Алергія у кішок на корм

Тварини, як і людина, дуже часто страждають від проявів реакцій алергії. Патологічний стан з’являється в результаті дії самих різних факторів, але переважній більшості клінічних випадків, алергічна реакція з’являється на корм. В результаті проникнення в організм вихованця чужорідних протеїнових елементів, що входять в корми для котів, відбувається відповідна реакція.

Захисні сили організму розпізнають алерген і починають його нападати, прагнучи, таким чином, його видалити. З’являється своєрідна реакція, що виявляється загальним дискомфортним станом, свербінням і апатією. Розвиток реакції сильно залежить від стану імунної системи. Ослаблений організм тварини може сприйняти навіть звичайний корм за небезпечний, подаючи сигнали у вигляді алергічні реакції.

Причини аліментарної алергічні реакції

Харчова алергічна реакція у кішок на корм може бути двох варіантів – негайної або ж уповільненою. Терміновий тип аліментарної реакції алергічного типу з’являється різко, через 3-5 годин, після потрапляння чужорідних частинок в організм.

Дуже часто зафіксовані випадки розвитку негайної алергії на компоненти сухого корму. Це пов’язують з низьким вмістом в них вологи і більшою концентрацією сухих речовин.

Алергічна реакція уповільненого типу з’являється на вологі корми, виявляючись через 2-3 дні, а в більшості випадків і через чотири тижні. Весь цей період імунна система розпізнає патологічні частинки, намагаючись впорається з ними.

Велику роль у розвитку харчової алергічні реакції у собак і кішок грає фактор спадковості. Так, вихованці з заздалегідь низьким імунітетом, переданим у спадок, частіше схильні до розвитку алергічні реакції, ніж їх родичі.

Причин розвитку аліментарної алергічні реакції досить. Так, своєрідна відповідна реакція організму на подразник може з’явитися через неблагополучної екологічній обстановці в місцевості, де живе вихованець.

Спровокувати алергічну реакцію можуть паразитарні захворювання, а ще захворювання, які пов’язані з порушенням функцій системи травлення.

Одна з найбільш частих причин прояву реакцій алергії – годування тварини недорогими видами корму. Вони збагачені різними ароматизаторами і підсилювачами смаку. Хімічні компоненти можуть розпізнаватися організмом тварини як чужорідні і впливати на загальний стан організму вихованця.

Є також і ряд елементів, природного походження, що впливають на появу харчової алергічні реакції. Серед них розрізняють:

 • соя;
 • глютен;
 • жирні сорти м’яса;
 • амінокислоту таурин.

Алергічна реакція у кішки на корм може розвинутися на тлі гіповітамінозу, глистових хвороб, грибкових та інфекційних захворювань. Розвиток алергії у кошенят частіше вимальовується на лактозу і протеїни, наявні в молоці. Дорослі тварини страждають від рослинних і білків тваринного походження.

Необхідно також відрізняти харчову алергічну реакцію від непереносимості їжі. Алергічна реакція аліментарного типу провокує розвиток відмінних ознак-свербіж, запальні процеси на шкірному покриві, випадання шерсті, сльозотеча, тоді як непереносимість їжі виявляється основою розвитку більш небезпечних, а в більшості випадків, що загрожують життю, симптомів (розлад травлення, пронос, виверження шлункового вмісту).

Володар тварини може не допустити виникнення алергічні реакції, шляхом коригування раціону харчування. Ті ж дії потрібно виконувати при непереносимості тваринам одного з харчових елементів, просто усунувши їх з головного харчування.

Узнайте про остальные видах аллергические реакции у кошек>>>

Симптоми кормової алергічні реакції у кошенят і дорослих кішок

Харчова алергічна реакція у кішок має різну вираженість, безпосередньо зіставляючись з віком, особливостями фізіології, частотою впливу алергенів і резистентністю організму. Алергічна реакція на корм у кішок вимальовується наступними характерними ознаками:

 • поява сильного свербіння на шкірі;
 • виникнення ділянок алопеції (тим більше в області морди, вух і грудей);
 • себорея;
 • рясні прозорі виділення з області очей і носових ходів;
 • набряклі явища в області століття;
 • порушення стану вовняного покриву (він стає тьмяним, жорстким і недоглянутим на вигляд).

У запущених випадках розвитку харчової алергічні реакції, тварина починає сильно страждати, а зміни в організмі на тлі неординарною реакції, можуть давати серйозні ускладнення. Симптоматика не леченной вчасно харчової алергічні реакції, відрізняється наступними проявами:

 • блідість помітних слизових оболонок;
 • збільшення живота і дуже високе утворення газу;
 • порушення пігментації покриву шкіри;
 • виникнення неприємного відразливого запаху з порожнини рота вихованця;
 • порушення акту сечовипускання;
 • наліт на мові білого або ж сірого кольору;
 • набряки на тілі і запальні прояви на вухах.

Небезпека харчової алергічні реакції полягає в її млявому, фактично безсимптомному перебігу на перших стадіях. В основному, володар тварини не надає значення млявості вихованця, відмови від солодощів і апатії, посилаючись на відсутність настрою у улюбленця. Але все це може бути ознаками харчової алергічні реакції, тому при будь-яких проявах нездоров’я тварини, рекомендується звернутися до ветлікаря.

Крім того, будь-яка алергічна реакція, що виявляється сверблячкою на шкірі, змушує вихованця свербіти, що зі свого боку призводить до травм покриву шкіри і занесення туди патогенної бактеріальної мікрофлори.

В наслідок все може обернутися серйозним лікуванням з використанням антибіотиків великого спектру дії.

Діагностика харчової алергічні реакції у кішок

Перед тим як призначати лікування, ветлікар обов’язково проводить загальний клінічний огляд вихованця. Визначальні параметри, на які свою увагу звертає доктор – анамнез (що приймав або приймає вихованець в їжу), стан покриву шкіри, шерсті і помітних слизових оболонок.

Припущення на харчову алергічну реакцію має бути підтверджено за допомогою лабораторних аналізів, що включають в себе:

 • загальний аналіз крові;
 • хімічний аналіз крові;
 • аналіз крові для визначення титру нестандартних імуноглобулінів Е.

На підставі отриманих даних досліджень, доктор складає індивідуальну схему лікування, основою якої повинна бути елімінаційна дієта, потроху виключає з харчування потенційні алергени.

Важливу роль в постановці точного діагнозу відіграє диференціальна діагностика від атопічного дерматиту, блошиного дерматиту, алопецій психогенного типу і захворювань, викликаних екто і ендопаразитами.

Лікування харчової алергічні реакції у кішок

Лікування аліментарної алергічні реакції у кішок передбачає цілий комплекс заходів, що йде на відновлення організму тварини і усунення патогенного фактора, що викликає реакцію.

Тварина повинна на момент всього лікувального курсу витримуватися на спеціальному дієтичному харчуванні. Раціон харчування кішки повинен викреслювати наступні компоненти:

 • ласощі для кішок;
 • корми, при їх виробництві застосовуються субпродукти (свинячі вуха або ж копита рогатої худоби);
 • добавки до їжі (якими кишать недорогі корми);
 • пластиковий посуд (виділяє токсичні речовини в воду і корм).

Доброю заміною стане корм для кішок з харчовою алергічною реакцією, підібраний ветеринарним фахівцем. Це повинен бути корм супер-преміум класу, А найкращий варіант холістік. Такі корми не мають в складі м’яса курки, а замість джерела білка виступає індичка, Качине м’ясо, ягнятина (не баранина) і нежирна риба.

Симптоматичне лікування проявів харчової алергічні реакції полягає в використання медикаментозних препаратів зовнішнього і внутрішнього застосування. Прибрати свербіж допоможуть спеціалізовані антигістамінні засоби для зовнішнього використання (мазі і креми).

До складу комплексної симптоматичної терапії також входить:

 • застосування імуномодуляторів (підвищують резистентність організму до найрізноманітніших алергенів);
 • вітамінні і мінеральні комплекси (для підтримування загальних сил організму тварини);
 • гепатопротектори-препарати, що захищають печінкові структури від несприятливого впливу лікарських засобів;
 • стероїдні гормональні речовини-призначаються в рідкісних запущених випадках, коли звичайні антигістамінні не дали хороших результатів.

Дозування, кількість прийомів і тривалість терапії повинен визначити лікуючий тварина доктор. Харчові алергічні реакції, як і інші види прояву нестандартних реакцій організму на проникнення чужорідних протеїнових частинок, часто ускладнюється бактеріальною мікрофлорою.

Ранки і тріщини, що утворюються при розчісуванні вихованцем зудить шкіри, є відкритими воротами для патогенної мікрофлори – грибків і бактерій. Для боротьби з цим видом проявів використовуються курси антибіотиків великого спектру дії.

Завдання власника-не допустити рецидив аліментарної алергічні реакції у кішки. Важливо дотримуватися заходів профілактики, що включають в себе вибір якісного корму для вихованця, беручи до відома збалансованість харчування, оперативне здійснення вакцинацій (підвищують загальну опірність організму).

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close