Герпесвірус у собак

Герпесвірусна хвороба у собак-заслужено є одним з дуже підступних хвороб вірусної етіології. Це пов’язують зі здатністю вірусних агентів вбудовуватися в ДНК організму. Завдяки цьому, імунна система не здатна розпізнавати інфекцію і успішно боротися з нею.

Основним шляхом передачі вірусу герпесу вважається від матері до цуценят. Дорослі тварини при хорошому імунітеті добре переносять захворювання, а ось для маленьких діток цуценят зараження, в переважній безлічі випадків, завершується смертельним результатом.

Герпес у собак протікає в декількох формах-гострої і хронічної. ДНК — вірус вражає різні системи організму. В основному, процес запалення розвивається в респіраторному тракті і репродуктивній системі. Хвора герпесом самка, призводить на світ не життєздатне потомство. Буває, що цуценята гинуть ще в утробі матері.

Вірус герпесу діагностується у собак у дорослому віці незалежно від статевих і породних речей. Необхідно відзначити, що герпесвірусна хвороба у здорових тварин здатна протікати абсолютно без симптомів. При зниженні захисних сил організму, розвивається слабкість, витікання з носа, запалення в дихальній або репродуктивній системі.

Цуценята у віці 3-5 місяців, також прекрасно переносять інфекцію. У них можуть розвиватися легкі запалення респіраторного тракту, діагностуються запальні процеси в області кон’юнктивальної оболонки.

Загальні відомості про вірус герпесу у собак

Вірус герпесу становить велику небезпеку для маленьких діток цуценят. Через відсутність імунного захисту, малюки при інфікуванні герпесом, гинуть фактично миттєво. Основою надгострого напрямки вірусної інфекції ставати відсутність можливості організму змінювати температуру тіла.

Новонароджені починають метушитися, є бажання їсти, але сил не вистачає. Цуценята швидко слабшають, а смертельний результат приходить в результаті асфіксії або ж великих внутрішніх геморагій.

Після досягнення цуценятами віку 3 тижнів, вірус не вважається для них таким небезпечним. Вони можуть побороти захворювання, тим більше якщо їм нададуть правильний догляд.

Необхідно виділити, що вірусна хвороба, яка проникає в організм, вражає органи і багато систем. В подальшому у вже дорослої собаки, можуть відзначатися серйозні порушення в роботі організму.

ДНК-містить вірус герпесу собак, вражає тільки представників сімейства псових. Для людини або інших домашніх чотириногих, вірус собачого герпесу не страшний. Дорослі собаки, заражені герпесом, страждають від легкого нездужання в області системи дихання.

Після перенесеного недуги, собака ставати довічним носієм інфекції. Хвороба перебувати в прихованій формі і при значних порушеннях в роботі імунної системи, може активуватися.

Хвороба популярна у всьому світі. Випадки захворювання діагностуються абсолютно скрізь, де є собаки. Кожна друга собака вважається носієм герпесвірусної інфекції. Ризик зараження збільшується при скупченому змісті. Відзначено, що чистокровні породисті собаки, а тим більше самки, страждають від герпесу частіше, ніж метиси. Потомство, отримане від чистопородної суки майже завжди не життєздатне.

Вчені з усього світу б’ються над створенням цілої групи собак, які будуть захищені від вірусу герпесу. Це дасть можливість виставковим і племінним тваринам не хворіти інфекцією і не ставати її рознощиком. Доведено, що чистопородні схрещування, грамотне виконання норм для догляду за твариною, гарне харчування призводить до мінімізації або ж повного виключення проблем, які пов’язані з герпесвірусною інфекцією.

Як відбувається інфікування

Герпесвірусна хвороба здатна вражати ДНК клітин організму господаря. Також вірус має велику стійкість до впливу температурних факторів, зберігаючи власну активність. Усунути вірус герпесу здатні розчини ефірів і хлороформу.

Інфікування тварини відбувається при прямому контакті здорової тварини з хворим. Передається захворювання повітряно-крапельним шляхом. Основою зараження як правило служать не тільки домашні заражені собаки, але і кішки, що поширюють вірусних агентів в що знаходиться навколо середу.

Головним джерелом є перехворілі або хворі тварини. Після того, як доросла собака перехворіла герпесом, потрібно дуже ретельно обробити всі предмети, з якими мало контакт хвора тварина. Іграшки, миски для води і корму, обробляються із застосуванням спеціалізованих хімії. Амуніція хворого вихованця, а ще корми – підлягають утилізації.

Через те що, що вірус герпесу виділяється в що знаходиться навколо середу не тільки з закінченнями з носових ходів і очей, але і міститься в насінної рідини, інфікування може статися статевим шляхом під час в’язки самки з псом.

Передача збудника від хворої самки до новонародженого потомству може відбуватися через уражені родові шляхи або ж молоко, яке також вважається джерелом інфекції.

Самки, які є носіями вірусу, або ж хворі в період виношування плодів, можуть мимовільно абортувати. У більшості випадків, в призначений термін пологів, виникає на світ мертве потомство або малюки, гинуть після народження через пару годин.

Дуже часто, хвороба курсує в розплідниках і собачих притулках. Там міститься пристойна кількість собак і не завжди дотримані санітарні правила. Господарю собаки, особливо породистої, необхідно бути на чеку, адже інфікування може статися де завгодно – на змаганнях, на прогулянці в парку, на виставці або стадіоні. Принести вірус герпесу людина може в будинок сам, на власному взутті.

Симптоми і діагностика вірусу герпесу

Вірус герпесу собак, здатний вражати не тільки респіраторний тракт, а й інші системи організму. У зв’язку з цим, симптоми інфекції, будуть різнитися.

Необхідно пам’ятати, як вимальовується вірусне захворювання, що дасть можливість вчасно вжити заходів і спростити тварині видужувальний процес.

Характерними ознаками вважається:

  • Поразка статевої системи тварини. На перших етапах розвитку, патологічні зміни діагностуються нечасто. Згодом, хвороба прогресує, з’являються маленькі виразки у псів в області крайньої плоті. Виключно при уважному огляді можна помітити відмінні зміни. У самок ознаки статевого герпесу неозброєним поглядом помітити неможливо. Виразкові ураження знаходяться на внутрішній частині слизової оболонки вульви.
  • При ураженні герпесвірусної інфекцією респіраторного тракту, спостерігатися ці симптоми як кашель, чхання, виділення слизового ексудату з носових ходів. У запущених випадках, порушення в органах дихання настільки сильні, що з’являється задишка, запалення бронхіального дерева, виверження шлункового вмісту на тлі мокрого кашлю. Патологічні закінчення діагностуються і в області очей, якщо запалення зачіпає кон’юнктивальну оболонку. Легеневі структури наповнюються мокротою, з’являється різка нестача кисню в організмі, провокуючи асфіксію.
  • Проблеми з покривом шкіри . На шкірі хворої тварини з’являються нестандартні бульбашки, наповнені каламутною рідиною. Їх поява супроводжується свербінням і расчесами. При занесенні вторинної бактеріальної мікрофлори, з’являються серйозні ускладнення.
  • Мимовільне припинення вагітності у самок. Герпесвірусна хвороба вважається основою не тільки абортів у сук, а й аргументом, що провокує лжебеременность. Хвора самка приводить на світ не життєздатне потомство або ж вже мертвих щенят.

У більшості випадків, герпесвірусна хвороба, супроводжується гарячковими станами. Якщо загрози життю тварині немає, збивати велику температуру не рекомендується. Вимальовується вірус може виразками, що з’явилися в області морди або ж в порожнині рота. Бульбашки з рідиною з’являються в області мигдалин, мови або м’якого піднебіння. Тварині боляче їсти і навіть пити воду. При відсутності спеціальної санації порожнини рота, цілком може розвинутися виразкове ураження слизової оболонки рота.

Постановка діагнозу на герпесвірусну інфекцію, полягає в зборі біологічних рідин (витікань з носа, вагінальної слизу, насінної рідини, мокротиння і витікань з очей). Проби рідин вивчаються в умовах лабораторії.

Обов’язково у хворої тварини беруть кров на аналіз. Це дозволяє визначити ступінь процесу запалення і тяжкість перебігу патології. Результативним аналізом вважається метод ПЛР. Аналіз полімеразної ланцюгової реакції проводитися кілька разів. Після першої проби, проводитися дослідження через 1-2 тижні. Це потрібно для об’єктивної оцінки результатів.

Краще проводити перевірку у маленьких цуценят після 3 місячного віку і молодих собак. Великі особини хворіють без прояву вираженої клінічної картини, а сама Діагностика досить скрутна. Рівень нестандартних антитіл надзвичайно малий для точної діагностики. Крім того, збудник перебувати в організм в малих концентраціях, а ще не володіє особливою стійкістю.

Діагностика показана тваринам, у яких немає симптомів герпесу, але повинна проводитися планова в’язка собаки. Полімеразна ланцюгова реакція, дає можливість виявити збудника інфекції у псів в насінної рідини або у самок у вагінальному секреті.

Лікування і профілактика герпесвірусної інфекції

Проти герпесвірусної інфекції вакцини немає, також як і неординарною терапії. Експериментально маленьким цуценятам в період захворювання, вводять нестандартні антитіла. Проводитися внутрішньочеревне вливання.

для того щоб збільшити захисні сили організму в боротьбі з інфекцією, призначаються імуномодулятори. Це найрізноманітніші інтерферони, простагландини і імуноглобуліни. Схему лікування і дозування препаратів, призначає ветеринарний фахівець.

Показано введення вітамінних і мінеральних комплексів, спрямовані на поліпшення загального стану вихованця. Найбільш значущими вітамінами при боротьбі з герпесвірусної інфекцією, є ретинол і водорозчинні вітаміни групи В.

Вони потрібні для збільшення властивостей слизового епітелію до регенерації. В якості загальної терапії, можуть призначатися противірусні засоби у вигляді мазей або спреїв (при ураженні слизової оболонки і покриву шкіри виразками).

Терапія герпесвірусної інфекції у цуценят, передбачає обов’язкове введення інфузійних розчинів-Рінгера-Локка, глюконату кальцію, глюкози, хлориду натрію. При виражених хворобливих відчуттях у цуценят, вводяться анальгезирующие ліки.

Кон’юнктивальна оболонка, респіраторні ходу, чистять від зібрався ексудату за допомогою марганцовочного розчину. Кортикостероїди протипоказані для цуценят, щоб зняти процес запалення. Призначаються для усунення запалення антигістамінні не гормонального походження. При розвитку складнощів, хворий собаці наказують курс антибіотиків.

З метою попередження вірусної інфекції, спровокованої герпесом, потрібно систематично приводити вихованця на планові огляди. Також, потрібно зменшити контакт вихованця з заздалегідь хворими або ж бездомними тваринами. В останні роки, вчені намагаються створити вакцину, здатну чинити опір вірусу герпесу.

Не можна допустити вигул собаки, в місцях масового скупчення інших тварин. У розплідниках, де тварини утримуються у величезній кількості на невеликих територіях, потрібно дотримуватися правил для догляду за твариною.

Перед планованої в’язкою улюбленця, важливо звернутися до ветеринарної клініки і пройти ряд потрібних досліджень. Це дасть можливість уникнути інфікування, а якщо тварина вважається носієм, не допустити інфікування чужого вихованця.

Особливе місце в профілактиці займає гарне харчування і утримання собаки. Правильно організований раціон тварини, а ще активний моціон, здатні підтримувати імунітет собаки на хорошому рівні.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close