Коли закінчується Ураза (Ораза) в Казахстані у 2022 році

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Ораза айт — один із двох найголовніших днів в ісламському календарі. Для кожного мусульманина це щасливий день, який настає після місяця Рамадан. Коли закінчується піст і які традиції радісного свята Ураза-байрам?

Коли закінчується Ураза

Ще триває місяць Рамадан — час випробувань для кожного правовірного. У світлий час доби діють обмеження на вживання їжі та води, заборона на задоволення. Піст став одним із п’яти стовпів ісламу, мусульмани його дотримуються з часів пророка Мухаммеда.

У 2022 році місяць Рамадан настав 2 квітня. На кожен день для кожного регіону країни Духовним управлінням мусульман Казахстану (ДУМК) складено розклад посту.

Коли закінчується Ураза у 2022 році?

За регламентом ДУМК Рамадан триває 30 днів і закінчується 1 травня. В останню декаду посту настає найважливіша подія, заради якої і встановлено піст, — Ляйлятуль Кадр (Ніч зумовлення). За традицією вона припадає на один із непарних днів (з 21-го до 29-го) посту. У 2022 році за розкладом релігійних днів, затверджених ДУМК, вона настане в ніч із 27 на 28 квітня.

Ляйлятуль Кадр — вінець священного місяця Рамадан. Правовірні вважають, що в цю ніч людству були послані перші сури Корану. За заповітом усі віки існування ісламу мусульмани проводять цю ніч у молитвах, зміцнюючи себе в надії, що їм будуть прощені гріхи.

Наступного дня після закінчення Рамадану для правовірних настає радісне свято розговіння, прощення, дружби і милосердя. Коли у 2022 році настане Ораза айт? Рішенням ДУМК визначено, що це свято настане 2 травня. Так воно увійшло до розкладу релігійних днів на цей рік.

Значення посту для правовірних

Обмеження посту покликані допомогти людині в її прагненні до духовного очищення. Це час, коли кожен аналізує своє життя, оцінює вчинки і кається в непорядних діяннях. Підтримкою при цьому слугує заповіт пророка Мухаммеда, який стверджував, що піст — найкраща справа для мусульманина.

Піст сприяє зміцненню віри, смиренню пристрастей, дає можливість духовного зростання. Правовірні приділяють більше часу молитвам і читанню Корану. З першої до останньої ночі Рамадану читають спеціальну молитву таравіх.

Протягом місяця необхідно давати милостиню тим, хто потребує. Це обов’язкова умова для кожного мусульманина. Зазвичай мінімальний розмір милостині встановлюють рішенням ДУМК. У 2022 році він становить 500 тенге. Глава сім’ї може внести цю суму за всю сім’ю, зокрема й за неповнолітніх дітей.

Значення і традиції Орази айт

Вечір після заходу сонця в останній день Рамадану має святковий характер. Прийдешню ніч православні прагнуть провести в молитвах про спасіння душі. У чому сенс Ураза-байрам? Свято присвячене прощанню з благословенними днями Рамадану. Після 30-денного посту правовірні підбивають особисті підсумки та досягнення в цьому випробуванні й аналізують:

 • чи вдалося очистити душу від гріховних думок, наскільки вдалою була боротьба з пристрастями;
 • чи всі вчинки переосмислено, наскільки щирим було каяття в непорядних діяннях.

Підготовка до свята

У кожному домі підготовка до свята розговіння починається за кілька днів. Правовірні:

 • Проводять генеральне прибирання, прикрашають оселю.
 • Готують подарунки до свята, при цьому глава сім’ї отримує можливість проявити щедрість до всіх членів свого роду.
 • Готують святкові страви для частування і для символічного обміну з сусідами та родичами.
 • Здійснюють повне обмивання напередодні свята, дістають і упорядковують святковий одяг.
 • Вносять напередодні до здійснення святкового намазу обов’язкову милостиню — фітр-садака.

Як відзначають свято розговіння

Канони свята встановлені пророком Мухаммедом 624 року. Відтоді вони стали звичаєм, якого мусульмани свято дотримуються. Які традиції пов’язані із закінченням Урази? Століттями дотримується такий обов’язковий ритуал торжества:

 • Найважливіша подія свята — колективна молитва ід-намаз. Завершує намаз проповідь імама, який звертається до Всевишнього з проханням прийняти піст правовірних, відпустити їхні гріхи, послати благоденство.
 • Усі бажають одне одному благословенного свята, звертаючись із привітанням «Ід мубарак!».
 • Після намазу вирушають до місць поховання предків, де читають молитви, просять Аллага про полегшення їхньої долі.

В умовах пандемії всі святкові заходи проводять із дотриманням протиепідемічних заходів. Це не стало для ісламу чимось винятковим. Сучасні дослідники з Казахського національного університету ім. аль-Фарабі А. Абішева та Г. Надірова з’ясували, що релігійні заходи, яких сьогодні вжито у відповідь на епідемію коронавірусу, відображено у священних текстах і традиціях із Середніх віків.

Після обов’язкових святкових ритуалів настає весела частина урочистості, яка триває кілька наступних днів. Це час рясних дастарханів, відвідин рідних і друзів. Особливо ці дні люблять діти, для яких готують солодощі та розваги

У дні Орази айта правовірні дотримуються деяких заборон. У ці дні:

 • не можна займатися буденними справами, працювати в полі;
 • засуджується лайка, з’ясування стосунків із близькими, сварки;
 • заборонено постити або заповнювати пропущені дні посту.

Особливо радісно зустрінуть свято Ураза-байрам ті, хто суворо дотримувався всіх вимог посту Рамадан. З почуттям очищення і виконаного обов’язку правовірного вони віддаються життєвим радощам, долучаються до багатовікової культури свого народу і підносять хвалу Аллагові.

Більше матеріалів на тему: Рамадан 2021

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Сни з неділі на понеділок: що означають і коли збуваються

Ретроградний Хірон: коли буде у 2023 році та що від нього слід очікувати

Ретроградний Уран 2023: коли буде і які сюрпризи він готує

close