Цистит у собак

Процеси запального характеру, що з’являються в сечовому міхурі, є лідируючими Серед всіх видом хвороб системи сечовиділення. Цистит у собак може з’явитися абсолютно в різному віці, у багатьох випадках недуга знаходиться у жіночої статі, а ще у старих тварин.

Є кілька факторів, які допомагають розвитку захворювання, серед яких перше місце займають переохолодження і недостатньо міцний імунітет вихованця.

Лікування циститу має бути комплексним і спрямованим на видалення причин, що викликали початок патологічного процесу, а ще видалення бактеріальнуой мікрофлори, що посилює перебіг захворювання. Важливим аспектом в лікуванні циститу вважається зміцнення загальних захисних сил організму.

Причини циститу у собак

Цистит вважається дуже небезпечною недугою, тим більше для собак. Пов’язують це з тим, що процес запалення надзвичайно поширюється швидко по органах малого таза, чіпаючи не тільки сечовий міхур, але і уретральний каналу, а ще ниркові структури. Чи не помітивши вчасно перші відмітні ознаки настав циститу у власної собаки, з’являється ряд складнощів. У частоті випадків запалення сечового міхура розвивається в результаті впливу патогенної чужорідної мікрофлори, проникаючої в міхур по уретральному каналу (висхідному) шляху або ж через лімфатичну систему і з потоком крові.

У нормі, бактеріальні мікроорганізми присутні в сечівнику регулярно. Однак при позитивній ситуації (завзятість походу в туалет, переохолодження, стресові ситуації), мікроорганізми починають розвиватися з подвійною силою, проникаючи вище в сечовий міхур. Головними причинами розвитку циститу у собак вважаються:

 1. Інфекційна природа . Чужорідна мікрофлора з потоком крові або ж по лімфатичних судинах потрапляє в сечостатеву систему, викликаючи відповідну запальну реакцію. Дуже часто цистит з’являється в результаті розмноження кишкової палички, протеїв, стафілококів, стрептококів.
 2. Захворювання системи сечовиділення . Різні захворювання, можуть виявитися причиною розвитку циститу. Запалення сечового міхура з’являється як ускладнення при нефритах, пієлонефритах, конкрементах і гломерулонефритах.
 3. Патології статевої системи . Діагностують цистит у самок, що з’являється на тлі запалень піхви і слизової оболонки матки. У псів цистит цієї форми з’являється нечасто через відмінностей в анатомічній структурі.
 4. Холод . Постійна причина розвитку циститу у собак – різкі і довгі переохолодження. Невірне утримання (сирі і вологі приміщення), довгі прогулянки в неправильну породу, купання в холодних водоймах. . Нечасто, але основою розвитку циститу може стати наявність нематод в сечовидільної системи.
 5. Результати операцій або ж катетеризації . Невірне проведення хірургічних дій, а ще недотримання правил антисептичні засоби і асептики виявляється основою процесів запалення в організмі.
 6. Травмування очеревини і області розташування геніталій. Різні удари, травми і удари, які супроводжуються ушкодженнями стінок сечового міхура, призводять до запалень.
 7. Інтоксикації організму токсичними хімікатами і медикаментозними засобами.
 8. Злоякісні нові утворення в органах.
 9. Порушення речового обміну . Зміна метаболізму стає прямою основою розвитку складнощів у всіх системах організму і сечовидільна не виняток. Собака при порушених процесах всмоктування починає сильно додавати у вазі, розвивається цукровий діабет. Освіта конкрементів в сечовому міхурі призводить до закупорки і початку процесу запалення.

У клінічній практиці ветеринарних лікарів серед інших факторів, що провокують розвиток циститу, індивідуальне місце займають реакції алергічного типу, а ще незбалансоване харчування і питво. Також, собаки невисоких порід-такси, пекінеси, спанієлі схильні до розвитку патології більше, ніж високі пси.

Симптоми циститу у собак

Якщо ввічлива і привчена до туалету собака починає регулярно справляти нужду в неправильному місці, то висока можливість, що вихованець хворий. Перед тим як карати собаку, слід простежити за характером походів в туалет. Так ознаки і сиптоми циститу у собаки гострої форми з’являються у вигляді сильних відчуттів болю у вихованця, руху досить обережні. Пси приймають не специфічну позу, справляючи малу нужду. Вони починають присідати, як самки, розсовуючи кінцівки. Виділяється сеча стає каламутною і неприємно махнути. Крім цього, в виділеної порції сечі як правило спостерігаються згустки крові. Збільшується температура тіла, втрачається апетит, збільшується відчуття спраги. Основний симптоматикою циститу у собак вважається:

 • не можливість терпіти перед тим як йти в туалет;
 • зміна пози під час спорожнення міхура;
 • скиглення і гарчання в процесі сечовипускання;
 • скутість рухів, зменшення активності;
 • почастішання позивів до сечовиділення;
 • сильні болі, що супроводжуються виверженням шлункового вмісту;
 • відмова від прийому їжі;
 • виражені ознаки розвитку гіпертермії-збільшення спраги, сухий ніс, збільшення базальної температури вимірюваної в прямій кишці на 1.0 градус.

Форма постійного циститу не має яскраво виражених клінічних проявів. Вихованець нечасто не може дотерпіти до прогулянки, а збільшення показників температури тіла не відбувається. Господар собаки може підкреслити малу кількість виділеної урини при акті сечовипускання.

Небезпека невчасно розпочатого лікування циститу полягає в можливому розвитку ускладнення – піеолонефриту. Запалення нирок (пієлонефрит) відрізняється відчуттями болю в області нирок і підняттям показників температури тіла. У собак небезпека полягає в підняттях показників тиску артерій, зношується Серцевий м’яз. Крім цього, розвиток циститу і перехід в затяжну форму небезпечно ймовірністю розвитку енурезу – нетримання сечі. В особливих запущених випадках, у тварини діагностують недостатність ниркових структур.

Діагностика циститу

Виникнення відмінних ознак циститу у вихованця, має виявитися причиною якнайшвидшого звернення до ветеринарної лікарні до кваліфікованого лікаря. Спеціаліст повинен зібрати аналогічний анамнез, а ще після спеціального спорожнення сечового міхура за допомогою катетеризації, провести обстеження органів сечовивідної системи на наявність новоутворень і конкрементів. Основними методами діагностики циститу вважаються:

 1. Загальний аналіз крові.
 2. Хімічне дослідження крові і сечі – дає можливість виявити постренальную протеїнурію, збільшення кількості лейкоцитів і великі показники еритроцитів. У сечі при розвитку процесів запалення зростає кількість клітин перехідного епітелію і мікроорганізмів.
 3. Бактеріальний посів сечі на наявність патогенних мікроорганізмів — дозволяє визначити тип збудника для вибору спеціалізованих чутливих медикаментозних засобів.
 4. Мазок з уретрального каналу — дослідження, що дозволяє виявити можливі статеві інфекції (хламідії, герпес).
 5. діагностика за допомогою ультразвуку – дає можливість виявити порушення в стані слизових оболонок ураженого органу, виявити наявність новоутворень і конкрементів, а ще допустимих відкладень солі.
 6. Рентгенологічне дослідження-проводитися в області органів таза, даючи можливість виявити наявність дивертикулів сечового міхура або ж полліпози.

Лікування собак від циститу

Лікування циститу у собак в побутових умовах, цілком здійсненне завдання. Але рекомендується довіряти здоров’я власного вихованця професіоналам, який допоможе визначити схему лікування, створити персональний підхід в залежності від віку, ваги та індивідуальних особливостей вихованця.

Крім цього, не маючи під рукою особливих інструментів і апаратів для постановки точного діагнозу, самолікування буде причиною великих наслідків і складнощів. Терапія циститу у собак повинна бути комплексною і складатися з важливих пунктів:

 1. Антибіотикотерапія-цистит в основному, має бактеріальну природу походження, тому призначення протимікробних засобів найвірніший і можливий спосіб лікування. Повсюдно використовуються антибіотики нового покоління-Цефтриаксон, Байтрил. При циститі собаці часто наказують Фурадонин. Курс лікування може становити від 5 до 14 днів в залежності від ступеня ураження і занедбаності патологічного процесу. Лікування антибіотиками може мати ряд поганих наслідків – порушення балансу мікрофлори в кишковому тракті, приводячи до розвитку дисбактеріозів.
 2. Використання ліків, купирующих відчуття болю у вихованця. для того щоб тварина нормально ходило в туалет, слід приймати спеціалізовані ліки, що знімають спазми – але-шпа, Цистон.
 3. Метод промивання сечового міхура. Цей вид лікування категорично забороняється проводити в побутових умовах. Мити сечовий міхур за допомогою катетера може виключно доктор ветеринарної медицини. Процедура дає можливість звільнити запалений орган від гнійного ексудату, накопичень неорганічного характеру і слизу.

В умовах домашнього лікування можна використовувати цілющі настої і відвари, але виключно в комплексі з медикаментозними засобами, для того щоб домогтися максимально хорошого результату. Великі тварини отримують дозування, яка розрахована на дорослих людей. Відвари лікарських рослин мають виражену сечогінну дію, очищаючи запалений орган від інфекційних агентів. Особливо лікування травами важливо при хронічному циститі.

Профілактика циститу у собак

Відомо, що краще за все не допустити розвиток захворювання, ніж потім його лікувати. Є ряд правил, які слід виконувати для усунення захворювання. Основними бути:

 1. Дотримання питного режиму-у собаки повинен бути доступ до чистої питної води. Давати воду рекомендується фільтровану.
 2. Вигул собаки-бажано виконувати прогулянки з вихованцем кілька разів на день. Якщо можливість частіше гуляти з собакою відсутня, рекомендується поставити в будинку спеціалізований лоток і навчити собаку ходити туди в туалет.
 3. Важливо стежити, що собака не застуджувалася і не переохолоджувалася.
 4. Істотна складова частина попередження-чистота ясен і зубів. Запалені ясна або ж прогнилі зуби можуть стати осередком поширення недуги по всьому організму.
 5. Не рекомендується спарювати псів з незнайомими і неперевіреними самками без медичного висновку.
 6. Довгошерстих собак рекомендується стригти, а тим більше вистригати область навколо ректального отвору, запобігаючи налипання фекалій і розвиток патогенної мікрофлори.

для того щоб проводити контроль за здоров’ям собаки, неухильно рекомендується проходити дослідження у професіонального ветеринарного фахівця один раз на рік. Невід’ємним вважається загальний аналіз сечі і крові. Це дасть можливість вчасно виявити можливі порушення в організмі вихованця, а ще дуже швидко на ранній стадії видалити патологічні зміни.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close