Жіноча психологія: основні секрети

Чого хоче жінка і як її зрозуміти? Щоб відповісти на це запитання, персонаж Мела Гібсона з відомого фільму перепробував на собі всі доступні засоби, починаючи з макіяжу і закінчуючи депіляцією. Однак почути жіночі думки йому допоміг тільки удар струмом. Як зрозуміти жінок без таких радикальних методів, розповів психолог і особистісний тренер Павло Раков.

Чутливість та емоційність

Коли мова заходить про розуміння жінок, у чоловіків виникають складнощі. Їм важко правильно оцінити поведінку, емоції та потреби представниць слабкої статі. Пов’язано це насамперед зі специфікою мислення жінок, їхнім сприйняттям світу.

У чому особливості жіночої психології? Перша відповідь — у чутливості. Представниці слабкої статі сприймають світ більш емоційно. Це стосується всіх аспектів життя, зокрема сімейних стосунків, роботи та можливостей для самореалізації.

Жінка імпульсивна і часто ухвалює важливі рішення, керуючись лише емоціями. Вона, як стверджує кандидат педагогічних наук Любов Заварзіна, може залитися сльозами без значущого, на думку чоловіка, приводу. У цей момент важливо підтримати обраницю, вислухати її та проявити турботу.

Часта зміна настрою

Психолог і особистісний тренер Павло Раков вважає, що ключова особливість жіночої психології — часта зміна настрою.

Чому настрій жінки так швидко змінюється? Представниці прекрасної статі пояснюють це явище різними причинами. Наприклад:

 • гормональними сплесками;
 • ПМС;
 • фазами Місяця.

Зміна настрою може статися і без причини. Щоб підкорити жінку, в такий момент чоловікові достатньо бути поруч і надавати їй підтримку.

Потреба в надійному тилі

Що шукають представниці прекрасної статі у своєму партнері? Згідно з поширеним стереотипом, кожна жінка чекає прекрасного принца на білому коні. У реальності ситуація інакша. Жінки шукають не красеня з кубиками на пресі і не вінценосну особу. Вони шукають надійного партнера, у якого:

 • слова не розходяться з ділом;
 • відсутнє бажання здаватися кимось іншим;
 • є прагнення всіляко підтримувати партнерку.

Наявність емоційного зв’язку з партнером

Чого хоче жінка і як зрозуміти жінку? Відповідь на ці запитання після тривалих досліджень знайшли автори книги «Жінка. Посібник для чоловіків» Джон Готтман і Дуглас Абрамс. На їхню думку, представниці слабкої статі потребують турботи та емоційного зв’язку з партнером. Щоб вибудувати його, чоловікові необхідно:

 • приділяти коханій увагу;
 • давати їй виговоритися;
 • ставити запитання;
 • цікавитися її думкою, почуттями, думками;
 • обговорювати негативні емоції та проблеми.

Робити це необхідно навіть у тих випадках, коли поведінка партнерки здається нелогічною. Так, вона може влаштувати бурю в склянці і засмутитися без особливого приводу. Але розпитуючи про її почуття в такий момент, зможете налагодити з жінкою близький контакт і домогтися її прихильності.

Любов до компліментів

Не всі жінки марнославні, проте чути компліменти та хвалебні оди на свою адресу мріє більшість із них. Річ у тім, що самооцінка представниць прекрасної статі багато в чому залежить від думки оточуючих і від прийняття власного тіла.

Чому жінки люблять компліменти? Навіть незначні компліменти слугують для жінки своєрідним підтвердженням її привабливості. Чуючи їх, дами відчувають прилив сил і впевненість у собі. А ось нешкідливі, як здається чоловікам, жарти про зовнішність і фривольні коментарі боляче ранять представниць прекрасної статі.

Прагнення бути єдиною

Представниці прекрасної статі готові будувати стосунки на довірі. Навіть швидкоплинний погляд у бік іншої може зачепити жінку і викликати в неї негативні емоції. Пов’язуючи себе стосунками, дама прагне бути єдиною для обранця.

Як стверджує тренер з особистісного зростання Антон Гломозда, жінки хочуть повністю володіти партнером — його серцем, тілом і навіть гаманцем.

Потреба в контролі

Дівчата схильні контролювати все і всіх. Чому так відбувається? Пов’язано це насамперед з їхньою фантазією і звичкою вигадувати ідеальну картину світу. У такій ідеальній реальності нічого не відбувається без дозволу жінки, починаючи з поведінки обранця і закінчуючи зміною погоди.

Якщо те, що відбувається навколо, розходиться зі створеним в уяві, багато представниць прекрасної статі впадають у стресовий стан. Вони конфліктують із «порушниками» сценарію і будують безглузді здогадки, чому «персонажі» відхилилися від уявного плану.

Переконати дівчину в неспроможності претензій практично неможливо. Єдине, що може зробити чоловік, — підлаштуватися під очікування дівчини.

Турбота про оточуючих

Природне призначення жінки — реалізація материнського потенціалу. Як це проявляється в реальному житті? Інстинкти, підсвідомість або пам’ять предків підштовхують представниць прекрасної статі піклуватися про ближнього. З цієї причини жінки рідко живуть заради себе.

Навіть ті пані, які не прагнуть обзавестися дітьми одразу по досягненню повноліття, знаходять, про кого піклуватися, наприклад, про чоловіка, немічних бабусь із сусіднього під’їзду, квіти або десяток вуличних кішок.

Психологія чоловіків і жінок помітно відрізняється. Для представниць прекрасної статі величезне значення мають почуття та емоції. Їм необхідні не суворі логічні судження, а всеосяжна турбота і підтримка партнера.

close