Головоломки для дорослих: логічні завдання з відповідями

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Розгадка головоломок і цікавих завдань передбачає наявність спостережливості та логічного мислення. При їх систематичному вирішенні розумові здібності розвиваються. Щоб поліпшити мозкову активність, потренуйтеся знаходити відповіді на головоломки авторів популярних книг.

Які є головоломки для дорослих? Це головоломка із сірниками, математичні задачки з цифрами, логічні задачі («Два батьки і два сини», «Хто господар рибки?»), завдання з доміно, на знання дробів, завдання на правильне поєднання, детективна головоломка.

Сірники

Володимир Трошин у книзі «250 завдань у малюнках. Розрізання фігур і задачі з сірниками» називає сірники унікальним винаходом і пропонує розв’язати з ними завдання різного рівня складності.

Які є головоломки із сірниками для дорослих? Просте завдання із сірниками: зробіть із двох сірників п’ять. Ламати, різати сірники не можна. Допустимо переставляти їх як заманеться.

Як вирішити завдання? Складіть сірники у вигляді символу V. У римській системі нумерації він означає 5.

Математична головоломка

Які є математичні головоломки для дорослих? Автор книги «Головоломки. Задачі. Фокуси. Розваги», основоположник цікавої науки Яків Перельман пропонує розв’язати математичну головоломку. Умова задачі:

 1. Напишіть поспіль сім цифр від 1 до 7.
 2. З’єднайте їх знаками «+» і «-» так, щоб вийшло число 40.
 3. Цифри не можна міняти місцями.

Розв’язок: 12 + 34 — 5 + 6 — 7 = 40.

Додаткове завдання для допитливих: спробуйте знайти інше поєднання тих самих цифр, за якого вийшло б не 40, а 55.

Загадка «Два батьки і два сини»

Які є головоломки на логіку для дорослих? Розв’яжіть задачку «Два батьки і два сини». Умова задачі: два батьки і два сини з’їли за сніданком три яйця, причому кожен із них з’їв по цілому яйцю. Як ви це поясните?

Відповідь: снідали три людини — батько, син і дід. Батько хлопчика і його дідусь — два батьки (дідусь — тато батька батька хлопчика), хлопчик і його батько — сини.

Доміно

Які є головоломки з доміно для дорослих? Цікаву логічну задачку пропонує автор книги «Доміно» Володимир Трошин.

Умова: комплект доміно викладено ланцюжком відповідно до правила гри так, що на одному кінці виявилося 5 очок. Знайдіть відповідь на запитання, скільки очок буде на іншому кінці ланцюжка? Викладіть «експериментальний» ланцюжок згідно з умовою та перевірте своє рішення.

Розв’язання задачі: Припустимо, що на кінцях викладеного ланцюга виявляться різні числа. Усередині ланцюга числа розташовані парами або «четвіркою» у дублів. З цього випливає, що числа, які знаходяться на кінцях, повторюються непарне число разів. Такого не може бути, оскільки кожне число на кістках доміно повторюється 8 разів. Отже, на кінцях мають стояти однакові числа, тобто 5. У математиці таке міркування називають доказом від протилежного.

Хто господар рибки?

Які є головоломки на кмітливість для дорослих? Чудову задачку пропонує автор книги «Цікаві головоломки Ейнштейна. Примусь працювати маленькі сірі клітинки» Джеремі Стенгрум. За легендою, її в дитинстві придумав Альберт Ейнштейн.

Умова: є 5 будинків 5 різних кольорів. У кожному будинку по одному мешканцю, всі мешканці різних національностей. Кожен із мешканців п’є певний напій, займається певним видом спорту і тримає певну тварину. Тварини, напої та види спорту в кожного свої і не повторюються. Хто господар рибки? Відомі факти:

 1. Англієць живе в червоному будинку.
 2. Швед тримає собак.
 3. Датчанин п’є чай.
 4. Зелений будинок — сусідній ліворуч від білого.
 5. Власник зеленого будинку п’є каву.
 6. Той, хто грає у футбол, розводить птахів.
 7. Мешканець жовтого будинку грає в бейсбол.
 8. Той, хто живе в будинку посередині, п’є молоко.
 9. Норвежець живе в першому будинку.
 10. Той, хто грає у волейбол, живе поруч із тим, хто тримає котів.
 11. Власник коня живе поруч із тим, хто грає в бейсбол.
 12. Той, хто грає в теніс, п’є пиво.
 13. Німець грає в хокей.
 14. Норвежець живе поруч із синім будинком.
 15. Сусід того, хто грає у волейбол, п’є воду.

Підказка: щоб розв’язати цю задачу, намалюйте таблицю. Кожна колонка — будинок, а п’ять рядків — національність, колір будинку, напій, вид спорту і домашня тварина.

Рішення: Згідно з фактом 8, мешканець будинку посередині п’є молоко, а факт 9 свідчить, що мешканець першого будинку — норвежець. Далі просто заповнюйте таблицю на підставі підказок. Дотримуйтесь логіки і дізнаєтеся, що рибок розводить німець.

Дроби

Які є головоломки з дробами для дорослих? У книзі «220 текстових задач. Переправи. Переливання. Покупки. Час. Календар. Годинники» Володимир Трошин пропонує задачу на дроби.

Умова: є вісім людей і 7 однакових буханок хліба. Необхідно розділити хліб порівну між людьми.

Відповідь проста: кожному дістанеться по 7/8 хліба. Але теоретично правильна відповідь непрактична. Кришити кожен хліб на вісім частин, а потім роздавати людям такі частини недоцільно. Відрізати від цілого хліба рівно восьмушку дуже складно.

Єгипетське рішення виглядає так: 1/2+1/4+1/8. Усі буханки не доводиться різати на вісім частин: 4 хліби ріжуться на половинки, два — на четвертинки, один — на восьмушки. Різні шматки розподіляються між людьми так, щоб у кожного вийшла однакова кількість хліба.

Селянин, вовк, коза і капуста

У головоломках про перевезення є обмеження щодо місткості в транспортному засобі, щодо сумісності живих і неживих об’єктів. Які є головоломки для дорослих про перевезення? Ось проста задача на перевезення: селянину потрібно перевезти через річку вовка, козу і капусту. У човні може поміститися тільки селянин, а з ним хтось один — вовк, коза або капуста. Якщо залишити вовка з козою, то він її з’їсть, а якщо залишити козу з капустою, то тварина з’їсть овоч. Як селянину перевезти всіх на інший берег?

Розв’язання: Селянин, який перевозить козу, повертається і бере вовка, якого перевозить на інший берег, де його і залишає, але натомість бере і везе назад на перший берег козу. Тут він залишає її і перевозить до вовка капусту. Потім він повертається і перевозить козу.

Детективна головоломка

Які є детективні головоломки для дорослих? Загадку на уважність і логічне мислення пропонує Ж. Богданова на сторінках книги «Пуаро. Детективні головоломки для тренінгу мозку».

Умова: містер Джонсон вирушив у ділове відрядження і віддав ключ від свого кабінету секретарці Мері. Він попросив її пересилати йому ділову кореспонденцію під час його відсутності, але забув залишити ключ від своєї особистої поштової скриньки.

Одразу після від’їзду, містер Джонсон схаменувся і відправив Мері ключ на свою робочу адресу. Але Мері йому так нічого і не переслала. Обурений містер Джонсон зателефонував до офісу і повідомив Мері, що більше не потребує її послуг. Вислухавши її пояснення, зрозумів, що був неправий, і вибачився перед нею. Що сказала Мері містеру Джонсу?

Відповідь: Хоча бос і відправив ключ від поштової скриньки поштою, Мері не змогла його витягти, адже скринька була замкнена.

Головоломки бувають різні. Усі вони покликані тренувати логічне мислення, пам’ять і кмітливість. У нашій добірці знайдете цікаві різнопланові завдання.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Адвент календар для дітей, завдання, подарунки та частування — все домашнє

Книги для дівчат, які має прочитати кожна

Коли було ухвалено Конституцію РК та інші факти про головний Закон країни

close