Лишай у кішок – чи передається людині

Лишай-це грибкове захворювання, яке лікується дуже легко з медичної точки зору, але важко для самого хворого і його близьких: в комплекс потрібних процедур входить постійна ретельне прибирання житла з використанням спеціалізованих протигрибкових засобів.

Стригучий лишай у людини викликають гриби декількох пологів. Дуже часто зустрічаються гриби пологів Microsporum і Trichophyton , які викликають, виходячи з цього, мікроспорію і трихофітію. Є й інші пологи патогенних грибків, які викликають такі ж хвороби. Їх об’єднують в наукову назву дерматофіти, а стригучий лишай офіційно називають дерматофітозом. Спори всіх дерматофітів можуть передаватися людині від тварин.

Інфікуватися мікроспорією дуже легко, для цього абсолютно не потрібно контактувати із зараженою твариною. Спори грибка можуть роками зберігати здатність до життя в волоссі і частинках сосочкового шару дерми, які можуть довго лежати в щілинах покриття для підлоги і бути ненавмисно піднятими під час генерального прибирання.

Симптоми позбавляючи у кішок

Небезпека позбавляючи полягає в тому, що може не відразу виникати. Перші симптоми позбавляючи у кішок можуть з’явитися через пару місяців після зараження, завдяки цьому його як правило вистачає складно виявити самостійно на початковому етапі.

При явній клінічній картині цього грибкового захворювання у кішки з’являються такі симптоми:

 • прояв безшерстих плям на шкірної поверхні, по краєчках поразки волоски обламані недалеко до кореня;
 • протягом певного часу області поразки стають більше в розмірах;
 • при приєднанні додаткової бактеріальної інфекції області облисіння червоніють, сверблять;
 • далі на облисілих місцях з’являються коркові утворення, вони сильно лущаться і обсипаються;
 • апетит, активність, температура дуже часто в нормі, однак при великих обсягах ураження іноді зустрічається деяка млявість.

Якщо симптоми позбавляючи у кішки будуть виявлені на початковій стадії, то це допоможе вберегти здоров’я не тільки вихованця, але і людини. Хвороба найлегше лікувати на початковому етапі, ніж в запущеній.

Лишай у людини

Слово «стригучий» в найменуванні хвороби натякає на те, що при даному захворюванні людина втрачає волосся. Парадокс в тому, що для дорослих це нехарактерно, зачіски страждають здебільшого у дітей. У дорослих ураження часто виглядає як овальні червоні плями, які протягом певного часу розростаються.

Лікує дане захворювання доктор дерматолог. Він обов’язково розповість, що стригучий лишай передається від людини до людини і від тварини до людини, але може не сказати, що кішка може інфікуватися стригучий лишай від власника. Так в будинку з’явиться циркулює джерело зараження: поки лікувалися самі, заразили кішку, кішка заразила дитини, дитина – батьків, ті – кішку, і так по колу. Щоб цього не було, необхідно неухильно виконувати умови гігієни .

В іншому нічого страшного в стригучий лишай немає: лікується сучасними протигрибковими препаратами, хворий швидко вже не заразний, ніяких наслідків для організму переболевание не несе, якщо, зрозуміло, ми не говоримо про важких ураженнях імунної системи, коли вогнища інфекції грибка можуть стати воротами для патогенних мікробів.

Як відбувається інфікування

Дуже часто стригучий лишай вражає дітей у віці від 4-х до п’ятнадцяти років. Батьки повинні бути пильними і стежити за тим, щоб їх чадо не брало на вулиці бродячих тварин.

Дуже часто піддаються зараженню від:

 • вуличних кошенят і кішок;
 • тварин, куплених на » пташиних ринках» або з рук біля метро;
 • бродячих собак.

Принести стригучий лишай з розплідника вкрай малоймовірно, а для того, щоб офіційно продавати тварину, необхідно ветеринарне свідоцтво. При його оформленні тварин обов’язково перевіряють на дерматомікози.

Інфікуватися позбавляємо від кішки можна декількома шляхами:

 1. Найбільша кількість спор грибкових організмів є на шкірної поверхні і вовни інфікованої тварини.
 2. Інфікування спорами може статися через лусочки, шерсть, лупа, яка падає з тварини.
 3. Пісочниці, місця скупчення домовик пилу (якщо в будинку знаходилися людина або тварина, хворі стригучий лишай), м’які іграшки, на які потрапили суперечки – все це залишається заразним довгий, до 18 місяців, час.

Необхідно звернути свою увагу! Період інкубації позбавляючи може становити до пари місяців. Весь цей час людина або тварина будуть заразні, але цього не можна буде помітити.

Особливості зараження стригучий лишай стали причиною того, що в Радянському Союзі, щоб уберегти людей, хворих дерматомікозами тварин піддавали евтаназії. Зараз такий захід вважається антигуманною, але тоді була виправданою. За останні 20 років фармакологія домоглася значних успіхів, і тепер заразність вихованця істотно зменшується після першої ж обробки протигрибковим препаратом. Однак до повного лікування кішки, іншими словами, до тих пір, як посів грибків з вогнищ ураження не стає стерильним і при цьому нових поразок у кішки не з’являється, ризик інфікуватися від неї все одно існує.

Хворобливі симптоми позбавляємо

Зазвичай початкові ознаки починають виникати вже через два тижні після зараження. У цей період необхідно дивитися на покрив шкіри. При лишаї у людини зазвичай з’являються такі симптоми:

 • першою ознакою буде ураження покриву шкіри: поверхневі плями в червоному кольорі;
 • зазвичай грибок вражає область передпліччя, шиї, волосяну частину голови, обличчя;
 • протягом певного часу червоні плями набувають шелушащуюся структуру з валиком по краєчках;
 • спостерігається ураження нігтів і волосся;
 • плями з лущенням протягом певного часу швидко поширюються по всьому тілу;
 • вимальовується відчуття свербіння, сильна короста;
 • при появі позбавляючи на області голови на ураженому місці з’являється ПРОЛІСОК.

Лікування

При появі перших ознак позбавляючи обов’язково потрібно піти до лікаря, а конкретно до дерматолога. Спеціаліст зможе провести потрібне обстеження і призначить ефективну цілющу терапію. Тільки не займайтеся самолікуванням, це призведе до серйозних ускладнень і до того, що хвороба пошириться серед Ваших рідних і знайомих, а вони навряд чи раді будуть перспективі постійної позапланової генерального прибирання з використанням протигрибкових засобів.

Для виявлення позбавляючи доктор зазвичай виконує перевірку, бере необхідні аналізи, а ще бере зішкріб області з ураженням, що потрібно для установки виду позбавляючи. Лікуються всі дерматомікози однаково, і певний вид грибка важливий скоріше для медичної статистики.

Так як лікувати лишай у людини? Доктор зазвичай призначає комплексну цілющу терапію, при якій обов’язково використовуються зовнішні препарати (мазі) або системні антибіотики з протигрибковим впливом – таблетки. Імуностимулюючі засоби, вітаміни та інше грають в лікуванні стригучого лишаю абсолютно не головну роль як у тварин, так і у людини.

Плюс до всього, доктор дасть рекомендації по тому, як підтримувати гігієну, щоб не поширити інфекцію по всьому тілу, як обробляти речі і квартиру, як не захворіти близьких і рідних.

Профілактика

Простіше за все стригучий лишай не заражатися. Щоб це зробити потрібно дотримуватися важливі заходи попередження:

 • після вулиці обов’язково слід мити руки з антибактеріальним милом;
 • систематично оглядати покриви шкіри;
 • застосовувати для гігієни тільки індивідуальні предмети;
 • не гладити сторонніх тварин, не брати їх на руки;
 • купувати домашніх чотирилапих тільки в перевірених місцях, вимагати демонстрації дійсного ветеринарного сертифіката;
 • при появі будь-яких поразок вовни і шкіри у кота або кішки слід відразу його відвести на прийом до ветеринарного професіонала.

Якщо виконувати всі необхідні рекомендації, то ризик зараження стригучий лишай від кішки зводиться до нуля.

Зрозуміло, важко вберегтися від інфекції, якщо, наприклад, дитина принесе її з садка, заразившись від інших дітей. Але і в даному випадку заходи профілактики допоможуть вчасно виявити хворобу і якомога швидше почати її лікування.

Якщо навіть ви дуже любите тварин, побачивши красиву бродячу кішечку у дворі, не варто поспішати відразу ж її гладити і вже тим більше брати на руки. Адже лишай не завжди видно, інфікуватися можна і від зовні здорової тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close