Дуоденіт у собак

Хвороби системи травлення приносять дискомфорт і небезпечні для нормальної діяльності всього організму собак. Відмова від корму, млявість і байдужість відразу після їжі, відсутність бажання гуляти – привід відвезти вихованця до ветлікаря на огляд.

Основою нездужання як правило виступає процес запалення в області дванадцятипалої кишки – дуоденіт. Симптоми патології нагадують ознаки панкреатиту. Лікування таких хвороб відрізняється, тому важливо встановити точний діагноз.

Причини розвитку дуоденіту у собак

Процес запалення в стінках дванадцятипалої кишки провокує порушення функцій частини великого кишечника. Дуоденіт часто комбінується з труднощами в роботі шлунка, а тим більше з гастритом.

Дванадцятипала кишка розташована відразу ж після нижнього пілоруса шлунка, тому напади болю можуть вказувати на гастрит.

Дуже часто розвивається гастродуоденіт, що супроводжується ураженням слизових оболонок шлунка і дванадцятипалої кишки.

Головною причиною появи проблем в області системи травлення виступає порушення режиму харчування. Збалансований корм-суттєва складова частина здорового загального стану здоров’я.

Причинами розвитку дуоденіту у собак виступають:

  • Систематичні переїдання . Від природи собаки відносяться до хижаків. Тому у них закладено в генетичному коді наїдатися багато, так як невідомо, коли буде наступна частина їжі. Навіть домашній вихованець готовий їсти стільки, скільки йому насипають в мисочку. Регулярне переїдання призводить до запальних процесів, буде причиною ожиріння і розвитку ендокринних порушень.
  • Незбалансований раціон. Годувати собаку їжею з людського столу-неприпустимо. Якщо молодий пес може легко перетравлювати важку їжу, не без шкоди для організму, то в похилому віці такі продукти швидко призводять до поразки. Прямий шлях до розвитку процесів запалення в області слизових дванадцятипалої кишки – не вилікувана вчасно виразка шлунка. Розвиток дуоденіту плутають з розладом травлення на перших етапах. Важливо вчасно відвезти вихованця в клініку для постановки діагнозу.

Основою розвитку дуоденіту може стати інфікування кишечника глистами. Паразити вражають стінки кишечника, провокують запальні процеси і послаблюють організм токсинами.

Симптоми дуоденіту у собак

Клінічна картина запалення дванадцятипалої кишки має ряд відмінних ознак. Гостра форма запалення вимальовується:

  • болями спастичного типу зверху кишкового тракту;
  • хвилювання тварини при спробах власника доторкнутися в підреберній частині;
  • напади нудоти і подальшої блювоти після їжі.

Якщо дуоденіт прийняв затяжну форму, блювотні позиви з’являються через 30-40 хвилин після їжі. Відсутні різкі напади болю. При цьому вихованець відмовляється від їжі, відзначається сильна млявість.

У багатьох випадках може розвинутися флегмонозная форма дуоденіту. Вона вимальовується підвищенням показників температури тіла, лихоманкою і сильною хворобливістю черевної стінки.

У зоні ризику по розвитку дуоденіту знаходяться тварини старше 6 місяців і представники дрібних порід. Найчастіше запалення верхньої частини кишечника діагностують йоркам, мопсам, той-тер’єрам, мальтезе і пінчерам.

Діагностика повинна проводитися в умовах ветеринарної клініки. Ставлять точний діагноз і створюють тактику подальшої терапії на підставі повного клінічного огляду і результатах лабораторних та інструментальних досліджень. Точні результати отримують при проведенні ендоскопії. Також доступні рентгенографія та діагностика за допомогою ультразвуку. Обов’язковими є здача аналізу крові і мас калу.

Лікування дуоденіту у собак

Дуоденіт на перших стадіях розвитку добре піддається терапії. При гострій формі патології призначається лікарське голодування. Пацієнту дають необмежену кількість води.

При гострій формі дуоденіту може відзначається інтоксикація, тому може знадобиться дача очищувальних речовин.

У комплексній терапії призначаються болезаспокійливі і спазмолітичні препарати. Затяжну форму дуоденіту лікують правильним харчуванням. Прописана дієта повинна бути перш за все збалансована по рН. У складі терапії включаються препарати для уповільненого синтезу жовчі і в’яжучі засоби для зменшення ризиків розвитку діареї. Обов’язкові вітамінні препарати з В6 і В12.

Діагностована флегмонозная форма дуоденіту, передбачає включення курсу антибіотиків в ударних дозах.

Як тільки стан тварини налагоджується, можливе проведення своєчасного втручання з метою видалення уражених тканин дванадцятипалої кишки. Далі тварина переводять в стаціонар, звідки переводять додому.

Основний акцент при діагностованому запаленні дванадцятипалої кишки доктора роблять на організацію харчування.

Під забороною виявляється вся жирна їжа, насичені м’ясні бульйони. Не можна давати собаці свинину, будь-які кістки, солодощі та солоні продукти.

Сухі корми в разі гастродуоденіту – поганий варіант. Спеціаліст рекомендують розмочувати гранули сухого корму у воді. Краще давати вихованцеві в’язкі каші, що дозволяють обволікати стінки кишечника і шлунка. Замість бульйону застосовується відвар, отриманий від круп. Перебувати в раціоні має м’ясо – приготована на пару курка і риба. Перші дні після початку загострення дуоденіту, тварина повинна отримувати рисовий відвар.

Профілактика дуоденіту полягає в організації збалансованого харчування. Запорука здоров’я і гарного самопочуття собаки-якісний корм. Систематично слід проводити дегельмінтизацію і обробки від ектопаразитів. Не можна допустити переїдання вихованця, щоб не порушити процес травлення.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close