження, розміру укусу і рівня вірусних тіл, які проникли в організм. Потрібно брати до уваги, що якщо рана буде розташовуватися біля голови, то вірус дуже швидко добереться до клітин головного мозку.

Початкові ознаки сказу у кішок у багатьох випадках з’являються через 2-3 тижні. Але є випадки, коли симптоми недуги відбилися лише через 2-3 місяці або пізніше, після спілкування з носієм вірусу.

Важливі ознаки сказу у кішок

Основні симптоми небезпечної хвороби допоможуть власникам вчасно її виявити у вихованця. Вони можуть залежати від форми недуги, а їх може бути кілька. При цьому вони дуже сильно схожі між собою, що в них плутаються навіть досвідчені професіонали.

Важливо! При виявленні у кота або кішки підозрілих симптомів варто вихованця відразу ж відвезти на прийом до ветеринарної клініки. У даних випадках його віднімуть на карантин і проведуть повне обстеження. Це дасть можливість захистити інших тварин і людей від предпологаемого зараження. Щоб зрозуміти особливості симптоматики сказу, необхідно розглянути його основні форми і їх характер.

Форма

Опис

Скажений

Вона має кілька стадій-продромальна, збудження, параліч. На початковій стадії відзначається млявість тварини, небажання йти на контакт з людьми, у нього може абсолютно бути відсутнім апетит. Іноді навпаки у кішки може виникати надокучлива ласкавість. Однак при цьому нав’язливість може змінитися нервозністю, дуже високою лякливістю без причин. До найоригінальніших проявів недуги можна віднести дуже велике вилизування тваринам місця, через яке в організм проникла хвороба, також вона може його регулярно гризти. Ще до дивних сигналів відносять поїдання тирси деревини, каменів та інших неїстівних предметів. У другій стадії відбувається посилення симптомів першого ступеня, збільшується ворожість, тварина може без причини вкусити, відбувається параліч окремих груп м’язів. Особливим симптомом вважається зміна голосу внаслідок паралічу м’язів глотки-голос стає сиплим. М’язи нижньої щелепи повністю паралізуються, завдяки чому вона відвисає, мова випадає назовні. Виникає косоокість. При третьому періоді відбувається посилення симптомів відмінних першим двом періодам, також зустрічається параліч кінцівок, хвоста, сечового міхура і прямої кишки. Тварина гине від задухи внаслідок спазму дихальної мускулатури.

Неголосний

Ця форма вважається найпідступнішою, оскільки вона може довгий час протікати приховано або в замаскованому вигляді. При ній вихованець може бути дуже ласкавим, він може регулярно ходити господарем, лащитися до нього з дуже високою наполегливістю, також він регулярно може ходити за ним. Незнаючим може здатися подібна поведінка тварини нормальним. Але будь-який контакт з твариною може загрожувати здоров’ю. Часто при подібному стані кішка або кіт може вкусити людину просто так, при цьому сам укус може не супроводжуватися шипінням і агресією. У тварини спостерігається параліч глотки, при якому може створюватися видимість наявності «кістки» в глотці. Не варто торкатися до вихованця, намагатися заглянути йому в пащу. Будь-який контакт може призвести до інфікування.

Атипова

Ця форма сказу може бути схожа на гастрит. У цей період у тварини зустрічається блювота, пронос з кривавими згустками. Також вона проявляє нетипову для неї поведінку – вона регулярно проявляє агресію, озлобленість, апатія до всього. Краще господареві ретельно поставитися до тварини, при виявленні всіх схожих симптомів варто викликати фахівця. Зрозуміло, врятувати вихованця не вийде, але ось уберегти рідних від небезпечної недуги цілком вийти.

Чи може людина інфікуватися сказом від кішки

Так передається сказ від кішки до людини чи ні? Так, на дане питання всі фахівці відповідають сприятливо.

Зазвичай переносниками цієї недуги є дикі і Лісові тварини. Однак якщо з диким звіром бичачому людині доводиться контактувати нечасто, то ось з домашнім він спілкується дуже часто – він може одночасно з ним спати, гладити його, годувати.

Постійне спілкування із зараженим вихованцем дуже швидко призводить до інфікування сказом.

При цьому володар може протягом довгого часу не знати про те, що його улюбленець вважається носієм вірусу.

Необхідно підкреслити! Вірус сказу у заражених вихованців може виявлятися в складі слини ще за 8-10 днів до появи першої симптоматики. При цьому період інкубації може протікати значний час, за який господар може не запідозрити про наявність цього патологічного процесу.

Якщо ви запитуєте себе, коли котячі укуси несуть реальну небезпеку, то вони можуть становити небезпеку з самого початку інфікування вихованця. Вірус потрапляють в слину фактично відразу, завдяки цьому будь-який контакт з подібним тваринам може стати серйозною загрозою для здоров’я.

Можливість зараження сказом людини від кішки може залежати від характеру спілкування з заразною твариною. Їх може бути 3 типу:

 • перший тип-різні дотики, годування тварини, Облизування вихованцем області покриву шкіри людини без пошкодження. Під час контакту даного виду не необхідно проводити заходи профілактики;
 • другий тип. Здавлювання відкритих областей покриву шкіри під час укусу, подряпини, садна;
 • Третій тип. Контакти даного типу вважаються найсерйознішими і часто ведуть до зараження – укуси, глибокі подряпини, вкусила тварина може також виділяти слину, яка проникає в рани, слизові оболонки.

Перший тип контакту не небезпечний, а ось останні два призводять до інфікування. При них потрібне обов’язкове проведення потрібних профілактичних заходів, оскільки вони є найбільш небезпечними і серйозними.

Важливо! Чим ближче буде укус або подряпина до голови, тим швидше вірус проникне в організм і почне власне динамічний розвиток.

Також необхідно звернути на розміри і ступінь подряпин, укусів. Якщо вони будуть глибокими і великими, то ризик зараження буде значно вище. Обов’язково потрібно зробити уколи від сказу людині до виникнення перших клінічних ознак, інакше можна просто не встигнути врятувати життя потерпілого. Важливо якомога раніше виконати дану процедуру після укусів і подряпин хворої тварини.

Симптоми сказу у людини після укусу кішки

Ознаки сказу у людини після укусу кішки можуть з’явитися приблизно через 10 днів. Іноді вони можуть бути відсутніми протягом пари місяців, а то й років. Завдяки цьому можна не відразу здогадатися, що сталося зараження.

Після зараження недуга може протікати в декількох формах. У медицині їх називають буйної і паралітичної. При цьому будь-яка супроводжується характерною симптоматикою.

Особливості буйної форми

Скажена форма супроводжується трьома стадіями-початкової, середньої і останньої. На початковій можна швидко вжити оздоровчі заходи, а ось на подальших 2-ух лікування може ускладнитися, і воно може просто не дати хорошого ефекту.

Зазвичай на початковому етапі спостерігаються такі симптоми прояву сказу у людини від укусу:

 • прояв загальної слабкості;
 • головний біль;
 • сильний жар;
 • відчуття болю в тканини м’язів і в області горла;
 • прояви сухості в ротовій порожнині;
 • зниження апетиту;
 • ознаки кашлю;
 • в області укусу спостерігається відчуття печіння, свербіння, відчуття болю;
 • у хворого вимальовується почуття страху, можуть відзначатися пригнічений стан, порушення сну, кошмари;
 • іноді з’являються галюцинації із зоровим і нюховим характером.

Перша стадія зазвичай триває протягом 1-3 днів. Потім вона переходить в середню, при якій з’являється наступна симптоматика:

 • дуже висока збудливість;
 • людину може регулярно щось турбувати, турбувати;
 • при спробах попити води у людини з’являється спазм в гортані;
 • протягом певного часу у нього з’являється жах і страх при погляді на воду, з’являється водобоязнь;
 • дихання у нього дуже гучне, хворобливе, супроводжується судомами;
 • високе виділення поту; ;
 • стан дратівливості переходить в дуже високу ворожість. Людина поводиться буйно, він кидається з кутка в куток, все ламає і кидає, кидається на оточуючих.

Середня стадія зазвичай триває протягом 2-3 днів. Потім приходить остання стадія. Під час неї хворому стає психологічно легше. Він стає спокійним, зникає тривожність, боязнь води. Температура тіла збільшується вище 40, приходять судоми, параліч тіла, а свідомість потроху гасне. Людина вмирає в результаті зупинки дихання або серця.

Паралітична форма

Паралітична форма зазвичай супроводжується довгим перебігом недуги, при цьому під час нього не з’являються виражені симптоми сказу у людини після укусу кішки. Але все таки вони з’являються і завжди призводять до смерті хворого.

У хворого зустрічається поступовий параліч м’язів, починається він з області укусу інфікованої тварини. Потім людина впадає в стан коми і плавно вмирає. В даних випадках врятувати хворого неможливо.

Сказ у людей може розвинутися в 2-ух формах, які можуть відрізнятися характером напрямки. Але в самому різному випадку будь-яка з них представляє високу небезпеку для життя. Найкраще зробити ін’єкцію людині відразу ж після укусу і не чекати перших симптомів. В іншому випадку хвороба швидко пошириться по організму, зачепить центральну нервову систему, призводить до паралічу і до неминучої смерті.

Всього в світі зареєстровано 5 випадків лікування людини від сказу. Щороку в світі помирає близько 30 тисяч людей від даної хвороби. Тому не варто ризикувати і необхідно собі зробити і власному тварині щеплення від сказу.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close