Чек лист обробка собаки від паразитів

Проведення постійної обробки собак від бліх, кліщів і гельмінтів – невід’ємна частина попередження для забезпечення здоров’я вихованця.

Певні власники не вважають за необхідне ще раз проводити обробку, аргументуючи це хорошим харчуванням і відсутністю вільного вигулу. У зоні ризику всі собаки, незалежно від способу вигулу, породи і віку.

1. Обробка від гельмінтів

Якщо обробка від бліх зрозуміла і проста, так як ектопаразитів на шкірі володар у улюбленця бачить, а іноді може і сам постраждати від нападок комах, то у випадку з гельмінтозами, все набагато складніше. Вважаючи, що тварина, яка отримує сухий корм не може інфікуватися глистами, володар робить помилки.

Для чого: при попаданні в організм самих різних гельмінтів, відбувається ряд порушень, що впливають на стан організму собаки. В основному, більшість гельмінтозів локалізуються в області кишкового тракту тварини. Небезпека полягає в декількох факторах – накопичення великої кількості великих особин і закупорка просвіту кишечника, інтоксикація організму, прорив стінок. В ході власної діяльності гельмінти виділяють токсичні речовини, що потрапляють в системний кровотік і викликають ряд значних складнощів.

На тлі таких змін, відбувається розвиток реакцій алергії, зменшується імунний захист (тварина на тлі гельмінтозів схильне ризику інфікування більше). Гельмінтози заважають нормальному виробленню імунної відповіді у тварини при вакцинації. Проводити обробку слід ще й завдяки тому, що небезпеки інфікуватися глистами від домашнього улюбленця є і у членів сім’ї.

Терміни: найперша протигельмінтна обробка повинна проводитися у віці 3-х тижнів у цуценят. Дотримуватися термінів обробки дуже і дуже важливо навіть для тих тварин, які не мають контакту з родичами або вулицею. Інфікування глистами дуже часто відбувається внутрішньоутробно від матері. Гельмінтози у цуценят можуть розвиватися після проходження по родових шляхах і вигодовуванні.

Цуценятам найкраще проводити кілька обробок власне підібраними ветлікарем препаратами, виконуючи інтервал в 2 тижні. Почавши з 1.5 місяців у цуценят починається період вакцинацій. Тому мінімум за 10 днів до цього, потрібно провести дегельмінтизацію.

Дорослим собакам проводять 2-3 дегельмінтизації протягом року, якщо тварина не живе на вулиці і отримує сухий корм. Якщо вихованець знаходиться на натуральному харчуванні, дуже часто в раціоні присутні сире м’ясо або субпродукти, проводити протипаразитарну обробку слід частіше.

Якщо графік протипаразитарних обробок виконується, проводити додатково обробку від глистів перед плановою вакцинацією не слід.

Препарати: у ветеринарній фармакології представлений великий спектр антигельмінтних препаратів для тварин, що володіють подібною дією. Підбирати препарат слід за рекомендацією лікуючого ветлікаря, який знає не тільки вага і породу тварини, а й особливості організму.

Протигельмінтні засоби найбільш ефективні у вигляді таблеток. Дозування залежить від ваги і віку тварини. Для цуценят молодше 6 місяців, краще застосовувати форму препарату у вигляді суспензії. Активним протівогельмінтним дією володіють препарати-Мільбемакс, Дронтал, Каніквантел.

Періодичність: експерти радять проводити обробку тварини від гельмінтів цілий рік, але велику увагу необхідно виділяти профілактиці в весняний і літній період. Протигельмінтна обробка буде неповною без обробки від ектопаразитів. А справа вся в тому, що блохи, волосоїди і кліщі, вважаються переносниками не тільки небезпечних інфекцій і як правило викликають алергічну реакцію. Блохи можуть бути переносниками яєць гельмінтів, заражаючи собаку ще раз відразу ж після видалення паразитів з кишечника.

2. Обробка від ендопаразитів

Ектопаразити вражають зовнішні покриви, харчуючись кров’ю тварини, пошкоджуючи цілісність покриву шкіри. Дуже часто у собак виявляються блохи, чіпляються за шерсть і спритно пересуваються по всьому тілу.

Для чого: крім того, що укуси ектопаразитів викликають неприємні відчуття у собак, місця пошкоджень можуть розчісуватися тваринам, що призводить до серйозних ускладнень. На тлі блошиної інвазії, дуже часто у собак, особливо дрібних порід, розвиваються алергії і дерматити. Вхідні ворота для патогенної бактеріальної мікрофлори-ранки від укусів і расчесов. Необроблений від ектопаразитів вихованець швидше за все постраждає від піодермії, а у маленьких цуценят пристойну кількість покусів провокує стрес, розвиток анемії і ослаблення захисних сил організму.

Кожен раз, як кровоссальна Комаха кусає собаку, є ризик розвитку зараження. Ектопаразити вважаються переносниками небезпечних інфекцій, посеред яких виділяється піроплазмоз, здатний завдати серйозної шкоди собаці.

Терміни: проводити обробку від ектопаразитів слід цілий рік, приділяючи важливе значення захисту в період активності бліх і кліщів. Відомо, що жоден засіб від паразитів, не здатне на 100% захистити тварину, незалежно від форми препарату – краплі в холку, Нашийники, спреї або Нашийники.

Проводити обробку експерти радять 4 рази протягом року, виконуючи періодичність в сезонах. Кожен сезон-нова обробка від екто — і ендопаразитів. Застосовувати для обробки можна різні препарати, що підбираються персонально для будь-якої тварини.

Препарати: серед безлічі препаратів від паразитів для собак, найбільш ефективними вважаються краплі на холку швидкого і довгого дії. Застосування крапель на холку безпечно і успішно. Речовина в складі крапель проникає в сальні залози і кровоносну систему шкіри, забезпечуючи захист від укусів.

Крім крапель на холку, для захисту від ектопаразитів застосовуються нашийники і жувальні таблетки. Повсюдно використовуються антипаразитарні засоби Фронтлайн, Сімпаріка, Адвантікс, Бравекто, Несгард. Крім захисту від ектопаразитів, комплексні препарати дозволяють винищувати і гельмінтів.

Періодичність: проведення обробки повинно бути цілий рік. Певні власники думають, що обробляти собаку слід виключно влітку в зв’язку з піком активності паразитів. Фахівці ж дотримуються іншої думки. Якщо собака влітку, часто гуляє на вулиці, в місцях з насичений травою, виїжджає з господарем на дачу, або ж живе у власному будинку, проводити обробку в період з весни по осінь слід помісячно.

Вживши заходів і потурбувавшись вчасно про профілактику, можна зменшити небезпеки розвитку небезпечних складнощів, здатних спровокувати блохи, гельмінти, кліщі і волосоїди.

Після завершення зими, здоров’ю улюбленця потрібно виділити якомога багато уваги, переглянувши раціон харчування для збільшення імунітету. У раціон можна вводити вітамінні і мінеральні добавки, що підвищують опірність організму до інфекцій, що передаються від бліх і кліщів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close