Масаж для кішки

Масаж для тварини, собою являє не просто методику для зняття напруги і усунення дискомфорту. Процедура масажу, проведена в правильний час, дає можливість налагодити контакт між господарем і кішкою, зміцнивши теплі відносини.

Зрозуміло, в більшості випадків при значних захворюваннях найкраще проводити терапію медикаментозними засобами виходячи з рекомендацій лікаря. Але масаж не зробить поганого впливу навіть на здорову кішку.

Коли кішці потрібен масаж

Масажні рухи можуть бути різними. Традиційні прийоми масажу включають кілька пунктів-погладжування, тактовне розтирання, акуратне розминання м’язів, як поверхневих, так і більш глибоких, постукування кінцями пальців.

У ветеринарії виділяють кілька видів масажу, що застосовуються для вихованців проживають в будинку:

  1. Профілактичний масаж повинен призначати ветеринарний фахівець після докладного вивчення стану організму вихованця. Профілактичний або цілющий масаж можна проводити в побутових умовах, але виключно після консультації з професіоналом. Ветеринар покаже основні прийоми, що застосовуються в профілактичному масажі. Техніка проведення профілактичного виду масажу сильно залежить від факторів, що спровокували порушення в здоров’ї тварини. Рекомендується застосовувати цілющий масаж в комплексній терапії при механічних травмах, розтягненнях зв’язок, хронічних констипациях або ж наявності конкрементів в сечовидільної системи. В ході проведення профілактичного масажу велику увагу приділяють власне ділянці ураження. М’язові волокна делікатно розминають в місці пошкодження, відзначаючи будь-які зміни в поведінці тварини. Якщо кішка робить спроби втекти, не варто її утримувати. Краще сильно постаратися повільно обійти місце, що викликає у тварини дискомфорт. Це дасть можливість кішці розслабитися. До травмованої ділянки повертаються потроху.
  2. Загальнозміцнюючий масаж проводять в побутових умовах. Для проведення розслабляючого масажу немає необхідності володіти спеціальними навичками. Більшість любителів кішок, самі того не помічаючи, кожен день проводять загальнозміцнюючий масаж, що полягає в чухання і погладжуваннях. Рідше застосовується масаж подушечок лап, так як не всі кішки здатні правильно реагувати на такі ж дії.

Позитивних властивостей у масажу для домашньої кішки досить. Масаж корисний для налагодження контакту між господарем і твариною.

Застосування масажних технік правильно, дає можливість швидше організму кішки відновитися при отриманих травмах або ж зменшити відчуття болю.

Для літніх кішок масаж незамінний, так як збільшує гнучкість їх тіла.

Завдяки масажним рухам, що здійснюються господарем, в організмі улюбленця відбувається стимуляція кровотоку. Таким чином активується приплив необхідного кисню до всіх тканинним структурам і клітинам. Застосування мануальних технік дає можливість розслабити напружені м’язи, ліквідуючи можливі спазми і болі в м’язах.

Хоч масаж і вважається більше профілактичним і стимулюючим, він показаний не всім тваринам. У більшості випадків проведення мануальної терапії не рекомендується. Заборонено проводити масаж тварині при наступних станах:

  • збільшення показників температури тіла;
  • вивихи, переломи або набряки кінцівок;
  • чи не стабільний стан кішки( недавній Серцевий Напад); в організмі;
  • пошкодження або ж зміщення дисків між хребцями.

Як зробити кішці масаж будинку

Масаж для тварин не передбачає застосування складних методик. Нескладний масаж можна засвоїти, взявши кілька показових уроків у ветлікаря. Далі проведення масажу може проводитися в побутових умовах. При цьому важливо дотримуватися ряду потрібних правил:

  • Тварина до масажу потрібно приготувати-починати необхідно акуратно, коли кішка розслаблена. Проводять масажні погладжують руху 2-3 хвилини.
  • Якщо вихованець надчутливий і володіє незалежним характером (не любить дотику до конкретних точок на власному тілі), не змушуйте улюбленця, утримуючи його силою проводити масаж.
  • Пристосовуватися під настрій улюбленця. Сам володар також повинен бути спокійний. Спокій і спокій передаються через тактильний контакт в процесі масажу.

У техніці виконання масажу тварині, потрібно дотримуватися правил. Починати важливо з легких погладжувань, потім подушками пальців проводити руху по колу в області голови, повільно рухаючись на ділянку шиї. Краще робити це синхронно двома руками, рухаючись по тулубу в область спини. Масажувати продовжують область хребта в напрямку до хвоста. Якщо тварині неприємно, що Володар намагається помацати його хвіст, значить продовжувати в даних напрямку не Необхідно.

Масаж має виражений лікувальний ефект, якщо проводитися систематично.

Невеликі кошенята пізнають масаж в наймолодшому віці. Мама-кішка починає їх вилизувати шорстким мовою, запускаючи процеси обмінного типу в організмі. Корисні масажні рухи по всьому тілу для старих кішок, які втратили колишню гнучкість. Часто домашні вихованці у віці страждають від хворобливих почуттів в хребетному стовпі і м’язах. Зняти відчуття незручності і поліпшити самопочуття кішки допоможуть масажі.

Від масажу необхідно відмовитися або відкласти його на конкретний час, якщо у тварини є запальні процеси в організмі, присутні кровотечі (внутрішні або зовнішні).

Чи не найкраще проводити масаж вихованцеві, якщо є у нього шкірні хвороби або порушена цілісність покриву шкіри.

Заборонено проводити масажі кішкам, які страждають від патологій в судинах (тромбози) і в період загострення хвороб постійного характеру.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

close