Чи можна кроликам давати огірки кабачки гарбуз

При утриманні кроликів велику увагу необхідно обов’язково звертати на особливості годування. Справжній і правильний раціон зміцнює іммуннітет тварин, а ще захищає їх організм від самих різних хвороб. Ці звірята дуже ненажерливі, вони протягом дня з радістю можуть їсти зернові корми, зелень, траву, фрукти і овочі. Але ж для того щоб їжа йшла для користі варто ретельно стежити за тим, що давати. Обов’язково необхідно вивчити овочеві культури, вміст вітамінів і корисних речовин. Також потрібно дізнатися чи можна зайцям огірки, гарбуз, кабачки, не викликають вони неприємних ефектів і не роблять несприятливого впливу на здоров’я тварин.

Трохи про вимоги корму для кроликів

для того щоб зайці повністю розвивалися і нормально росли обов’язково необхідно скрупульозно продумати їх раціон харчування. В основі їх меню повинна бути рослинна їжа, так як ці звірята відносяться до рослиноїдних представників.

При розведенні таких тварин фермеру потрібно максимально змінити. А справа вся в тому, що одного зернового корму або заготовленого сіна буває недостатньо.

Необхідно звернути свою увагу! Правильний і грамотної складений раціон харчування для кроликів передбачає наявність сухого і соковитого корму. Високий рівень вологи пригнічує тверда їжа, таким чином ставати краще процес переробки їжі. Співвідношення цієї їжі має бути таким — 20% соковитої їжі і 80% твердої їжі.

До сухого відносяться зернові суміші, а до соковитого овочі, фрукти, зелень, бадилля.

Якщо розглядати овочі і фрукти, то обов’язково кроликів необхідно годувати наступними дарами природи:

У чому полягає користь гарбуза

Якщо у вас напрошується питання чи можна давати зайцям гарбуз, то безумовно можна сказати так. Цей овоч не просто можна включати в меню таких тварин, а навіть необхідно, так як в ньому є високий рівень корисних елементів.

Якщо звірята будуть регулярно приймати цю культуру, то це сприятливо відобразиться е виключно на їх здоров’я, але і на зовнішньому вигляді. Вони стануть виглядати більш привабливим, їх шерстка стане густішим, яскравіше, очі і вушка перетворяться.

До корисних якостей гарбуза можна віднести такі:

 • приємні якості смаку;
 • високий вміст вітамінів;
 • невисокий відсоток клітковини;
 • цей овоч має тривалий період часу зберігання, його можна зберігати до завершення зимового сезону;
 • протягом усього періоду зберігання гарбуз повністю зберігає власні корисні властивості.

Багато зайці досить сильно люблять їсти сиру моркву. Але все ж гарбуз вважається набагато корисніше, в ній є великий вміст бета-каротину. Плюс до всього вона просто потрібна:

 1. Годуючої кролиці. За рахунок постійного вживання цього компонента, відбувається збільшення лактації, ставати краще стан вовняного покриву. Також сприятливо відбивається на кроленятах-вони стають міцними і активними;
 2. Гарбуз потрібно давати самцям, оскільки вона робить позитивний вплив на репродуктивну діяльність;
 3. Гарбузовий корм потрібно давати всьому м’ясному поголів’ю. При постійному вживанні цього овоча кроляче м’ясо набуває приємні смакові відтінки.

Гарбузи рекомендується збирати восени, як раз в цей час вони повністю дозрівають. Одночасно з цим можна приступити до відгодовування особин. Давати гарбуз зайцям можна в різному вигляді:

 • у сирому вигляді, але заздалегідь її необхідно нарізати дрібними шматочками;
 • варений. Її можна розім’яти до стану пюре. У цьому виді тварини її їстимуть з величезним задоволенням;
 • її можна додавати в комбікорм. При з’єднанні з даними сумішами поживні властивості овоча підвищуються у багато разів.

Але, не звертаючи уваги на наявність великої кількості корисних елементів, все одно їх не буде цілком вистачати для нормальної діяльності вихованців. Не варто цей овоч робити основним кормом для кроликів. Його можна застосовувати в якості додаткового компонента, для різноманіття меню.

У чому користь кабачків

для того щоб скласти меню кроликів різним і корисним в нього можна включити кабачки, тим більше ця культура є досить корисною. Якщо навіть тварини кожен день отримують всі корисні вітаміни, одноманітне харчування здатне викликати стримування зростання і відставання в розвитку.

Кабачок дають молодим зайцям, яким вже виповнилося 4 місяці, більш молодим особинам овоч давати не варто. З 4 місяців у звірків вже повністю сформіровивается шлунок, який зможе дуже легко звикнути до нового раціону. Але на початковій стадії кабачки і гарбуз варто давати в мінімальній кількості, потроху роблячи більше порції кожен день. А потім ці овочі вже буде можна поєднувати з яблуками і іншими дозволеними овочами, фруктами.

До складу кабачків входять наступні корисні компоненти:

 • вітаміни групи В і С. останній вважається прекрасним антиоксидантом;
 • у складі цієї баштанної культури є високий рівень мінеральних елементів. У ній є кальцій, калій, магній, фосфор і інші;
 • міститься фолієва, яблучна і нікотинова кислоти.

Рекомендації по годівлі

Зайці з радістю їсть кабачки і корм одночасно з ними. Бажано ці овочеві культури їм давати поряд з основним кормом. Однак при годуванні рекомендується дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Перед тим як давати овоч, його варто очистити від землі, бруду і ретельно вимити. Якщо це не зробити, то можуть з’явитися великі проблеми зі шлунком і органами системи травлення;
 2. Якщо шкірка щільна і дуже жорстка, то її також необхідно обрізати. У молодих кабачків шкірка тонка, тому її можна не прибирати;
 3. Насіння з кабачків потрібно акуратно вийняти;
 4. М’якоть можна порубати на дрібні шматочки або витерти через тертку;
 5. Великих особин підгодовуйте кабачком поряд з кукурудзяним силосом;
 6. Маленький кроленя буде з радістю їсти кабачкової пюре. Це дасть можливість їм швидше звикнути до основного харчування.

Не варто дуже часто давати кабачок, так як в його складі є високий рівень клітковини. Бажано його включати в основне меню невеликими дозами і краще давати його кілька разів протягом тижня.

Крім кабачків зайці будуть охоче їсти огірочки, яблука. Також їм можна давати гарбузове бадилля і пагони. Але в сирому вигляді бадилля, пагони дуже жорсткі, завдяки цьому вони складно пережовуються кролячим зубами. для того щоб спростити вживання потрібно дотримуватися певних порад:

 • стебла і листя потрібно нарізати ножем на дрібні шматочки;
 • всі порубані компоненти заливаються гарячою водою;
 • ми залишаємо на якийсь час, що бадилля стала м’якою і охолола.

Готову зелень можна давати поряд з кормом, яблуками або картоплею. Бадилля, листи овочів вводити в меню рекомендується потроху, щоб тварина встигла звикнути до цього корму. Ці компоненти також можна давати декоративному зайцю, але також в мінімальних кількостях.

Якщо ви, не знаєте чи можна давати зайцям кабачків, гарбуз, кабачки, то безумовно можна сказати що ці компоненти не тільки можна, а потрібно включати в меню таких тварин. Але перед тим як давати ці овочі не забудьте вивчити важливі рекомендації по годівлі, правила підготовки даних елементів і їх корисні властивості.

close