Кастрація кобеля крипторха

Кастрація собак вважається своєчасним втручанням, під час якого тварина позбавляється можливості подальшого отримання потомства. Кастрація кобеля-крипторха, на відміну від звичайної операції кастрації, вважається порожнинної операцією. Важливо, щоб вона пройшла правильно і без складнощів.

Мінуси і плюси кастрації з урахуванням крипторхізму

Перш ніж каструвати собаку, потрібно розібратися, які має мінуси і плюси ця процедура. При цьому хороших якостей у неї на порядок вище.

Плюси кастрації

Кастрація кобеля має наступні плюси:

 • після виконання операції тварини стають міцнішими, вони менше схильні до самих різних захворювань, інфекцій;
 • після неї не роблять садки, перестають цілити все навколо;
 • вихованець стає домашнім, він рідше тікає з дому;
 • чи не б’ється з іншими псами, від яких він може отримати травми, а ще інфікуватися різними небезпечними захворюваннями.

Крім даних плюсів кастрація має і інші позитивні особливості. Перш за все ця процедура вважається відмінною попередженням проти самих різних заразних захворювань, які можуть проявитися в результаті порушення гормонального фону:

 • онкологічні хвороби;
 • патології судинно-серцевої системи;
 • різні порушення діяльності надниркових залоз, нирок, щитовидки;
 • простатит;
 • розлад функціонування шлунка і кишечника;
 • зменшується ризик появи цукрового діабету.

Якщо проведення кастрації призначається через захворювання органів статевої системи-мошонки, сім’яних канатиків, то вона допоможе швидше одужати і відновитися тварині.

Необхідно підкреслити! Показання до проведення кастрації не залежать від породи вихованця. Господар повинен враховувати стан власного улюбленця, а ще його поведінку.

Крипторхізм у собаки вважається додатковим аргументом для проведення кастрації тварини. Так як у крипторха один (рідше – два) семенник знаходиться в порожнині живота, високий ризик появи самих різних процесів запалення.

Мінуси кастрації

Потрібно брати до уваги, що кастрація має досить важливі мінуси. Після такої процедури зростає ризик виникнення заразних захворювань:

 • у тварини виростає ймовірність виникнення остеосаркоми-онкологія кісткової тканини, розлад діяльності щитовидки, яке призводить до появи гіпотеріозу;
 • відповідно до незліченних наукових досліджень, було виявлено, що після того як проведена операція відбувається збільшення в 4 рази ризику появи раку передміхурової залози і в кілька разів раку сечовивідних шляхів.
 • ожиріння

Дуже багато домовласників запевняють, що в результаті проведення даного своєчасного втручання у вихованця може змінитися поведінка. Він може стати пасивним, апатичним, млявим, у нього зникає інтерес до подій навколо. Також тварина може бути сонним і прибувати в стані пригніченості. Не варто їм вірити, у кожного все персонально.

Зазвичай кастрація не робить ніякого впливу на поведінку. Після такої процедури вихованець також зберігає активність, залишається життєрадісним і рухливим.

Стосовно до собак-крипторхам мінус виконання операції кастрації полягає дуже у високому ризику проведення подібної операції, так як ця операція є порожнинної. При її проведенні існує ризик пошкодження інших органів знаходяться всередині, якщо заздалегідь не зробити УЗД порожнини живота.

Особливості кастрації крипторхов

Крипторх — це пес, у якого яєчка (частіше одне з них) не опустилися в мошонку. Вони знаходяться в порожнині живота. Це вважається великою небезпекою для здоров’я собаки. А справа вся в тому, що для нормальної діяльності придатка сім’яника і яєчка потрібно більш знижена температура, ніж в тілі собаки.

Чи не опущені яєчка з найбільшою ймовірністю призводять до розвитку онкологічного процесу сім’яника – семеноми. Власне завдяки цьому потрібне видалення не опустилися яєчок.

Своєчасне втручання виконується так:

 • тварині обов’язково вводиться наркоз;
 • далі на області живота робиться надріз;
 • через розріз доктор проводить Витяг насінника з пахової області;
 • насінник забирається;
 • другий семенник забирається як при звичайній кастрації.

Кастрація має багато небезпек, про які зобов’язаний знати будь-який господар хвостатих. Така процедура може в подальшому викликати розвиток сложнстей, які можуть погано відобразитися на здоров’ї тварини. Щоб це не допустити варто заздалегідь отримати консультацію з ветеринаром і провести обстеження вихованця. Також після того як проведена операція потрібно забезпечити справжній Догляд, про який буде зобов’язаний розповісти доктор.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.r

close