Яке сьогодні свято у світі та Казахстані: 20 червня

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Перший літній місяць потроху добігає кінця — настає 20 червня. Щоб дізнатися, яке сьогодні свято, багатьом достатньо подивитися в календар, але там, на жаль, не вказуються всі знаменні дати. Ця ж стаття розповість докладно, що відзначають сьогодні в Казахстані та світі.

Яке сьогодні свято: Казахстан і світ

Хочете дізнатися, яке сьогодні свято в Казахстані? На жаль, на національному рівні відзначати нічого. Зате міжнародних свят є відразу кілька:

Відзначається воно з 2000 року як всесвітнє за рішенням Генасамблеї ООН. Відповідну резолюцію ухвалили 4 грудня.

Цього дня ООН вручає Премію Нансена.

 • День захисту слонів у зоопарках.

До сучасного календаря свят включено і таке, хоча воно поки що не офіційне, тобто не схвалене ООН.

Відзначається День захисту слонів з 2009 року. Ідея була запропонована активістами американської організації «На захист тварин».

Перераховуючи свята сьогодні, не можна не згадати і про це. Відзначають Міжнародний день Wi-Fi як нагадування про те, що далеко не всі жителі Землі мають можливість безперешкодно користуватися інтернетом. Ліквідація цифрової нерівності у світі — ось основна мета згаданої події.

Зазвичай його відзначають у день літнього сонцестояння, тобто 21 червня. Але оскільки 2020 рік високосний, то і дата пересувається на 20 число.

Це свято сьогодні нагадує не тільки про серфінг як вид спорту, а й про необхідність збереження чистоти Світового океану.

Який сьогодні день в історії

Для Казахстану сьогодні дата запам’ятовується. Саме 20 червня, але в різні роки відбулося наступне:

 1. Початок роботи першого відділення Держбанку СРСР у Казахстані (1925).
 2. Приступили до будівництва шахти на пласті «Верхня Маріанна», що біля Караганди (1930).
 3. Введено в дію Статут Держбанку КРСР. Відповідну постанову затвердила Верховна Рада Республіки (1991).
 4. Перший в історії Казахстану поїзд міжнародного сполучення був отруєний за кордон. Прямував з Алмати до китайського Урумчі (1992).
 5. Опубліковано чинний і понині (зі змінами та доповненнями) національний Земельний кодекс (2003).

Хочете дізнатися, який сьогодні день у світовій історії? Розповімо:

 • Народні заворушення в Парижі.

У 1792 році саме 20 червня жирондисти провели масову акцію проти влади короля. Ці події були початком активної фази протидії роялістам, підсумком чого стало повалення Людовика XVI і період терору.

 • Сходження на престол королеви Вікторії.

Ймовірно, будь-який британець на запитання, який день сьогодні, згадає про коронацію найзнаменитішої правительки Сполученого Королівства.

Ця подія відбулася 1837 року. Королеві на той момент було 18 років. Період її правління, що тривав понад 63 роки, став піковим у розвитку Британської імперії.

 • Ратифікація договору про продаж Аляски.

У 1867 році 20 червня президент США Ендрю Джонсон підписав ратифікаційну грамоту після схвалення купівлі Аляски Сенатом.

Свято сьогодні: знамениті іменинники

У Казахстані 20 червня народилося дві видатні людини:

Відомий політик, державник, учений-економіст і філософ з’явився на світ 1952 року. Є академіком АСН і МАІ. Був депутатом Мажилісу п’ятого скликання.

Дипломат народився 1972 року. З лютого 2015-го по жовтень 2019-го він Надзвичайний і Повноважний посол РК у КНР і КНДР. Свій професійний досвід застосовує на посаді першого заступника глави МЗС Казахстану.

Тим, кому цікаво дізнатися, яке сьогодні свято ще, повідомляємо, що 20 червня також святкують дні народження таких людей:

Визнаний у світі композитор, який створив чимало популярних оперет, яких налічується понад 100. Народився 1819 року.

 • В’ячеслав Котеночкін.

Знаменитий радянський мультиплікатор, автор «Ну, постривай!» з’явився на світ у 1927-му. За свої заслуги був удостоєний Держпремії СРСР.

 • Роберт Рождественський.

Справжнє ім’я поета — Роберт Станіславович Петкевич. За своє життя, що почалося 1932-го, написав чимало віршів і текстів до пісень, за що і став лауреатом Держпремії СРСР та низки інших.

Багаторічний ведучий телепрограми «У світі тварин» народився 1937 року. За своє життя встиг стати доктором біологічних наук, професором географічного факультету МДУ, заслуженим журналістом РФ.

Також сьогодні день народження Ніколь Кідман. Американо-австралійська кінозірка, продюсерка, співачка, лауреатка премій «Оскар» і «Золотий глобус» з’явилася на світ 1967 року.

Який день сьогодні: народний і церковний календар свят

На 20 число припадає два великих церковних свята. Це дні:

 • Пам’яті мученика Феодота Анкірського.

Він жив у III столітті нашої ери, якраз в епоху найжорстокіших гонінь на християн, ініційованих імператором Діоклетіаном. Феодота було вбито після того, як він відмовився брати участь у жертвоприношенні язичницьким богам.

 • Канонізації праведного Павла Таганрозького.

Цей діяч, будучи дворянського роду, роздав статки бідним і пішов мандрувати святими місцями. Після Павло осів у Таганрозі, де праведністю і тяжкою працею здобув любов народу.

У народі сьогодні свято Федота Урожайника. Вважається, що цього дня кожен охочий може скупатися в річці, не побоюючись підступів русалок, якщо тільки попросить про заступництво мученика. Також 20 червня заведено молитися за хороший урожай.

Розібравшись, яке сьогодні свято, неважко переконатися, що 20 червня є досить насиченим днем. Чимало на нього припадає історичних подій, днів народження знаменитих людей, інших знаменних дат.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Отпразднуйте День святого Валентина в 10 самых романтичных отелях Вермонта

Прикмети на Трійцю, що можна і не можна робити в це свято

Свято Івана Купала: прикмети та традиції

close