Когтеточка для кішок

Когтеточка собою являє спеціальний пристрій, що встановлюється в будинку для сточування кігтів кішки.

Роблять когтеточку з самих різних якісних матеріалів, обтягнутих м’якими або твердими матеріалами, частіше природного походження.

Відучити точити кігті тварина неможливо. Адже це один з обов’язкових ритуалів справжнього хижака, яким вважається домашній улюбленець.

Але направити справжній інстинкт в необхідне русло, дійсно можливо. Це дасть можливість не допустити псування інтер’єру.

Для чого кішці необхідна когтеточка

Про необхідність придбати когтеточку, господарі кішок дуже часто думають вже після того, як тварина встигла обдерти штори або зіпсувати диван.

Деякі господарі кішок не вважають когтеточку потрібним предметом для комфортабельного перебування тварини в будинку. Не всі усвідомлюють, для чого ж дійсно придумано такий пристрій.

Насправді, когтеточка кішці необхідна не тільки з метою заточування кігтів, хоча це важлива функція пристрою. Когтеточка кішці необхідна для:

 • розминки м’язів-особливо кішкам, які проживають в квартирних умовах, ніде потягнути і розім’яти м’язи після сну;
 • можливості скинути зібралося напруга, інакше кажучи за допомогою когтеточки тварина позбавляється від стресу;
 • розмітки території — адже кішки мітять територію не тільки за допомогою нестандартного секрету з-під хвоста (на подушечках лап у домашніх улюбленців розміщені залози, що залишають своєрідний, вловимий тільки тваринами запах, який вказує на територіальні межі).

Види когтеточек для кішок

Потрібний предмет для розваги і відточування мисливських здібностей, потрібно правильно підібрати. Є кілька типів когтеточек. Кожен з них призначається для задоволення самих різних котячих потреб.

Виділяють такі варіанти когтеточек для кішок:

 • Ігрове містечко або комплекс. Служить не тільки когтеточкой, а справжнім місцем для відпочинку і розважальних заходів тварини. У комплексі можуть знаходиться будиночок, спеціалізовані майданчики, стовпи і драбинки, а ще підвісні іграшки. Комплекс дуже великий і важкий, тому фахівці радять для вибору власникам декількох кішок.
 • Будиночок зі стовпчиком. Це і когтеточка і прекрасне місце для укриття від «потенційних» ворогів. Будиночок може бути обладнаний дахом, про яку тварина зможе поточити власні кігті.
 • Стовпчик. Компактна конструкція, забезпечена підвісною іграшкою і спеціальною платформою. Когтеточка у вигляді стовпчика має ряд позитивних якостей, одне з яких – маленькі розміри. Більшості кішок подобається саме подібна конструкція, тому що вона схожий на дерево, про яке кішки в природі частіше обточують власні кігті. Важливо підбирати стійкий стовпчик, щоб кішка не травмувалася при активних іграх.
 • Килимок або дошка – невеликі і зручні види когтеточек, але можуть становити проблеми і труднощі при активних іграх тварини.
 • Тунель. В основному, такий вид когтеточек, комплектується з комплексом або ігровим містечком. Зроблений тунель з плюшу, нейлону або поліестеру і обладнаний декількома дірочками. Послужить не тільки когтеточкой, але і місцем для відпочинку вихованця.

Під час вибору когтеточки для улюбленця потрібно брати до уваги кількість поверховостей в конструкції. У найрізноманітніших моделях представлено від 1 до 10 рівнів. В ігрових комплексах в основному від 2 до 10 рівнів, а в звичайних будиночках і стовпчиках є від 1 до 3 рівнів.

Пристойна кількість ярусів-більше можливостей у вихованця для розважальних заходів, відпочинку і зрозуміло, обточування кігтів. Але потрібно пам’ятати, що багатоярусні комплекси з когтеточкой, займають більше місця і вартість у них у багато разів вище, ніж у одноповерхових аналогів.

Як підібрати підходящу когтеточку

Підбирати відповідну когтеточку необхідно виходячи з параметрів взятого окремо тварини. Важливо до уваги брати не тільки вік, але і характер улюбленця. Спокійним, літнім кішкам підійдуть маленькі комплекси і будиночки. Добре, якщо в подібній конструкції буде передбачається гамачок або лежак.

Активним молодим кішкам краще підбирати комплекси з драбинками, тунелями і стовпчиками. Прекрасно, якщо когтеточка обладнана хутряними іграшками у вигляді м’ячиків або мишок. Веселою і допитливою кішці це обов’язково сподобатися.

Підбирати когтеточку слід і виходячи з кількості кішок, які проживають під одним дахом. Багатоярусні комплекси необхідно підбирати якщо є наявність 2-ух і більше кішок.

Важливо дивитися під час вибору на матеріали, з яких виконана когтеточка. Це можуть бути:

 • Дерево, гофрований картон, Дсп або інші види дерева. З подібних матеріалів роблять підставу. Створені дерев’яні вироби, досить довговічніше і міцніше гофрованого картону, з якого неможливо зробити багатоярусні комплекси. Хороший варіант між вартістю і міцністю конструкції – когтеточки з ДВП або Дсп.
 • Сизаль-жорсткий і безпечний в екологічному плані матеріал, який використовується для обмотки стовпчиків когтеточки. Матеріал володіє необхідною жорсткістю, але одночасно не шкодить кігтям улюбленця. Когтедралкі обмотані сизалем служать досить довго навіть для декількох активних кішок в будинку.
 • Джут-схожий на сизаль матеріал, проте має малу стійкість до зношування. Стовпи з джуту швидко виходять з ладу. Конструкції, обмотані джутом, рекомендуються для пасивних кішок і маленьких кошенят.
 • Хутро штучне і плюш. Матеріали, приємні на дотик не тільки для людини, але і для побутових улюбленців. Несправжнім хутром будиночки, лежаки і платформи оббивають зовні і всередині для більш комфортабельного перебування улюбленця. У деяких випадках може використовуватися фліс.

Під час вибору когтеточки для кішки, потрібно брати до уваги і розміри. Це вагома ознака, які впливають на зручність застосування конструкції вихованцем в перспективі. Підбирати когтеточку необхідно виходячи з розмірів самого улюбленця. До визначальних параметрів відносяться вага кішки і її розміри. Великі кішки будуть затишніше себе відчувати в набагато просторих конструкціях. Для їх кігтів необхідно вибирати широкі когтеточки.

Форма і колір конструкції не мають особливого значення для кішки. Підбирати когтедралку за такими критеріями необхідно виходячи з бажань самого власника і інтер’єру.

Точити кігті-природна і одна з ключових потреб домашніх кішок. Привчати кішку точити кігті в призначеному місці слід з самого народження.

Якщо ж упустити даний момент і не купити для улюбленця спеціальний пристрій, можна стикнутися з подібними проблемами, як роздерті шпалери, обшивка дивана і зіпсувалися поверхні підлоги, килими та ковроліни.

Якщо кішка звикла точити кігті про інтер’єрні атрибути, відучити її в подальшому буде набагато проблематичніше. Когтеточку можна вибрати, а можна створити самостійно. Цей простий, але одночасно, потрібний девайс допоможе улюбленцю відчувати себе затишніше, а господареві не переживати про зіпсувалася меблів.

Одні кішки точать кігті під конкретним кутом, інші покращують форму власного «зброї» під різними кутами. Виходячи з даних особливостей, можна вибрати кілька когтеточек і розташувати їх по всьому будинку.

Ретельно поспостерігавши за поведінкою і характером власного улюбленця, можна без зусиль вибрати правильну когтеточку, яка сподобається тварині.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close