10 попереджувальних ознак раку у собаки

Домашні улюбленці схильні до розвитку ракових новоутворень. При своєчасному діагностуванні патологічного процесу і адекватно призначеному лікуванні, на ранній стадії розвиток раку можна зупинити і повністю його побороти.

В основі розвитку злоякісної онкології лежить генетична мутація, якої піддалася одна або кілька здорових клітин організму. Вплинути на зміни в передачі генної інформації від клітини до клітини, здатні дуже різні фактори – вірусні інфекції, радіаційне опромінення, гормональні або хімічні речовини. Певні фактори працюють миттєво, викликаючи розвиток ракових клітин, інші ж можуть роками збиратися в організмі, провокуючи виникнення патологічного процесу. З цим пов’язано і те, що злоякісні нові утворення частіше діагностуються у тварин в середньому і літньому віці. Допомогти дізнатися рак у собаки на ранній стадії, дасть можливість знання 10 попереджувальних симптомів.

Наявність новоутворень

Нові освіти, які можна всидіти неозброєним поглядом, виглядають як шишка на тілі у вихованця. Пухлина буває як злоякісного, так і доброякісного характеру, тому важливо привести улюбленця для консультації до лікаря. Наявністю новоутворень на шкірі відрізняється рак шкіри. Це одне з дуже часто діагностуються злоякісних хвороб, що зустрічаються у ветеринарії серед домашніх собак і кішок. Помітити новоутворення володар може ненавмисно, під час погладжувань або ж в процесі купання вихованця.

Рак шкіри довгий час не заявляє про себе, не виявляючись абсолютно ніякої симптоматикою. А справа вся в тому, що ряд злоякісних новоутворень на шкірі, виглядають як дерматит. Довге лікування дерматиту, що не дає хороших результатів, вказує на злоякісне новоутворення.

Незагойні виразки

Друга ознака, що вимагає необхідної консультації ветеринара – незагойні виразки. Вони можуть бути як на поверхні покриву шкіри – рак шкіри, так і в області слизової порожнини рота. Плоскоклітинний рак порожнини рота відрізняється появою загоюються виразок на слизовій, ураженням ясен, руйнуванням зубів і ураженням кісток. Незагойні виразки і рани на тілі, також можуть вказувати на злоякісне захворювання покриву шкіри.

Раптове схуднення

Іноді, навіть якщо є наявність хорошого апетиту, тварина може різко втрачати вагу. Якщо це відбувається з домашнім улюбленцем, не варто очікувати погіршення клінічної картини, а відразу піти до лікаря. Мутовані злоякісні ракові клітини ведуть активну боротьбу зі здоровими тканинами, що призводить до підвищення енерговитрат. При цьому апетит може залишатися в нормі, але розвивається кахексія або виснаження.

Падіння апетиту

Падіння апетиту у тварини не вважається нестандартним ознакою розвитку ракових пухлин в організмі. Основою зниження апетиту можуть стати різні фактори. Однак якщо подібний стан зустрічається довго, улюбленець відмовляється від солодощів, слід негайно показати його ветеринарному професіоналу. Відмова від корму при злоякісному новоутворенні, супроводжується нападами нудоти і блювоти.

Поява виділень неясної етіології

Поява виділень неясної етіології, в основному, з’являється з статевих органів. Даний ознака може вказувати на пухлини передодня піхви у собак або ж злоякісні зміни тканин в області препуция у самців. У переважній безлічі випадків, область сечівника зачіпають саркоми, що характеризуються довгою відсутністю вираженої клінічної картини.

До моменту виникнення виділень неясної етіології з статевих органів собаки, спостерігається млявість або хвилювання тварини, а ще постійні позиви до акту сечовипускання. В подальшому при розвитку патологічного процесу з статевої щілини у самок починає виділятися слиз кров’янистого типу. Вона може бути цегляно-червоного кольору і нагадувати м’ясні змиви. Вихованець приділяє велику увагу статевих органів, часто їх вилизуючи.

У самців насторожити повинні виділення з препуция (шкірна складочка, що прикриває статевий орган тварини), що характеризуються неприємним різким запахом, гнійні і брудно-коричневі на вигляд.

Поганий запах

Фахівці, часто стикаються з різними захворюваннями, знають, що будь-яке захворювання має власний виражений аромат. При розвитку онкології поганий запах доноситися з порожнини рота і статевих отворів тваринного і нагадує запаху гниючої плоті. Доноситися поганий запах може навіть з носових ходів собаки під час дихання.

Проблеми з прийомом їжі

Зниження апетиту, відмова від корму, раптове схуднення – можуть бути свідченням розвитку злоякісної патології. Але вказувати на злоякісне новоутворення може і проблема з ковтанням. Вимальовується ця ознака при розвитку пухлин в порожнині рота, наприклад, рак гортані. Крім проблем з прийомом їжі, у тварини виникає поганий запах з пащі, дуже високе виділення слинного секрету, стають більше і стають щільними на дотик окологлоточние лімфо вузли. Собака не тільки відчуває проблеми під час прийому їжі, але і страждає від дискомфорту в звичайний час, прагнучи ще раз не жувати навіть власні іграшки.

Млявість і зменшення активності

Різке зменшення активності і сильна млявість – не вважаються нестандартним ознакою розвитку ракової пухлини в організмі собаки. Є багато інших хвороб, інфекційної та неінфекційної етіології, що супроводжуються різким занепадом сил у тварини. Але аналогічний ознака може бути свідченням і смертельно-небезпечної злоякісної пухлини.

У зв’язку з тим, що злоякісні клітини в процесі власної діяльності виробляють токсичні речовини, відбувається поступова інтоксикація організму продуктами розпаду. Ще є злоякісна пухлина, яка б’є власне по кістково-м’язовому апарату – остеосаркома у собак. При цьому виді злоякісного захворювання, уражаються кінцівки тварини, виявляючись сильними болями коли будете йти, припухлостями і набряками. Дуже часто нові освіти призводять до повної втрати рухливості суглобом.

Небезпека остеосаркоми-повільне, уповільнене розвиток. Першими симптомами патології є-кульгавість, млявість, різке зменшення активності. Хворий пес любить більше лежати і відпочивати, ніж переміщатися, вже не кажучи про активні ігри.

Важке дихання

Проблеми з диханням, які проявляються постійної задишкою, нападу сильного кашлю, дуже часто вказують на рак легенів. З появою захворювання, кашель починає супроводжуватися відходженням слизових виділень з різким, поганим запахом і вставками крові. Ознака дуже серйозний і вимагає термінового відвідування ветеринарної клініки. Можливо, собаку ще можна буде врятувати.

Проблеми з сечовипусканням або дефекацією

Утруднені сечовипускання і акти дефекації, можуть вказувати на розвиток внутрішніх патологій, наприклад як цистит, сечокам’яна хвороба, запори і вибіркова непрохідність кишечника. Однак при цьому, порушення стільця, наявність крові в калових масах, зміна консистенції і кольору фекалій, може бути свідченням злоякісних новоутворень в організмі.

Проблеми з сечовипусканням з’являються при раку сечового міхура, а порушення акту дефекації частіше вважається свідченням злоякісного новоутворення в прямій кишці або передміхуровій залозі.

З метою своєчасного виявлення патологічних змін, рекомендується систематично проводити пальпацію тулуба тварини, відзначаючи збільшення лімфовузлів, виникнення нестандартних шишок або виразок на тілі. Огляд найкраще проводити щотижня, взявши собі це за правило, разом з постійним проведенням процедур пов’язаних з гігієною. Необхідно привчити цуценя з самого молодого віку до того, що Володар легко може заглянути в пащу вихованцеві.

Зміни в стані тварини не повинні залишатися без уваги власника. Нехай краще це буде оманлива тривога, ніж лікування в подальшому серйозного захворювання.

Важливо не тільки систематично оглядати улюбленця, а й пред’явити йому максимально відповідні умови утримання. Перше місце в даному випадку займає правильний, збалансований корм. Потрібно пам’ятати і про моціон. Малорухливий життєвий образ різко погано проявляється на більшості процесів, які протікають в організмі і здатний спровокувати розвиток злоякісних патологій.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close