Новорічні трафарети 2023: як використовувати, шаблони

Новорічні декорації на вікнах дарують людям чарівну зимову казку. Як використовувати трафарети для прикрашання скла? Скористайтеся креативними ідеями і придумайте свої оригінальні шаблони з картинками на новорічну тематику.

Що таке новорічний трафарет і як його використовувати

Трафарет — це вирізані на плоскій пластині наскрізні отвори у вигляді орнаменту, фігурки, напису або сюжетної картини. Основою для трафарету може бути звичайний папір, картон, тонке дерево, фанера, пластик або метал. Новорічні трафарети мають свою тематику. З їхньою допомогою на вікна, стіни, дзеркала наносять зимові пейзажі та казкові сюжетні малюнки.

Як використовувати трафарети

Створювати новорічні розписи на вікнах зручно за допомогою трафаретів, зроблених зі звичайного паперу або картону. Вони продаються в готовому вигляді з різьбленою картинкою. Хоча трафарет легко зробити своїми руками.

Для створення картин використовуються два види трафаретів: прямі та зворотні. Прямий трафарет із наскрізними прорізами на аркуші паперу дає змогу заповнювати фарбою вирізані силуети та візерунки. Зворотний трафарет — це вирізана фігура, що дає змогу розфарбувати фон навколо малюнка різними способами.

За способом нанесення фарби виділяють одноколірні та багатоколірні трафарети. Для отримання різнокольорових малюнків на склі кожен новий відтінок наносять за окремим трафаретом, щоб фарби не зливалися в одну велику пляму.

Який трафарет вибрати для новорічної картини

Шаблонні малюнки на зимову тематику завжди мають оригінальний вигляд на вікнах. Підбирайте тематику за смаком, враховуйте символи року, використовуйте традиційні снігові візерунки. Які новорічні трафарети 2023 вибрати для вдалого декору вікон?

Застосуйте такі варіанти новорічних шаблонів:

 • Сніжинки різних розмірів. Шаблони для сніжинок бувають квадратні, круглі, великі та маленькі. З їхніми промінчиками та візерунками по центру експериментуйте скільки завгодно. Вирізайте контури ножицями, залишаючи перегородки між окремими елементами, щоб сніжинка не розпалася. Шаблон використовуйте для малювання візерунків на вікнах способом напилення, розміщуйте сніжинки в довільному порядку.
 • Зимові пейзажі. Шаблон із будиночками, вкритими сніговими шапками, казковим лісом і зірками на небі створює відчуття свята і чарівництва. Вирізайте прорізи за основними лініями. Розмальовуйте фарбами, зубною пастою або використовуйте метод напилення. Розміщуйте шаблон у нижній частині вікна.
 • Казкові персонажі. Радість і розчулення викликають фігурки сніговиків, зайчиків, Діда Мороза і Снігуроньки, улюблених мультяшних героїв, символу року. Такі трафарети краще використовувати для прикрашання вікон і стін у дитячій кімнаті. Засніжене тло за допомогою штучного снігу або напилення зубною пастою навколо контурів зворотних трафаретів зробить малюнок однаковим всередині та зовні кімнати.

Трафарети для написів можуть складатися з окремих букв або мати готові набори слів, наприклад «З Новим роком!», «З 2023 Новим роком!». Аластер Сміт в «Енциклопедії малювання» рекомендує при створенні буквених трафаретів користуватися контрольними лініями. Тоді всі елементи напису будуть однакового розміру та стилю.

Покрокова інструкція з нанесення трафаретних малюнків

Підготовлені трафарети використовуйте для нанесення окремих елементів або композицій на плоску поверхню різними техніками. Зробити святкову картину можна такими методами:

 • «Солодкий» малюнок. Закріпіть на склі трафарет, нанесіть губкою у вільні місця малюнка розчин цукру або меду. Поки він не висох, розпиліть на поверхні спонжем цукрову пудру або манку. Приберіть трафарет, змахніть надлишки розпилювача з малюнка.
 • Напівпрозорі картини. Нанесіть губкою в місцях прорізів трафарету густу мильну піну. Після висихання на склі утворюються напівпрозорі оксамитові картинки.

Зворотні трафарети наклеюйте на вікно і робіть фон навколо трафарету:

 • для напилення фарби або розведеної зубної пасти застосовуйте зубну щітку, губку, пензлик, валик; заляпайте порожні простори штучним снігом із балончика, згущуючи напилення по контуру картинки;
 • нанесіть губкою солодкий сироп, захопивши широкі краї по контуру фігури, присипте цукровою пудрою картинку і простір навколо неї, розправте крупинки сухим пензликом;
 • видаліть акуратно трафарети — на склі залишиться казковий новорічний сюжет.

Щоб створити малюнки на вікнах, стінах, дверях або дзеркалах за готовими шаблонами, скористайтеся такими рекомендаціями:

 1. Виберіть трафарет із малюнком на новорічну тематику. Намалюйте або роздрукуйте новорічну картинку із зображеннями сніговиків, Діда Мороза і Снігуроньки, оленів, символу року 2023, зимових візерунків, сніжинок.
 2. Перенесіть малюнки на щільний папір, картон, виріжте ножицями або канцелярським ножем. Авторка книги «Вироби з паперу, іграшки, сувеніри та подарунки» Олена Камінська вважає, що для ідеально рівного краю смужку паперу слід акуратно відірвати від загального аркуша за допомогою лінійки (бажано залізної). Прикладіть її до передбачуваної лінії відриву, щільно притисніть лівою рукою, правою рукою різким і сильним рухом потягніть аркуш вгору.
 3. Визначте місце розташування малюнка на вікні або іншій поверхні. Сніжинки, зірки, бурульки, написи розміщуйте у верхній частині вікна. Пейзажі та казкові композиції в нижній частині та по центру вікон.
 4. Притисніть трафарет щільно до скла, закріпіть скотчем і проведіть зверху вологою губкою.
 5. Зафарбуйте прорізи на трафареті гуашшю або зубною пастою, розведеною з водою. Використовуйте білу фарбу та інші кольори.
 6. Наносьте фарбу пензликом або губкою, повністю заповнюйте прорізи та контури малюнка. Зробіть імітацію засніженого простору, розбризкуючи штучний сніг із балончика, як рекомендує в «Повній енциклопедії домашнього господарства» Олена Васнецова.
 7. Залиште трафарет на поверхні, поки малюнок підсихає. Для висихання фарби знадобиться не менше 1 години. Зубна паста і штучний сніг підсохнуть за 20 хвилин.
 8. Зачепіть трафарет знизу й акуратно зніміть

Комбінація новорічних трафаретів за тематикою, способом розфарбовування і вирізання фігурок дає змогу створити на вікнах, дзеркалах і стінах складні та прості казкові новорічні композиції. Малюнки, зроблені за допомогою трафаретів, створюють святковий настрій і казкову атмосферу.

Більше матеріалів на тему: Новий рік 2022

close