6 причин чому собака може оглухнути

Серед значних патологій у домашніх улюбленців відзначається повна глухота.

Поведінка улюбленця лякає господаря, так як всі знають, що слуховий апарат у собаки має більшу чутливість, ніж людський.

У звичайному стані пес прекрасно чує і розрізняє шерехи з відстані в 15-20 метрів.

Послужити основою глухоти може цілий ряд моментів.

1. Захворювання вух

Захворювання вух у собак у ветеринарній практиці не вважається рідкістю, не звертаючи уваги на багато рекомендацій з профілактики даних хвороб.

Часто діагностуються у ветеринарній практиці захворюваннями вух, здатними виявитися причиною втрати слуху у собаки, вважаються:

    . Захворювання, що викликається вушними кліщами, що паразитують в вушному каналі. Кліщі харчуються частинками відмерлого сосочкового шару дерми, лімфою і кров’ю. Про наявність вушного кліща вказують ці симптоми як сильний свербіж, розчухи, хвилювання тварини, поява нестандартного нальоту на внутрішній частині вушної раковини і поганого запаху. . Процес запалення, що з’являється в результаті впливу самих різних факторів-від механічного пошкодження до інфекційних хвороб. Характерними ознаками для отиту є припухлість і відчуття болю у собаки в області вуха, поява гнійних виділень і відповідного поганого запаху, нахили голови тваринам в сторону хворобливого вуха. . При відсутності своєчасної допомоги хворому собаці є ризик розвитку значних складнощів, серед яких найбільш небезпечним вважається менінгіт. Запалення оболонок головного мозку супроводжується яскраво вираженою клінічною картиною — дуже високою чутливістю до будь-яких дотиків, гарячковими станами, нападами неконтрольованої блювоти, порушенням координації рухів, паралічем.

Що стосується уражень діяльності центральної нервової системи, основою розвитку приглухуватості або повної глухоти у собаки здатні виступати інсульти, гідроцефалія, черепно-мозкові травми. Поява глухоти-вторинний ознака. При своєчасній терапії причини, слух до тварини може повернутися.

2. Травма

Глухота у собаки дуже часто з’являється на тлі пошкоджень.

Травми механічного типу можуть бути пов’язані з:

  • Пошкодженням барабанної перетинки. Основою пошкодження барабанної перетинки як правило служать різкі зміни тиску (наприклад, подорожі на авіатранспорті), різкі гучні звуки (вибухають феєрверки у дворі будинку), неправильна чистка вух за допомогою вушних паличок, великі удари по голові собаки. Про пошкодження перетинки говорять сильне хвилювання у собаки, виділення гною або крові з вушного каналу.
  • Порушенням техніки купірування. За західними стандартами, деяким породам собак потрібно купірувати вуха. Процедура передбачає повне видалення зовнішньої частини вушної раковини тварини. Проведення своєчасного втручання варто довіряти виключно фахівцям з хорошим навиком роботи. В іншому випадку, проблеми у собаки можуть з’явитися не тільки зі слухом.

При несуттєвих пошкодженнях барабанної перетинки, особливого лікування не буде потрібно. Якщо плівка порвалася, краще проводити своєчасне втручання для відновлення її цілісності.

3. Закупорка вушного проходу

Відсутність процедур пов’язаних з гігієною, особливо наприклад, як правильна чистка вушних проходів, може закінчиться для собаки глухотою.

Накопичення нестандартного секрету вушного каналу-сірки і бруду, провокує утворення пробки, що закриває вушної прохід. Основою закупорки вушного проходу виступають і сторонні предмети.

При попаданні комахи в слуховий прохід вихованець стає неспокійним, роблячи спроби позбутися від дратівної фактора.

Тварина може посилено трясти вухами, намагатися почухатися вухами об підлогу. Намагаючись дістати чужий предмет або сірчану пробку, володар може випадково проштовхнути чужий предмет глибше в вухо. Допомога в даному випадку буде зобов’язаний надавати ветеринар, але виключно вже не в штатному, а в екстреному порядку.

4. Вплив екологічних факторів

Глухота у собаки може з’являтися на тлі впливу екологічних факторів.

Процес зношування слухових органів у собак, вимушених проживати поруч з постійним шумом, на порядок більше, ніж у вихованців, які проживають в тиші.

Порушення слуху відзначається частіше у мисливських собак, а ще тих, що проживають далеко в пішій доступності з аеропортом або залізницею.

5. Вік

Втрата слуху вважається фізіологічним процесом, характерним для тварин в похилому віці.

Системи і тканини організму потроху зношуються у собак до 7 років. Власне в такому віці у багатьох собак діагностують приглухуватість.

Нормальний процес старіння неможливо повернути назад. Завдання власника в даному випадку залишатися максимально спокійним і намагатися зрозуміти тварина.

Для літнього пса втрата слуху не вважається аргументом, що порушує його звичайну обстановку. З віком, володар і собака, відмінно розуміють один одного за допомогою жестів і міміки.

6. Інфекція

Викликати порушення слуху у собаки можуть інфекційні фактори. Дуже часто цього вторинні інфекції, бактеріальної або грибкової етіології. Патогенами, що викликають глухоту у собаки на тлі отиту, вважаються:

  • Staphylococcus pseudintermedius-стафілокок, що провокує більшість процесів запалення в організмі домашніх чотириногих;
  • Pseudomonas aeruginosa-синьогнійна паличка, що викликає не тільки отити у собак, а й інші серйозні ураження, наприклад гнійний кон’юнктивіт, гнійно-некротичну піодермію, аж до септикопіємії;
  • Malassezia pachydermatis-провокує дерматити з ураженням структури вовни і отити, але тільки якщо є наявність прекрасних умов, так як вважається умовно-патогенним грибковим мікроорганізмом.

Помітивши, що вихованець став гірше чути і реагувати на заклики власника, потрібно перш за все прибрати наявність захворювань вушного каналу. Рекомендується звернутися за допомогою до майстра професіоналу.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close