Лікування хвороб шкіри у собак

Дерматози-хвороби шкіри у собак, заслужено відносять до захворювань, складно піддається терапії. З’являється така закономірність в результаті певних факторів-схожість проявів з іншими інфекційними захворюваннями вірусного характеру.

При знаходженні проблем зі шкірою у вихованця, слід звернутися до ветеринарної клініки і не займатися самолікуванням. Тільки майстер професіонал, на підставі лабораторних і клінічних досліджень зможе поставити точний діагноз і призначити відповідну схему лікування.

Види захворювань шкіри у собак

Порушення роботи покриву шкіри в результаті впливу внутрішніх і зовнішніх факторів, може з’явитися в різному віці у собаки. Захворювання шкіри умовно поділяють на більше десяти видів:

 • з’явилися в результаті реакцій алергії;
 • викликані патогенною і умовно-патогенною бактеріальною мікрофлорою;
 • грибкового і паразитарного характеру.

У ветеринарній медицині поділяють такі захворювання, дуже часто вражають чотириногих друзів:

  — вважається патологією грибкового характеру. В результаті впливу нестандартних грибкових мікроорганізмів, на шкірному покриві з’являються залисини, без гіперемії і дискомфортних відчуттів. . Захворювання, також мають грибкову природу, іменуються також пітіроспороз. Уражаються в переважній більшості клінічних випадків-вушні раковини, область нижньої щелепи і нижньої губи.

 1. Паразитарні інфекції . Різні укуси комах (бліх, волосоїдів, кліщів), призводять до порушення цілісності шкіри, викликаючи різні ускладнення у вигляді реакцій алергії і бактеріальних інфікувань. . З’являється як наслідок на вплив екологічних факторів на ліки, домашню хімію або ж квітковий пилок. . Патологія, що розвивається при системних збоях імунного захисту організму тварини. Вимальовується піодермією і при приєднанні вторинної бактеріальної мікрофлори, може вражати всю область покриву шкіри. . Інфекційне захворювання, спровоковане мікроскопічним кліщем. Саркоптоз вважається заразним не тільки для інших вихованців, але і для власника тварини.
 2. Дерматити сезонного характеру . Причина виникнення подібного варіанту захворювання шкіри у собак-порушення роботи імунної системи. Вченими досі не встановлено, завдяки цьому відбувається сезонний дерматит, але приходить він, зазвичай, на початку літнього сезону. . Рак шкіри з’являється в результаті безлічі факторів, що включають в себе вірусних агентів, хімічні речовини, системні внутрішні збої організму тварини. Раку шкіри частіше схильні тварини у віці.

Симптоми захворювань шкіри

Порушення в шарах сосочкового шару дерми у собаки, нечасто залишаються без уваги власника.

Основними симптомом при порушеннях покриву шкіри в результаті впливу перерахованих вище хвороб вважається сильне свербіння. Відчуття незручності можуть бути настільки сильними, що вихованець починає розчісувати шкіру до крові.

Дуже часто відкрита ранова поверхня піддається обсіменіння патогенною бактеріальною мікрофлорою. Завдяки цьому, з’являється процес запалення і без антибіотикотерапії навряд чи можна обійтися.

Крім сверблячки, є ще ряд інших ознак, що свідчать про шкірних хворобах у собаки. Сюди можна віднести:

 • припухання області поразки;
 • відсутність шерстного покриву в ураженій області;
 • гіперемія ділянки алопеції;
 • плями на ділянках відкритого типу;
 • нові освіти різного розміру і забарвлень (пухирі і бородавки);
 • лущення шкіри;
 • освіта запалених ділянок (при приєднанні бактеріальної мікрофлори;
 • виділення з ранових поверхонь, утворених в результаті розчісування.

Захворювання шкіри можуть з’явитися у будь-якого вихованця. Але у ветеринарії існує група ризику, до якої відносяться собаки конкретних порід. Дуже часто захворювання покриву шкіри з’являються у пуделів, такс, пінчерів, бульдогів, спанієлів, далматинів і ретриверів.

Аналізи і діагностика захворювань шкіри у собак має ряд труднощів і особливостей. Це пов’язано з тим, що пристойна кількість патологічних змін на шкірі у собак мають схожу симптоматику. Постановка точного діагнозу передбачає проведення клінічного огляду тварини ветеринарним фахівцем, а ще детальний збір анамнезу і ряд лабораторних досліджень.

Обов’язково тварині призначається ряд лабораторних досліджень, що включають в себе:

 • загальний аналіз крові;
 • хімічний аналіз крові;
 • аналіз урини і фекалій;
 • взяття зіскрібків шкіри;
 • дослідження на трихофітію (трихограма);
 • цитологічне і мікологічне дослідження;
 • серологічна діагностика (при підозрі на вірусну етіологію захворювання шкіри);
 • біопсія ураженої ділянки шкіри (при підозрах на злоякісне новоутворення).

Лікування захворювань шкіри у собак

В результаті проведення педантичного дослідження, ветеринарний фахівець повинен призначити схему лікування. Не існує однієї єдиної схеми терапії, тому в залежності від характеристик, вона відрізняється.

При грибкових ураженнях покривів шкіри, призначається обов’язковий курс протимікозної терапії. Приєднання бактеріальної мікрофлори, вимагає призначення антибіотиків.

Також обов’язково включається симптоматичне лікування, що має на увазі застосування зовнішніх медикаментозних засобів у вигляді мазей, лініментів або ж суспензій, які наносять на уражені ділянки шкіри. Прекрасно справляються з сверблячкою і запаленнями антисептичні розчини і крему. Перед обробкою шкіри тварини, слід в обов’язковому порядку очистити і зволожити покрив шкіри. Для цього відмінно підходять власне розроблені шампуні.

Сильний дискомфорт і свербіж у тварини на шкірі ліквідують за допомогою спеціалізованих медикаментозних засобів, що блокують надмірну виробництво гістаміну. Це можуть бути як ліки, для прийому в середину, так і мазі з протисвербіжну ефектом.

Лікувати випадання шерсті у собаки, що виникає в результаті захворювань шкіри, потрібно комплексно. У комплекс терапевтичних заходів по лікуванню самих різних захворювань шкіри, особливо мають алергічну природу або ж аутоімунну, входять імуностимулюючі препарати. Вони дозволяють збільшити захисні сили, надаючи можливість організму самостійно справлятися з чужорідними протеїновими елементами. Часто в ході комплексного лікування ветеринари прописують загальний курс вітамінних і мінеральних комплексів.

При алергіях на компоненти корму, потрібно видалити джерело патологічної реакції і скласти гіпоалергенний раціон харчування.

Багато фірм виробники сухих гранульованих кормів супер-преміум класу надають на ринку вже готове збалансоване дієтичне гіпоалергенні харчування.

Терапія проти облисіння спрямована, перш за все, на видалення фактора, що провокує алопецію. І лише після головного лікування і загоєння уражених ділянок, шерстний покрив почне плавно відновлюватися.

Іноді, коли патологічний процес був сильно запущений, можливо виродження волосяних фолікулів на тлі інфекції грибка і шерсть може на них більше не рости.

Профілактика

Захистити власного вихованця від захворювань шкіри не можливо, але в силах власника зменшити небезпеку розвитку патологій. Дотримуючись конкретних правил попередження, господар зможе вберегти власну собаку від дискомфорту і майбутнього довгого лікування. Заходи попередження в себе включають:

 • підтримка правил гігієни і норм чистоти (систематично вичісувати шерсть, мити подушечки лап після прогулянок, утримувати простір, де спить тварина в чистоті);
 • оперативне проведення профілактичних протипаразитарних обробок і вакцинацій;
 • підтримка імунітету (складання правильного раціону харчування, постійні прогулянки, насичення корму вітамінними і добавками на мінеральній основі);
 • уникати контактування вихованця з заздалегідь хворими або ж бездомними тваринами;
 • систематично проводити профілактичні та діагностичні огляди у ветеринарній клініці.

При найменших порушеннях в поведінці вихованця-неспокої, регулярному свербінні, млявості, апатії, появі на шкірному покриві плям, пухирів або залисин, слід звернутися до хорошого ветлікаря. Необхідно не забувати, що ряд шкірних захворювань у собак, можуть передаватися і людині.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close