Нефроз у собак

Патології в області видільної системи у домашніх чотириногих – постійна причина звернення до ветеринарної клініки.

Ниркові захворювання підступні і значний час не з’являються вираженою симптоматикою. Однією з подібних патологій виступає нефроз.

Що таке нефроз у собак

Це зміни в ниркових канальцях дегенеративного характеру. На тлі патологічного процесу відбувається порушення процесів обміну в усьому організмі, а ще зменшується практичне навантаження нирок.

Причинами нефроза виступають інфекційні захворювання, інтоксикації, вроджені порушення в роботі нирок і аутоімунні процеси.

Поява слабкості, задишки, діареї, дуже високої спраги у собаки – привід негайно показати тварину ветлікаря.

Нефроз відноситься до захворювань, потенційно загрожують життю тварини. В процесі розвитку нефроза відбувається поступова деградація, переродження ниркової тканини і її атрофія. В результаті ниркова пружна тканина стає в’ялою і білястої. Відсутність раннього лікування, призводить до розвитку ниркової недостатності і загибелі тварини.

Фахівці виділили наступний ряд причин, які можуть спровокувати розвиток дегенеративних змін в нирках у собак:

 • захворювання нирок в анамнезі;
 • нормальні процеси старіння організму; що призводить до інтоксикації організму;
 • сезонні і хронічні види алергічних реакцій;
 • зміна рівня цукру в крові;
 • невірно складений раціон харчування;
 • отруєння отрутами природного і хімічного походження.

Вплив одного або комплексу факторів, призводить до порушення синтезу білка в організмі і відрізняється надходження в кров отруйних речовин. Потроху при нефрозі порушується цілісність мембран клітин нирок, викликаючи незворотні процеси.

Симптоми нефрозу у собак

Клінічна картина нефроза залежить від стану самої тварини і виду патологічного процесу, який спровокував дегенеративні зміни в нирках. При інтоксикації організму сильнодіючими отрутами, відзначаються запальні процеси в області травного тракту, що супроводжуються діареєю, відмовою від корму, слабкістю і виснаженням.

Хвора тварина стикається з труднощами в роботі судинно-серцевої системи, зменшується сечовиділення. У запущених випадках розвитку нефрозу відзначається розвиток ацидозу і ниркової недостатності у собаки.

Основні клінічні ознаки нефрозу у собаки:

  , аж до повної відмови від їжі; ;

 • болі в спині, що провокують появу тривожності і навіть агресії з боку тварини при спробах власника доторкнутися до місця проекції нирок; ;
 • порушення перистальтики кишечника;
 • різка втрата ваги, кахексія (виснаження);
 • депресивні стани, аж до летаргії.

Небезпека полягає в тому, що клінічна картина при ураженні нирок збільшується дуже швидко. Поява перших ознак порушень в стані вихованця-привід звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Спеціаліст проведе ряд потрібних досліджень з метою постановки діагнозу і розробки адекватної схеми терапії.

Діагностика у ветеринарній клініці в себе включає:

 • збір анамнезу;
 • загальноклінічний огляд тварини;
 • аналіз сечі;
 • загальний і хімічний аналіз крові (для виявлення порушень в організмі на клітинному рівні);
 • дослідження за допомогою ультразвуку нирок.

За результатами досліджень при нефрозі відзначається збільшення рівня білка в сечі, великий відсоток холестерину в крові, ліпіди в сечі, знижений артеріальний тиск. Важлива постановка точного діагнозу для диференціації нефроза від запального захворювання паренхіми нирок – нефриту і дистрофічного процесу нефросклерозу.

Ветеринар складає прогноз, відштовхуючись від причин спровокували розвиток нефроза і загального стану тварини.

При легкій формі захворювання сприятливий прогноз.

Важка форма патології важко лікуватися. Прогноз в даному випадку-несприятливий.

Лікування нефрозу у собак

Лікування нефрозу у собак включає всеосяжний підхід. Невід’ємна частина лікування-видалення факторів, що спровокували розвиток патології. Далі потрібно проведення очищення організму від токсинів і солей. В подальшому проходить оптимізація роботи нирок.

Залежно від причин, що викликали дистрофічні зміни в тканинах нирки, доктор призначає лікування. При нефрозі на тлі інфекційного ураження, призначаються курси антибіотиків і противірусних препаратів. При отруєнні отрутами, слід, перш за все, вивести небезпечні речовини з організму.

На другому кроці лікування призначаються сечогінні препарати. Далі проходить терапія із застосуванням лікарських засобів, що відновлюють роботу нирок. Відновлювальний етап терапії найдовший. Залежить все від стану тварини, його віку і наявності супутніх нефрозу хронічних внутрішніх патологій.

При діагностованому нефротичному синдромі у собаки, призначаються антигістамінні за типом Преднізолону.

Виявлений асцит або водянку порожнини живота ліквідують крапельними інфузіями з препаратом Маніт.

Нормалізація протеїнового обміну відбувається шляхом призначення Альвезину і Ретаболіла.

Собака з діагностованим нефрозом після лікування повинна обстежуватися у ветеринара кожні 3 місяці. Далі доктор складає персональний графік відвідувань для коригування стану пацієнта.

Профілактика нефрозу у собак зводиться до правильного вибору кормів, запобігання контакту тварини з різними хімічними речовинами. Важливо вчасно лікувати вихованця при інфекційних захворюваннях. Один з базових пунктів попередження розвитку нефрозу – постійні огляди у ветеринара, кожні 6 місяців для літніх тварин і 1 раз на рік для молодих вихованців.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close