4 поради косметолога, як повернути шкірі пружність і сяйво

Буває так, що після низки безсонних ночей або важкого трудового тижня колір обличчя залишає бажати кращого. А з часом шкіра і зовсім втрачає пружність, тонус і еластичність. Всього цього можна уникнути, якщо дотримуватися базових рекомендацій.

Про те, як привести своє обличчя до ладу і повернути пружність шкіри, у своєму Instagram-блозі розповідає експерт з фейс-йоги Тетяна Карпова.

Насамперед фахівчиня закликає піклуватися про свою шкіру перманентно і ретельно. Навіть коли вам зовсім ніколи, дотримуйтеся таких правил:

  • пийте багато води;
  • вживайте в їжу багато овочів і фруктів;
  • завжди ретельно очищайте шкіру.

Який вигляд має шкіра обличчя в хорошому стані?

  • шкіра обличчя має бути пружною;
  • оксамитова, ніжна на дотик;
  • не матова;
  • присутній рум’янець і природне сяйво.

«Втрата пружності — це перший дзвіночок про те, що пора приділяти обличчю більше уваги. І якщо діяти в цій ситуації грамотно, пружність можна повернути, а також провести профілактику і позбутися наявних зморшок», — ділиться експертка (тут і далі орфографію і пунктуацію авторки збережено — прим.ред.).

За словами фахівчині, проблема тонусу і пружності шкіри насамперед пов’язана з дефіцитом колагену і еластину.

Що допоможе повернути пружність шкіри?

Повна відмова від шкідливих звичок

«Так, якщо ви все ще цього не зробили, то настав час. На жаль, краса вашого обличчя несумісна зі шкідливими звичками, токсичними речовинами.

У результаті такого способу життя шкіра стоншується, втрачає пружність, знижується тургор шкіри», — пише Тетяна Карпова.

Збалансоване харчування

Важливо забезпечити надходження поживних речовин, клітковини, мінералів і мікроелементів, необхідних для шкіри. Це означає, що не можна передати, але й не можна голодувати.

Для підтримання молодості та пружності шкіри найкращими помічниками будуть продукти, що містять:

Фізичні навантаження

Дорослій людині необхідна активність щонайменше 30-60 хвилин на день.

Це може бути ходьба, їзда на велосипеді, різні ігри на свіжому повітрі, плавання — все це дає змогу тримати м’язи в здоровому тонусі, забезпечує нормальний рух лімфи.

Організуйте правильний догляд за шкірою

«Крім щоденного догляду, я настійно рекомендую вам включити в догляд маски, для підтримки пружності шкіри, а також експрес-методи підтримки краси», — пише фахівець.

  • Наприклад, можна щоранку освіжати обличчя кубиком льоду.

«Але тільки для наших цілей потрібно використовувати правильний лід. Лід не тільки освіжає шкіру, а й приводить м’язи в тонус.

А ще лід впливає на шкіру, немов провідник, і дає їй змогу активніше приймати корисні компоненти з косметичних засобів, які ви нанесете після», — ділиться Тетяна Карпова.

Для того, щоб швидко освіжити обличчя, експерт рекомендує скористатися кавовим льодом.

«Кава — це потужний антиоксидант. Вона часто входить до складу антивікової косметики, здатна тонізувати шкіру в одну мить», — додає фахівець.

  • Заваріть чашку міцної меленої кави, охолодіть і заморозьте, використовуйте щодня або за потреби.
  • Не використовуйте при куперозі та інших протипоказаннях.

«Головне завдання експрес-методів — це швидке проникнення в проблемні зони епідермісу та миттєве насичення шкіри вітамінами й корисними речовинами, щоб, у результаті, вона швидко ставала м’якою, ніжною та підтягнутою», — каже експертка.

close