Анурія у кішок

Нездатність нирковими структурами продукувати урину, називається анурією. У звичайному стані нирки кішки продукують близько 2 мл урини на 1 кг ваги щогодини. При продукуванні меншої кількості (менше 1 мл за годину на 1 кг ваги), з’являється олігоурія, стан, що відрізняється падінням кількості урини. Якщо ж сеча відсутня зовсім-патологічний процес іменується анурією.

Дуже частою основою розвитку анурії ставати недостатність ниркових структур. Необхідно розуміти, що стало причиною затримку сечі, а що стало основою повного її відсутності. Це допоможе в подальшому зробити схему лікування і врятувати тварину від загибелі.

Причини появи і види анурії у кішок

Анурія собою являє не самостійне захворювання, а дуже серйозна ознака, що вказує на небезпечне загальний стан здоров’я. Анурія у кішок-синдром смертельно небезпечного патологічного стану. При появі патології, важливо вчасно звернутися до ветеринарного професіонала, так як шанси врятувати вихованця хоча і не великі, але існують.

Виділяють більше десяти видів анурії-справжня (ниркова) і позаниркова. Вторинна анурія розвивається у кішок на тлі падіння тиску в судинах, кровеснабжающіх нирки. Це відбувається при великих внутрішніх або зовнішніх геморагіях, шокових станах.

Основою розвитку анурії ставати здавлювання і закупорка сечоводу пухлиною. Необхідно розуміти, що довга відсутність сечовипускання у вихованця веде до розвитку уремії.

Базовими факторами, що провокують розвиток головної причини анурії, вважається недостатність нирок. У кішки спровокувати недостатність можуть — дуже високий кров’яний тиск, найрізноманітніші ліки, геморагії, недостатність серця застійного типу, анестезія, інфекційні захворювання, тромбози.

Симптоми і діагностика

Патологічний процес розвивається в результаті припинення нормального надходження урини в сечовий міхур. Анурія через те, що паренхіматозна тканина нирок або не формує урину, або ж вона не може досягати міхура в результаті закупорки верхньої частини сечовидільних шляхів. Ниркова недостатність, що з’являється на тлі безлічі хвороб органів знаходяться всередині, майже завжди відрізняється розвитком анурії.

Відсутність вироблення сечі може розвинутися при ураженнях ниркових структур при отруєннях і інфекційних ураженнях, а також у багатьох інших клінічних випадків. Вид патології (анурії) іменований ренальним, обумовлений пошкодженням паренхіматозної тканини нирок. Розвинутися анурія може при різкому дефіциті води в організмі – зневоднення. Статися це може в процесі довгого виверження шлункового вмісту або ж проносів профузного типу при кишкових інфекціях.

Преренальна анурія, розвивається на тлі преренальних факторів. На тлі падіння тиску в артеріях при шокових станах тварини, колапсі, гострій формі недостатності серця або ж при порушенні кровообігу в самих мочеобразующих органах, з’являється падіння продукування урини.

Є також анурія субренального типу. Такий вид патології розвивається на тлі закупорки верхньої частини сечовивідних шляхів. Завдяки цьому кількість сечі різко зменшується, також як і звичайний її висновок.

Характерними симптомами конкретно анурії вважаються:

 • виверження шлункового вмісту;
 • припинення стан у кішки;
 • непритомні стани;
 • дегідратація;
 • відмова від корму;
 • відсутність позивів до сечовипускання і сечі.

Помітивши у улюбленця перераховані вище симптоми, потрібно якомога швидше звернутися до ветеринарної клініки за допомогою. Професійний лікар повинен провести ретельний клінічний огляд кішки для діагностики патології.

Вихованці з нирковою недостатністю виглядають виснаженими на тлі зневоднення. При проведенні пальпації області порожнини живота чітко прощупується порожній сечовий міхур, а ось місце розміщення нирок боляче. Вони чітко пальпуються через набряклості. Анурія підтверджується при повній відсутності виходу сечі. Для доказу попереднього діагнозу, доктор призначає пацієнтові проходження ряду лабораторних та інструментальних досліджень:

 • загальний клінічний аналіз крові;
 • Біохімія крові;
 • діагностика за допомогою ультразвуку.

У певних спірних випадках, необхідне проведення біопсії і розгорнутого аналізу крові. Хворому тварині проводять катетеризацію і стежать за виведення сечі. Повна відсутність урини навіть при постановці катетера вказує на анурію. Кішці потрібно негайно почати лікування.

Лікування і профілактика

У якості першої невідкладної допомоги в разі анурії у кішки, використовується катетеризація, тим більше при підозрі закупорки уретри. Проведення процедури доставляє тварині відчуття незручності, тому потрібно заздалегідь провести седацію. Особливо агресивних тварин вводять в стадію глибокого сну.

Далі фахівець вводить катетер в частину уретри, розташовану дистально. Стерильний катетер акуратно закріплюють до препуцию, підшиваючи його. Проводитися плавне введення підігрітого до потрібної температури хлориду натрію за допомогою шприца без голки. Якщо у фахівця не вийшло під тиском видалити «закупорює» фактор, потрібно проведення термінового своєчасного втручання.

Уретростомія-екстрена хірургічна маніпуляція, що проводиться ветеринаром з метою створення постійного отвору. Методика широко застосовується при повторюваних закупорках уретрального каналу самців. Метод не вважається ідеальним, так як провокує в переважній більшості до інфікування сечовивідних шляхів. Володар тварини повинен розуміти кілька важливих аспектів:

 • Перш за все, уретростомія не панацея. Даний метод дає можливість лише не допустити повторну закупорку уретрального каналу, але не спрямований на лікування основної патології, що спровокувала проблеми з сечовиділенням. Відчуття болю у кішки після уретростоміі при утворенні процесів запалення і діагностованих солях в урине, будуть збережені. При цьому повна закупорка сечового міхура в результаті проведення уретростомії не з’являється.
 • Проведення курсу антибіотикотерапії після уретростомії обов’язково. Доктор може призначити препарати у вигляді ін’єкцій або таблеток. Тривалість лікування і вид медикаментозного засобу визначає ветлікар. В результаті проведення своєчасного втручання необхідно обов’язково возити вихованця до лікаря для проведення коригування загоєння нового отвору. Проводяться обробки сформованого виходу уретри за допомогою антисептичних розчинів.
 • Зняття шовного матеріалу проводять в умовах ветеринарної клініки після ретельного клінічного огляду. Якщо нового отвір уретри функціонує нормально, а рана повністю зажила, доктор проводять зняття швів.

Можливий і інший хід-проводитися катетеризація, а сам катетер залишають на пару діб. До нього приєднують спеціалізований мочеприймальник, даючи можливість поміряти кількість виділеної урини або ж спостерігати повну її відсутність.

Організм, у якого паренхіма нирок припинила продукування сечі, не може справлятися з великими кількостями рідини. Якщо ж ниркові структури можуть переробити потрапила в організм рідина, але не можуть вивести її, з’являються дуже сильні набряки.

Якщо анурія спровокована не недостатністю нирок, призначаються препарати, які надають стимулюючу дію на ренальную систему. У ветеринарії повсюдно використовуються такі ліки:

 • Манітол-провокує дуже високий кровопритік до ниркових структурам, даючи можливість відроджувати їх пряму функцію. Під час лікування анурії у кішок манітол застосовується досить нечасто, так як є ряд інших препаратів, більш ефективних.
 • Декстроз-концентрований препарат, що діє точно також з Манітолом, посилюючи кровопритік до нирок. Якщо у випадку з першим препаратом сеча повинна почати вироблятися через 15 хвилин, то під час використання ліків Декстроз, виділення урини починається через годину.
 • Фуросемід-препарат збагачений кальцієм і натрієм. Має виражену дію на ниркові канальці. Різка зміна електролітного балансу провокує ниркові структури діяти активно, виробляючи урину. Фахівці не наказують або наказують дуже обережно Фуросемід кішкам з діагностованою недостатністю нирок, що спровокувала анурію при спільному призначенні протимікробних системних препаратів і аміноглікозидів. Процес вироблення і виділення перших порцій сечі починається через пів години. У більшості випадків потрібно повторити введення препарату. При відсутності реакції організму на введений Фуросемід з боку організму, рекомендується призначення інших медикаментозних засобів.
 • Допамін-лікувальний засіб, що надає судинорозширювальний ефект. Може нагнітати початок вироблення урини. З допаміном роблять крапельниці, повторюючи введення кілька разів. Якщо через 6 годин після початку введення лікарського засобу сеча не почала продукуватися і виводитися, надії немає.

У ветеринарній практиці з’єднання допаміну з фуросемідом надає хороший лікувальний ефект. Після доведеної анурії, хворій тварині продовжують вводити допамін за допомогою крапельниці, а Фуросемід додають внутрішньовенно через катетер кожні 60 хвилин. Відсутність ефективності терапії протягом 6 годин-пряме показання до проведення діалізу. На превелике розчарування, домашнім вихованцям в нашій країні проводять діаліз тільки в декількох великих клініках, однак і це не панацея для тварини. Діаліз на час може спростити стан тварини, але якщо нирки вже відмовили шансів немає.

У варіантах, коли лікувальна терапія не здобула довгоочікуваного результату і робота нирок не відновлена, проведення діалізу може врятувати тварину. При відсутності процедури ветеринари рекомендують проводити евтаназію, тому-що після відмови нирок, кішка гине.

При розвитку анурії у кішки лікування в побутових умовах протипоказано. Важливо при перших ознаках синдрому затримки сечі звертатися до ветеринарної клініки.

На ранній стадії вихованця цілком можливо можна врятувати. Якщо терапія розпочата вчасно, шанси на успішне одужання дуже великі.

В якості попередження розвитку анурії на тлі гострої недостатності нирок, потрібно дотримуватися ряду правил. Перш за все, тварині заборонено спиртне. Окремі господарі в якості забави дають власному улюбленцю спиртні напої, також дехто вважає, що алкоголем можна лікувати багато вірусні захворювання наприклад чумка, кальцівіроз і інші, а ще прогнати глистів.

Спиртне тваринам категорично протівопаказан, так як провокує розвиток ряду патологій запального характер, викликати гостру істоксікаціі організму і виявитися причиною смерті.

Домашня тварина, особливо яка не має безкоштовного доступу на вулицю, повинна в будь-який момент мати безкоштовний доступ до чистої питної води. При появі перших ознак нездоров’я у вихованця, слід відразу звертатися до професіонала в ветеринарну клініку. Самолікування буде причиною розвитку значних складнощів, аж до анурії і відмови нирок.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close