12 типів басейнів, на які варто звернути увагу

Ліза Геллетт Тейлор — експерт з архітектури та ландшафтного дизайну, яка за 12 років написала понад 1 000 статей про басейни, патіо, сади та благоустрій будинків. Вона має ступінь бакалавра в галузі екологічного дизайну і є сертифікованим експертом з оцінки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Емілі Естеп — біолог рослин і журналіст, яка працювала в різних онлайн-виданнях, писала і редагувала статті на теми, пов’язані з екологією та кімнатними рослинами.

У житловому ландшафті басейном може називатися будь-який постійний або тимчасовий резервуар або контейнер, призначений для зберігання води, в якому можна плавати або просто відпочивати. Вони бувають різних типів, і вибір правильного вимагає від вас ретельного обмірковування того, яку роль ви хочете, щоб басейн відігравав у способі життя вашої сім’ї. Під поняттям «басейн» розуміють як дуже недороге портативне ігрове обладнання для дітей, так і великі ландшафтні об’єкти, які можуть коштувати сотні тисяч доларів. Бюджет, розмір ділянки, місцеві норми і доступність матеріалів — все це впливатиме на те, який тип басейну ви врешті-решт вирішите побудувати або встановити на своїй ділянці. Також врахуйте обсяг робіт з технічного обслуговування, необхідний для кожного типу. Деякі власники басейнів шкодують про те, що придбали басейн, який вимагає багатогодинного обслуговування або дорогого сервісного обслуговування.

Ознайомлюючись з 12 варіантами басейнів, подумайте, чого ви насправді хочете і що вам потрібно від басейну, а також скільки часу, грошей і зусиль ви готові вкласти в нього.

Дитячий басейн

Найкраще підходить для: Забезпечення портативного ігрового майданчика для дітей. На найнижчому рівні шкали «Чи можу я дозволити собі басейн?» знаходиться легкодоступний портативний дитячий басейн, який може бути як надувним пристроєм, так і жорсткою пластиковою оболонкою. У будь-якому випадку, ці басейни можна діставати зі сховища, коли настає спекотна погода і дітям потрібно десь охолодитися, а наприкінці сезону знову прибирати на зберігання. Просто переконайтеся, що ви осушуєте басейн після кожного використання (поливаєте газон), і завжди пильно стежте за дітьми — навіть дуже неглибокі басейни можуть бути небезпечними для дітей без нагляду. Дитячі басейни часто коштують всього кілька доларів, особливо якщо ви купуєте їх наприкінці сезону, коли ціни можуть бути знижені до 75 відсотків. Цілком можливо, що цей доступний варіант задовольнить вашу основну причину бажання мати басейн. І жоден басейн не є простішим в обслуговуванні

Наземний басейн

Найкраще підходить для: Повнофункціональний рекреаційний басейн за доступну інвестицію. Наземні басейни служать символом доступного володіння басейном. Вони також можуть бути хорошим варіантом для холодного зимового клімату, де обслуговування наземного басейну взимку може бути складним. Існують як жорсткі, так і м’які варіанти в цьому стилі, і деякі басейни майже не відрізняються від набагато дорожчих наземних басейнів, особливо якщо ви додасте підняту палубу або каркас навколо зовнішньої сторони басейну. У багатьох кліматичних зонах наземні басейни осушують, розбирають і прибирають в сезон, коли вони не потрібні. У цьому випадку наземні басейни з м’якими бортиками — відмінний вибір. Наземні басейни відносно легко зібрати в домашніх умовах. В середньому по країні установка наземного басейну коштує близько $3 000, але можна витратити $20 000 і більше, якщо ваш басейн включає в себе додаткові елементи, такі як надбудований настил. Хоча надземні басейни легше обслуговувати, ніж великі наземні басейни, вони вимагають контролю хімічного складу води, а також фільтрації та очищення.

Наземний сімейний басейн

Найкраще підходить для: Активних сімей, яким потрібен багатофункціональний рекреаційний басейн. Басейни дедалі частіше стають особливістю не лише ринку елітної нерухомості. На деяких ринках житла, особливо в регіонах з сонячним кліматом, наявність басейну є очікуваною особливістю навіть у районах для середнього класу. Рекреаційні басейни — це те, що приваблює людей різного віку. Якщо ви любите розважатися, любите шум, активність та азарт, це може бути басейн вашої мрії — або принаймні мрії ваших дітей. Однак наземний басейн — це не маленька інвестиція. У середньому наземні басейни коштують близько 55 000 доларів США, а на бетонний басейн вищого класу можна легко витратити 100 000 доларів і більше. Але для активних сімей це може бути відмінною інвестицією, як для поточного задоволення, так і для довгострокового збільшення вартості нерухомості. Але ви повинні планувати витрачати кілька годин на тиждень на обслуговування та чистку води і фільтрів — або найняти когось, хто буде робити це за вас. Щоб заощадити час, ви також можете звернути увагу на робот для чищення басейну.

Порада

Витрати на будівництво басейну можуть сильно відрізнятися в залежності від ціни і доступності робочої сили у вашому регіоні. Наприклад, вартість будівництва басейну у великому мегаполісі на південному заході, де є багато підрядників, знайомих з будівництвом басейнів, може бути набагато доступнішою, ніж у сільській місцевості на Середньому Заході. Детальні обговорення з кількома підрядниками у вашому регіоні — найкращий спосіб отримати реалістичне уявлення про витрати.

Басейн на колінах

Найкраще підходить для: Серйозних ентузіастів здоров’я з обмеженим простором. Басейн — це плавальний басейн, побудований і використовуваний для фітнесу та оздоровчих цілей. Відносно неглибокі і вузькі, вони не призначені для стрибків з трамплінів і водних гірок, а скоріше для щоденних тренувань, плавання по колу. Як правило, кругові басейни мають прямокутну форму, що робить їх ідеальними для довгих вузьких ділянок. У середньому, встановлення наземного басейну коштує близько 44 000 доларів США за басейн розміром 8 футів х 40 футів х 4 фути в глибину. І такі басейни поставляються з усіма роботами з технічного обслуговування, необхідними для будь-якого наземного басейну.

close