Как выбрать сварочный аппарат? Открываем секреты выбора

Зварювальний апарат MIG-MAG, також званий зварювальним апаратом Mig, являє собою пристрій, що працює з використанням газового захисту. Сварка з його допомогою дуже точна, тому цей тип зварювального апарату в основному використовується для роботи з невеликими елементами.

Однак шпатель зі зварювальним апаратом MIG-MAG характеризується набагато меншою свободою, і це тому, що необхідно використовувати газовий балон, а через це вага апарату може бути навіть більше 15 кілограмів.

Зварювальники TIG, з іншого боку, працюють з неплавким вольфрамовим електродом, який працює в середовищі інертного газу. Цей інструмент дозволяє отримувати високоякісні зварні шви. Не дивно, що саме такі пристрої використовуються в автоматизованих виробничих лініях.

Однак найпопулярнішим зварювальним інструментом є Електрозварник ММА. Цей апарат зварює за допомогою покритого електрода — під час роботи він розпадається, виділяючи при цьому газ, який під час зварювання забезпечує захист. Цей інструмент складається з дроту заземлення з затискачем, дроти з утримувачем електрода і джерела живлення постійного або змінного струму. ДО РЕЧІ, купити хороший зварювальний автомат можна на сайті e-altsest.com/ua/oborudovanie/svarochnye-apparaty

Інверторний або трансформаторний зварювальний апарат?

Електричні зварювальні апарати можна розділити на трансформаторні і інверторні. Трансформаторні зварювальні апарати дешевше, а їх конструкція досить проста. До їх переваг відноситься висока стійкість до механічних пошкоджень. Однак є і недоліки. Вони споживають багато струму, а якість роботи залежить від якості електродів, використовуваних в приладі. Також потрібно бути уважним до потужності-зазначена в специфікації, іноді завищується виробниками. Такі зварювальні апарати зазвичай використовують люди, які не мають у своєму розпорядженні великим бюджетом, а апарат потрібен лише для епізодичної роботи.

Інверторний зварювальний апарат відрізняється невеликими розмірами і вагою. Він споживає мало електроенергії, і в набагато меншій мірі якість електродів відбивається на якості виконуваної роботи. Він також характеризується значною стійкістю до перепадів напруги. Його конструкція складніше, ніж у трансформаторних зварювальних апаратів, тому в разі поломки його можна відремонтувати тільки в спеціалізованих сервісах. Цей тип зварювальних апаратів використовується професіоналами і тими, хто просто очікує більшого від своїх інструментів.

На що звернути увагу при виборі зварювального апарату?

Одним з найважливіших питань при виборі інструменту для зварювання є сила струму, яка безпосередньо впливає на потужність. Його слід вибирати в залежності від якості електричної системи та інтенсивності, з якою ми будемо використовувати пристрій. Також необхідно враховувати товщину матеріалів, які ви будете зварювати — чим вони товщі, тим вище повинна бути сила струму.

За цим параметром зварників можна розділити на три групи. Починаючи з 250 А, це професійні пристрої, що використовуються в промисловості. До 250 А — інструменти, використовувані для зварювання невеликих і тонких деталей. Існують також малопотужні побутові зварювальні апарати, використовувані для періодичної і не дуже інтенсивної роботи.

Також важлива ефективність, яка є параметром, що інформує про тривалість дії в 10-хвилинному робочому циклі. Це значення вказується у відсотках, наприклад, якщо воно становить 60%, це означає, що на 6 хвилин роботи потрібно 4 хвилини перерви на охолодження. Мінімальний робочий цикл становить 35%.

Має значення і джерело живлення-він може бути 230 (однофазні зварювальні апарати) або 400 в (трифазні). Також можна придбати міжфазний інструмент, тобто такий, в якому є можливість перемикання між фазами.

Також варто звернути увагу на діаметр електрода. Чим товщі зварюваний матеріал, тим більший діаметр електрода необхідний. Сам електрод може бути рутиловим-такі призначені для новачків — або лужним для зварювання постійним струмом.

У разі зварювальних апаратів MIG-MAG також важливий механізм подачі дроту. Він може бути пластиковим — такий підходить для домашнього використання, де зазвичай досить розмістити котушку дроту вагою 5 кг.але металевий фідер більш довговічний і може вмістити навіть котушку вагою 15 кг. годівниця також може бути вбудованою або окремою. Останнє рішення більш зручно, оскільки в цьому випадку зварювальник може перебувати далеко від джерела. Для роботи також може стати в нагоді і поршневий компресор, вибрати його можна в каталозі магазину e-altsest.com/ua/kompressornaya-tehnika/kompressory/porshnevye-maslyanye.

Які аксесуари для зварювання?

Для зварювання необхідний не тільки зварювальний апарат. Також корисні електричні та заземлюючі дроти, зварювальні кабелі та з’єднувачі проводів. Зварювальні скоси також можуть полегшити роботу, так як ви можете утримувати зварюваний матеріал в одній площині.

Для великих і важких зварювальних апаратів може допомогти зварювальний візок. Також не завадить мати під рукою плоскогубці для обрізки зварювального дроту. Також можуть стати в нагоді різні затискачі, включаючи затискачі заземлення для захисту від ураження електричним струмом в разі стрибків напруги.

Раз вже ми заговорили про безпеку, не забудьте про захисний одяг для захисту від іскор, бризок і опіків.

Как выбрать сварочный инвертор. Выбор сварочного аппарата для любых целей. FUBAG

Как правильно выбрать сварочный аппарат? Урок 1

close