Корм для стерилізованих собак дрібних і великих порід чим годувати список і види готового харчування

Корм для стерилізованих собак дрібних і великих порід чим годувати список і види готового харчування - Ветеринар

Кастрування або стерилізація собаки змінюють її поведінку. Тварини стають спокійнішими, слухнянішими. В організмі відбувається зміна гормонального фону. Через це вихованець починає набирати вагу. Ветеринари рекомендують спеціальний корм для стерилізованих собак. У ньому міститься необхідний баланс білків, жирів і вуглеводів, а ще корисні вітаміни і мінерали.

Особливості здоров’я стерилізованої собаки

Процедуру стерилізації роблять, якщо немає необхідності в розмноженні. Це згладжує поведінкові інстинкти, зменшує небезпеки розвитку захворювань в онкології, оберігає небажану вагітність. Після видалення яєчників або сім’яників у тварини призупиняється вироблення статевих гормонів. Безпосередньо вони відповідають за поведінку і розмноження. Потроху їх концентрація в крові повністю пропадає.

Через зміни гормонального фону зменшується рухливість вихованця, збільшується тяга до їжі, жир накопичується швидше. Після того як проведена операція тварина втрачає інтерес до розмноження. Воно починає більше їсти, отримуючи від цього задоволення. Щоб не змінювати кількість їжі, вибирають правильний корм для кастрованих собак.

Корм для стерилізованих собак дрібних і великих порід чим годувати список і види готового харчування - Ветеринар

Іноді господарі стикаються з труднощами, коли улюбленець крім стерилізації має захворювання нирок або печінки. В даному випадку консультуються з ветеринаром. Тільки він зможе вибрати збалансоване харчування для тварини, яке буде прекрасно «відповідати» його станом.

Важливо! Якщо собака багато їсть, то не можна зменшувати дозу. Це викликає почуття голоду, яке вважається стресом для організму.

Головні вимоги до складу їжі (білки, жири і вуглеводи)

Корм для стерилізованих собак має збільшену кількість білків і знижене жирів і вуглеводів. Склад вважається низькокалорійним, але наповнюють організм все так же. У подібних кормах часто можна зустріти такі складові:

 • тваринні білки-23%;
 • кукурудза;
 • пшениця;
 • волокно;
 • насіння льону;
 • клейковина;
 • морська сіль;
 • буряк;
 • пробіотики;
 • вітаміни та мікроелементи;
 • тваринний жир;
 • пивні дріжджі;
 • таурин;
 • каолін;
 • артишок.

Аналітичний склад має інший вигляд. Під час вибору корму для собаки добре орієнтуватися на нього:

 • протеїни-27 г;
 • жири-10 г;
 • клітковина-8 г.

Це кількість на 100 г продукту. Решта 55 г містять багато вітамінів і мікроелементів. Також частина становить сухий залишок.

Важливо! Бажано підбирати склад для вихованця без кукурудзи, однак якщо вона є, то її повинно бути не більше 10%.

Розробкою спеціального корму займаються всі виробники на ринку харчування для домашніх чотириногих. Отримати його для власного пса можна в будь-якому зоомагазині, а ще замовити через Інтернет або знайти в гіпермаркетах.

Буває, що корм не підійде собаці. Вага тварини стоїть, з’являються запори, алергія. Не потрібно впадати в паніку. Просто підберіть інший склад. Якщо зробити самостійно це не виходить, то вдаються до допомоги ветеринара. Він врахує всі особливості тварини, його здоров’я, породи і розміру.

Види харчування

Вибрати корм для стерилізованої собаки просто. На даний момент розроблено широке розмаїття. Вони можуть бути сухими, вологими, вологими. Більшість власників собак вважають за краще справжню їжу. Але подібний тип харчування має власні специфіки.

Сухий корм

Багато виробників виробляють спеціалізовану їжу для стерилізованих собак. Однак не кожному вихованцеві він може підійти.

Сухий

Найбільш відомими виробниками харчування для тварин із зайвою вагою вважаються:

 • Wildborn Blackwood. Випускають беззерновой корм з кабаном і зайцем. Він також підійде для тварин з частими алергіями. У його складі міститься 21 г протеїнів, 9 г жиру і 5 г клітковини.
 • Flatazor Pure Life. Підійде для собак, схильних до зайвої ваги, з труднощами травлення і алергічними реакціями. Містить 28% білка, 11% ліпідів і 8 г клітковини.
 • Flatozar Prestige. Ідеальне співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Низькокалорійний корм, допомагає відновленню м’язів після довгої фізнагрузкі.
 • Royal Canin. Особлива лінія для стерилізованих вихованців, користується величезною популярністю. Крокети мають ідеальну форму для легкого пережовування. У них міститься 30% протеїнів, 11% жирів і 7 г клітковини. Корм вважається низькокалорійним.
 • Belcando. Виробник з Німеччини передбачив всі параметри для подібного харчування. Чудовий баланс елементів насичує організм собаки і перешкоджає ожирінню.
 • Bosch. Німецький корм, його виробник має сертифікат по застосовуваному продукту. Він гарантує якість. Готують крокети на основі м’ясного порошку. Кількість білка становить 28 г, жирів 10 г, а клітковини 8 г.
 • Purina Pro Plan. Сухий корм для собак із зайвою вагою. Його готують з курки з добавкою кукурудзяних елементів. На виході крокети містять 20 г протеїнів, 10 г жирів і 5 г клітковини.

Важливо! При годуванні тварини сухим харчуванням потрібно дуже ретельно стежити за наявністю води в мисці.

Вологий

Собачі консерви також користуються величезною популярністю. Дуже багато домовласників вважають за краще давати власним вихованцям комбінування мокрого і сухого кормів. Перший краще засвоюється. Через нього не з’являється проблем з травленням і стільцем. Вологі консерви повинні складатися з 70% м’яса. Чистий білок — не менше 10%. Найкращими виробниками вважаються:

 • Nature’s protection. Має найрізноманітніші смакові добавки. Підійде для собак із зайвою вагою, відноситься до продуктів класу преміум.
 • Nuevo. Має середню категорію цін. Випускається в банку по 800 г.складається з 72% м’яса. Розроблений для собак із зайвою вагою.
 • Stuzzy Monoprotein. Відноситься до групи холистиков. Спеціальне харчування для підтримки форми тварини. Містить 11% протеїнів. Має різні смаки.
 • Shesir. Справжній корм без консервантів. Складається на 70% з курки або іншого сорту м’яса. Випускається в жерстяних банках об’ємом 400 г.
 • Royal Canin. Розробив лінійку високопротеїнового і низькокалорійного мокрого корму для стерилізованих собак. Рекомендується поєднувати його з сухим.
 • Farmina. Випускає окрему лінію дієтичного харчування, містить 11% протеїнів.

Еліт-класу

Корми класу преміум призначаються для порід великого рівня. Їх дають собакам, яких готують для виставок. Дбайливі і забезпечені господарі набувають такі різновиди кормів для власних улюбленців, переживаючи за стан їх здоров’я. У них комбінується ідеальний для тварини баланс поживних речовин. Крокети готують з порошку справжнього м’яса. Найбільш відомими виробниками подібних кормів вважаються:

 • Grandorf. Підійде для породистих і чистокровних тварин. Забезпечує всіма необхідними вітамінами, перешкоджає ожирінню. Покращує стан шерсті, шкіри і кігтів.
 • Chicopee. Напіввологий корм, не викликає проблем зі стільцем. Підійде для тварин різного розміру і порід. Містить високу кількість білка.
 • Monge. Найкраще підійде для середніх собак з наявністю 30% білка в крокетах. Сприяє швидкому і довгому насиченню.
 • Primordial. Розроблений для дієтичного харчування будь-яких порід. На упаковці є шкала розрахунку оптимальної кількості сухого корму для собаки.
 • Farmina. Випускає лінію для стерилізованих псів. Харчування з великим відсотком справжнього м’яса і овочів. Підійде для цуценят і дорослих тварин.
 • Optimanova. Розроблений для собак під час вагітності, після стерилізації та перенесення важких операцій і травм. Великий вміст білка допоможе дуже швидко відновитися і не набрати надлишкову вагу.
 • Bosch. Має особливу лінію класу преміум для собак, які страждають ожирінням. Цей корм включає різні смаки, також його рекомендують тваринам з алергічною реакцією і чутливим травленням.

Корм для стерилізованих собак дрібних і великих порід чим годувати список і види готового харчування - Ветеринар

Важливо! Корми клас преміум набагато якісні, їх виробляють зі справжнього м’яса.

Натуральна їжа

Їжа з загального столу зовсім не гірше готових кормів. Однак не всі ветеринари з цим будуть згодні. Деякі харчові продукти не мають оптимальної кількості білків, жирів і вуглеводів. Тому перед рішенням годувати собаку звичайною їжею необхідно звернути до ветеринарного лікаря. Він розрахує розміри тварини, його добову активність, після цього зможе скласти раціон для вихованця.

Не рекомендується давати собакам крупи з великим вмістом крохмалю. Вони допомагають набору ваги. Також вихованцям наказують натуральне м’ясо або субпродукти, збагачують раціон овочами. Не можна давати тварині гризти кістки. Це псує зуби, а частинки кісткової тканини складно перетравлюються. Можна придбати улюбленцю спеціалізовану желатинову кісточку, для того щоб він точив зуби.

Вибір харчування

Будь-яка собака відноситься до конкретної породи. Їх поділяють на розміри і категорії. У разі вибору харчування потрібно не забувати про специфіки вихованця. Корм повинен насичувати його, не викликати голод і ожиріння.

Для великих порід

Будь-який виробник випускає окрему категорію кормів для великих порід. Основна відмінність його-це розмір крокетів. Великим тваринам некомфортно жувати дрібні шматочки. Для них підібрана відповідна величина. Білка в їжі повинно бути не менше 25%.

Вибрати можна будь-який склад: з дуже високим вмістом вітамінів, пробіотиків, овочів. Якщо собака рухлива, то слід врахувати, що вона витрачає багато енергії кожен день. Тому харчування має бути збалансованим.

Для середніх порід

Компанії з виготовлення їжі для тварин радять застосовувати корм для стерилізованих собак середніх порід. У них необхідний баланс всіх елементів. Також варто звернути увагу на вік собаки. Після досягнення віку 7 років їм змінюють раціон.

Не потрібно відразу після стерилізації переводити тварину на новий корм. До нього привчають потроху. В іншому випадку собака відмовиться його їсти. Краще насипати нову їжу в старий корм невеликими дозами, поступово роблячи більше її кількість.

Для дрібних порід

Найвибагливіші породи-невеликі. Їх заводять для краси або неможливості утримувати великих собак. Вони розбалувані любов’ю господаря. Після стерилізації необхідно продовжувати стежити за їх раціоном.

Дрібні вихованці також схильні до ожиріння, як і інші категорії. Після вибору складу обов’язково дотримуються рекомендовану норму на упаковці. Тварина потроху звикне і перестане просити додаткову їжу.

Після стерилізації у собаки змінюється гормональний фон. Це провокує набір надмірної ваги. Щоб не допустити ожиріння, ветеринари наказують тваринам дієту. Зазвичай вона низькокалорійна, з великим вмістом білка. Іноді рекомендують склади для собак з особливостями. Якщо з’являються проблеми під час вибору корму і типі харчування, то необхідно звернутися до ветеринара за допомогою.

close