Дінара Сатжан: біографія, особисте життя і кар’єра телеведучої

Жінка може відбутися не тільки в материнстві, а й у кар’єрі. Доказ тому життя і кар’єра талановитої жінки на ім’я Дінара Сатжан (Dinara Satzhan). Відома телеведуча і журналіст знаходить час для сім’ї, благодійності та розвитку власного бізнесу. Як їй вдалося досягти такого успіху? З’ясуємо подробиці.

Дінара Сатжан: біографія, особисте життя

Теледіва і громадський діяч Дінара Сатжан з’явилася на світ у селищі Жана-Арка 21 вересня 1982 року. У дитинстві дівчинку оточував безмежний степ і свобода. Зараз Дінара згадує, як пасла корів і купалася з хлопцями в річці Сарису. Було відчуття повного спокою, безпеки. Тож у дорослому житті Сатжан знаходить час, щоб відвідати рідні краї та підживитися енергією, тим паче, що в селищі мешкала її бабуся і досі живе дідусь.

У родині вона не єдина дитина. З Дінарою росли два брати:

Сім’я Сатжан перебралася в Алмати, де батько Дінари в 1990-х роках почав розвивати свій бізнес, щоб дати дітям гідну освіту. Дінара з дитинства зростала відповідальною та організованою, дивилася за молодшими, а вже в сім років ходила в магазин за продуктами. Кишенькові гроші дівчинка збирала і робила подарунки близьким. У школі Дінара проявила творчу жилку, була активною:

  • виступала на концертах;
  • вела різні заходи.

Майже всі юнацькі роки Дінара провела в Палаці школярів, на 9-му році навчання в школі вирішила піти в клас із педагогічним ухилом. Паралельно дівчинка вивчала:

  • мистецтво;
  • каліграфію;
  • психологію.

Помітивши комунікаційні схильності Дінари, батьки порадили обрати професію журналіста. З 16-ти років Сатжан крок за кроком йшла до мети, домагаючись визнання і популярності.

Вступивши до університету Аль-Фарабі, дівчина вже на першому курсі влаштувалася в теле- і радіомовну компанію «Шахар». Найважливішим у цей період для дівчини було отримати досвід роботи. Про високі заробітки не йшлося. Батьки підтримали доньку і в цей період.

Студенткою 2003 року Дінара стала дикторкою та кореспонденткою на каналі «Південна столиця». Як зізнавалася бізнес-леді в інтерв’ю, вона любила журналістську діяльність, коли щодня новий виклик.

Так розвивала свою кар’єру Дінара Сатжан. Особисте життя дівчини завжди було цікаве публіці. Однак у цих питаннях телеведуча дуже потайлива. Що більшого успіху вона досягала, то сильніше ширилися плітки про невідомого спонсора, який нібито просуває теледіву.

Дінара Сатжан, чоловік і батько якої були єдиними, хто дарував їй подарунки, перестала звертати увагу на подібні розмови. Так, у її житті траплялися красиві романи, але ніколи не було «руки», яка б її просувала.

Хто колишній чоловік Дінари Сатжан? Це невідомо. У Мережі не можна знайти спільних фото та інтерв’ю пари. Відомо, що Дінара Сатжан тепло відгукується про колишнього чоловіка, акцентуючи на тому, що вони зуміли зберегти нормальні стосунки. Дінара Сатжан підкреслює, що її діти — син Даніал і молодша дочка Діана — головні мотиватори і стимули в житті. Про себе вона говорить так: «Я потрібна поки що країні така самотня, але вільна й успішна».

Дінара Сатжан: кар’єра

Телеведуча залишила канал «Южная столица» на час декретної відпустки, а після не змогла повернутися. Тому прийняла рішення їхати до столиці. На одному з телеканалів працював знайомий Дінари — Тимур Асилханов. З його допомогою Сатжан стала працювати на каналі «Астана» в період з 2006 до 2008 року.

Але не тільки журналістиці приділяла час Дінара. У 2008 році їй сприяла особлива удача, яка допомогла перемогти в конкурсі «Місіс Казахстан-2008». Дивно, але у 2012-му вона стала незмінною ведучою конкурсу. Чимало успіхів приніс жінці 2011 рік, коли вона випустила кліп на пісню «Закаты и рассветы» спільно з Іваном Бреусовим.

Коли на «Астані» все було сказано, телеведуча перейшла на «Хабар», де була ведучою новин аж до 2012 року. Проте мрією Сатжан завжди залишався НТВ. Також 2012-й став щедрим у плані відкриття Дінарою власних програм. Що стосується журналістики, то Сатжан вдалося домогтися таких успіхів:

  • 2012 року запустила передачу «Статус-QUO»;
  • 2014-го створила проєкт «Sky-студія».

За час роботи на телебаченні Сатжан переконалася, що не завжди можна ставити запитання, які б розкривали складні теми. Тож програма «Статус-QUO» дала їй змогу розкритися, брати інтерв’ю у відомих людей і не соромитися запитувати про статки, подарунки та машини.

Із запуском передачі «Sky-студія» Дінара Сатжан спробувала себе в ролі авторки та продюсерки. Студію часто відвідують відомі особистості, бізнесмени. Паралельно Сатжан розвивала власний дизайнерський бізнес. Судіть самі:

  • 2010 року журналістка відкрила шоу-руми, де представила роботи вітчизняних дизайнерів;
  • 2015-го відкрила «Beauty room D.Satzhan», де можна навчитися візажу, манікюру, перукарського мистецтва;
  • 2017 року випустила власну лінію одягу.

Як зізнається бізнесвумен, усе починається з любові. Відкрити шоу-рум і просувати казахстанські бренди Дінара вирішила після знайомства з дизайнером Аїдою Кауменовою. Ще працюючи на телеканалі «Хабар», ведуча зрозуміла, що більше не хоче виходити в ефір у класичних костюмах. Тоді Аїда пошила для неї ексклюзивні піджаки. Після цього жінки вирішили співпрацювати і відкрили перший магазин.

На швидке зростання бізнесу також впливає популярність у соціальних мережах. Дінара Сатжан, «Інстаграм» якої налічує близько 1,1 млн підписників, самостійно веде сторінку. Невдовзі вона вирішила, що хоче випускати власний одяг, адже має особливе бачення. Так і з’явився власний бренд, у рамках якого вийшло вже кілька колекцій. Усі ці речі Дінара носить або носила б сама.

За роки в бізнесі Сатжан стала жорсткішою. Жінка вважає: якщо обіцяв, то потрібно робити. Раніше, коли співробітник не стримував слова, Дінара лаялася, а сьогодні застосовує систему штрафів.

Як тільки ця жінка знаходить час на всі проекти? Окрім журналістики, моди, допомоги багатодітним сім’ям, теледіва захоплюється мистецтвом. Тому, коли Дінара дізналася про закриття галереї Будинку Спілки художників, запропонувала зайнятися її розвитком.

Перший час до галереї йшли художники та відвідувачі, але одного ентузіазму виявилося замало. Незабаром довелося закрити галерею і продавати картини онлайн. Пробує свої сили Сатжан і в готельному бізнесі. Крім того, вона випускає онлайн-курси з розвитку особистого бренду і Fashion-курси. Шанувальники можуть стежити за нею на YouTube у проєкті «#НЕМІШЛЕН з Динарою Сатжан».

У 2020 році Сатжан провела майстер-клас для фіналістів «Дитячого Євробачення», де розповіла хлопцям і дівчатам про розвиток свого бренду і порадила працювати над собою та бути особистістю, навіть якщо не вийде перемогти.

Дінара Сатжан займає активну громадську позицію і бажає брати участь у розвитку Нур-Султана, тому з 2019 року вона увійшла до Громадської ради столиці. У 2020 році Дінара повідомила про смерть своєї бабусі від коронавірусу. Сатжан звернулася до представників влади допомогти населенню боротися з вірусом, закуповувати ліки в китайців і запросити лікарів. Також бізнес-леді зазначила, що потрібно вживати заходів, поки не стало пізно.

Ця жінка заслуговує на повагу, з неї потрібно брати приклад. Мати, журналістка, дизайнерка — вона встигає все і прагне прожити яскраве життя

close