Як виправити характер собаки якщо вона потрапила до вас дорослої

Майбутньому господареві дорослої тварини необхідно запастися терпінням, розуміючи те, що дресирувати собаку необхідно буде довше, ніж цуценя, виправляючи сформувався характер улюбленця.

Проблеми які можуть з’явиться дорослої собаки

Не всім виходить завести цуценя. Більшість людей заводять вже дорослих тварин, забираючи їх з вулиці або з притулку. При цьому потрібно розуміти, що характер тварини, що сформувався в несприятливих умовах, не просто виправити.

Зміна власника і новий будинок провокують появу стресу у тварини. Але з усім можна впоратися, необхідно тільки проявити наполегливість і завзятість. Починати потрібно завжди з основ. Перш необхідно познайомитися з тим, які проблеми можливі при покупці дорослої собаки.

Найпопулярнішими проблемами, з якими може стикнутися володар дорослого собаки, вважаються:

  • Гавкати. Основна частина одомашнених собак має проблеми з вихованням, потрапляючи в будинок з вулиці або притулку. Вони можуть без видимої причини гавкати, вити і скиглити. Проблемне поведінку можна підкоригувати, але спочатку потрібно з’ясувати причину виникнення подібної поведінки. Гавкіт може вказувати на те, що тварина попереджає людини, проявляє тривожність або хвилювання, відчуває нудьгу або ж вимагає уваги. Необхідно бути послідовним і терплячим, щоб навчитися контролювати надмірний гавкіт улюбленця. Жувати-природно для собак. Основою може послужити як звичайне цікавість (спробувати річ на смак), так і прояв тривожності, нудьги або схвильованості. Завдання власника-показати, які речі можна жувати, а які під забороною. Можна скористатися спеціалізованими іграшками, а свої речі рекомендується ховати подалі. При цьому важливо не кричати на тварину і не використовувати фізичну силу.
  • Викопування ям на вулиці. Рити ями в земля-інстинкт для собаки. Мисливські породи собак схильні копати більше, ніж інші. Основою викопування ям частіше ставати звичайний інтерес або ж пошук комфорту (охолодження під час спеки року). Деякі собаки починають ритися в земля, намагаючись вивільнити накопичену енергію, а ще для приглушення хвилювання або страху. Прекрасним виходом з цієї ситуації в даному випадку буде – якомога більше грати з собакою, проводити більше часу разом і не допускати собаку до «брудної справи».
  • Проблеми з походом в туалет. Вчинення актів дефекації і сечовипускання в неправильному місці – постійна причина скарг господарів дорослих собак, взятих з притулку. Важливо показати собаку ветлікарю, щоб прибрати проблеми які можуть з’явиться зі здоров’ям у тварини. Якщо ж показань медицини не виявлено, потрібно спробувати розібратися в причинах, що провокують подібне порушення поведінки у собаки. Мимовільне випорожнення може трапитися у собаки при сильному хвилюванні, тривожності або ж спробах на себе звернути увагу. Пси можуть цілити територію, тому будуть залишати мітки на кутах і дверях будинку. Погана звичка, яку дуже нелегко викорінити у будь-якої тварини, а тим більше у дорослого. Часті жебрацтва призводять до порушення в роботі системи травлення. Для викорінення проблеми варто запастися терпінням. Перед тим як володар буде сідати за стіл, необхідно щоб собака залишалася на власному місці. Можна спробувати закрити двері, обмеживши таким чином доступ собаки на кухню або гостьову.
  • Спроби наздогнати рухаються предмети. Багато собак, особливо бійцівських і мисливських порід, люблять бігати за кішками. Прояв хижацьких інстинктів не можна повністю видалити, але цілком можна спробувати підкоригувати поведінку самої собаки. Необхідно, щоб собака знала і могла чітко виконувати команду «до мене!». Під час прогулянок на вулиці, неприпустимо знімати з подібним тваринного поводок. Можна відвідати кінологічний клуб і пройти курс занять з професіоналом для коригування поведінки тварини.
  • Прояв агресії. Часто доросла тварина, яке було взято з притулку, володіє конкретним набором якостей і характеристик. Ворожість для цих тварин не вважається рідкістю. Висловлювати агресію собака може гарчанням, оскалом, спробами вкусити. Агресивним може бути будь-яка собака, незалежно від породи, розмірів і статі. Причинами такої поведінки у вихованця можуть бути як поведінкові проблеми, так і порушення в стані здоров’я. Агресію рекомендується купірувати, звернувшись за допомогою до професійних кінологів і зоопсихологів. Це дасть можливість поліпшити емоційний стан тварини і захистить власника від неприємностей.

Як виправити характер собаки

Беручи в будинок дорослу собаку, слід мати на увазі, що характер такої тварини виправити дуже важко. Але проявивши максимум турботи і старанності, можна добитися відмінних результатів.

Виправити характер собаки повністю-неможливо. Це усталена» величина», а ось підкоригувати його можна.

По-перше, на що повинен звернути власну увагу володар – вироблення слухняності у вихованця. Багато собак, взяті з притулку, не знають команд. Необхідно навчити тварину слухатися власного власника. Кожне тренування повинна бути тривалістю не менше 15-20 хвилин. Добре, якщо у власника буде час прищеплювати послух тварині протягом дня.

Доросла тварина часто неуважно, і може бути розсіяно. Експерти радять проводити дресирування в побутових умовах, щоб вихованця нічого не відволікало.

Як тільки пес почне виконувати вивчену команду, необхідно спробувати відпрацювати її і в інших умовах. Спочатку краще підбирати місце, позбавлене вуличного шуму і трас.

  • Прибрати з поля зору тварини предмети, що представляють для нього інтерес. Взуття потрібно ховати, також як і одяг, а для того щоб відучити тварину дряпати шпалери або меблі, необхідно придбати спеціалізований спрей з неприємним для собаки запахом, наприклад, цитрусовим. Застосовувати народні методи з гірчицею або червоним перцем не рекомендується, так як можна нашкодити тварині.
  • Лаяти вчасно. Карати собаку за погризені взуття через деякий час-погана ідея. Собаки мають досить короткою пам’яттю, тому просто забувають про те, що зробили. Лаяти собаку за зіпсувався об’єкт краще лише тоді, коли володар застав доросла тварина за «злочином». Важливо, щоб у собаки були спеціалізовані іграшки, які вона може легко погризти.
  • Більше проводити часу на чистому повітрі. Нудьгуюче тварина дуже часто знаходить розвагу собі самостійно. Тому перш ніж йти на роботу або у справах, потрібно добре вигуляти собаку. Зрозуміло, господареві доведеться робити заново власний денний режим, встаючи раніше, щоб мати на прогулянку від 1 до 1.5 годин. Однак результат докладених зусиль обов’язково буде. Втомлене тварина буде довше спати після прогулянки і не стане цікавитися інтер’єрними предметами для розваги.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close