12 способів привабити птахів до нової годівнички

Годівнички для птахів бувають найрізноманітніших розмірів, стилів та дизайну, але не завжди нова годівничка, яку ви обираєте, буде найпривабливішою для птахів на вашому подвір’ї. Знання того, як привабити птахів, що харчуються насінням, до годівниці, допоможе їм перелітати від однієї годівниці до іншої, тож ви зможете доповнити свій дворик буфетом у будь-якому обраному вами стилі і продовжувати насолоджуватися перевагами підгодівлі птахів.

Як змусити птахів годуватися з нової годівниці

У деяких дворах і садах птахам може знадобитися лише кілька хвилин, щоб почати користуватися новою годівницею, в той час як в інших можуть знадобитися дні або тижні, перш ніж вони відчують себе комфортно з новим дизайном. Щоб змусити птахів використовувати нову годівницю:

  • Помістіть нову годівницю в тому ж місці, де стоять старі годівниці. Якщо годівницю потрібно розмістити в іншому місці, поступово віддаляйте її від старої годівниці, щоб птахи знали, куди йти.
  • Розмістіть годівницю в привабливому, безпечному місці, бажано біля купи кущів, живоплоту або іншого типу укриття, щоб птахи відчували себе в безпеці під час відвідування.
  • Додайте поруч пташину ванночку, щоб допомогти птахам помітити нову годівничку і відвідати її, але не розташовуйте її так близько, щоб вона не забруднилася і не забилася залишками насіння. Найефективніше привертає увагу птахів ванна з рухомою водою, наприклад, фонтанчик для пташиних ванн, віггер або крапельниця.
  • Наповнюйте нову годівничку найпопулярнішим видом пташиного насіння, навіть якщо згодом вона буде використана для іншого виду насіння або їжі. Найпопулярнішими є насіння чорного соняшнику, соняшникове насіння та насіння нігера, які привертають увагу птахів швидше, ніж змішане насіння. Поступово додавайте бажане насіння, щоб змінювати склад годівнички в міру того, як птахи звикнуть до неї.
  • Розсипте трохи насіння на верхній частині годівниці, на сусідній платформі або на землі біля годівниці, щоб привернути увагу птахів до місця розташування годівниці як до нового і цінного місця годування.
  • Тимчасово приберіть інші годівниці з подібним насінням, щоб обмежити птахам вибір місця для годування. Коли птахи звикнуть до нової годівниці, інші годівниці можна буде повернути на місце, і птахи використовуватимуть їх усі.
  • Доповніть нову годівничку відповідним аксесуаром — платформою для годування, щоб привабити більше птахів, або білковою перегородкою, щоб відлякати шкідників і зробити годівничку більш привабливою для птахів.

Придбання нових годівниць

Як відомо кожному пташнику на подвір’ї, однієї годівнички рідко буває достатньо, якщо ви захопилися підгодовуванням птахів. Незалежно від того, чи вибираєте ви більшу годівницю, щоб вмістити більше птахів, чи купуєте різні типи годівниць для різних видів пташиного корму, чи просто додаєте більше годівниць для зростаючої зграї, важливо вибрати стиль, який буде привабливим для птахів. Характеристики, які слід враховувати, включають в себе:

Тримайте нові годівниці поруч

Переконайтеся, що птахи розуміють, що з’явилася нова годівничка! Розмістіть її так, щоб вона була максимально помітною, щоб птахи помітили нову годівничку і побачили доступне насіння.

Забезпечте птахів борошняними черв’яками

Хлібні черв’яки не лише імітують полювання, яке птахи роблять самостійно, але й забезпечують їх білком, жиром та клітковиною. Змішайте їх зі звичайним пташиним кормом.

Спробуйте арахісове масло

Незважаючи на поширені міфи, ви можете забезпечити диких птахів горіхами. Ви можете використовувати арахісове масло або цілий арахіс, щоб забезпечити птахів жиром, білком і калоріями, особливо дятлів і сизих сойок, які люблять горіховий смак.

Виберіть правильні годівниці та насіння

Залежно від виду птахів, які у вас мешкають, вони можуть надавати перевагу різним типам годівниць і мати різні потреби в харчуванні. Наприклад, годівнички для колібрі спеціально розроблені з урахуванням специфічних потреб цього птаха. Проведіть дослідження, щоб вибрати відповідні годівнички відповідно до типу насіння та виду птахів.

.

Розміщення кількох окунів

Ваша годівничка повинна вміщати зграю птахів! Встановіть кілька сідало або платформ, щоб група птахів могла комфортно годуватися одночасно.

Враховуйте місткість годівниці

Птахи покладатимуться на вашу годівничку, тому переконайтеся, що її місткість відповідає вашим очікуванням щодо частоти прильотів, коли настане час наповнювати годівничку.

Встановіть засоби захисту від шкідників

Переконайтеся, що тільки птахи ласуватимуть вашою годівницею, встановивши засоби захисту від шкідників, такі як вбудовані перегородки або конструкцію, яку неможливо погризти.

Враховуйте клімат

Птахам потрібно харчуватися протягом усіх чотирьох сезонів, тому подумайте, чи підходить ваша нова годівничка до клімату і чи може вона зберігати насіння сухим або вільним від снігу та льоду, якщо це необхідно.

.

Обирайте годівничку, що не потребує особливого догляду

Ви, напевно, не хочете витрачати багато часу на догляд та обслуговування, тому при виборі нової годівниці зверніть увагу на її довговічність і простоту в обслуговуванні та чищенні. Це допоможе вам підтримувати годівничку в ідеальному стані.

Орієнтуйтеся на різних птахів

Розміщення годівниць на різних рівнях може допомогти привернути увагу різних птахів. Певні види птахів приваблює наземна їжа, тоді як інші віддають перевагу високим сідалам.

Змінюйте підгодовування в залежності від сезону

Харчові потреби птахів змінюються від сезону до сезону, як і насіння, яке ви кладете в годівничку. Навесні птахам потрібно більше енергії для догляду за пташенятами. Якщо ви годуєте птахів влітку, насіння, наприклад, чорного соняшника, має менше шансів зіпсуватися в спеку. Восени для підгодівлі птахів критично важливими є суміші насіння з високим вмістом білка, а арахіс забезпечує пташенят жиром, білком і калоріями.

Знайомтеся з місцевими птахами

Саме час розпочати спостереження за птахами! Зверніть увагу на птахів, які прилітають до вас, і на те, чим вони зазвичай харчуються. Використовуйте ці улюблені продукти, щоб привабити їх до нової годівниці. Годівнички також доступні в широкому діапазоні декоративних стилів, від природних дизайнів до мініатюрних будівель та абстрактних художніх форм. Незалежно від типу годівниці, яку ви обрали, може знадобитися час, щоб птахи звикли до неї і почали охоче годуватися.

Якщо птахи все ще не використовують годівничку

Якщо ви не бачите птахів біля нової годівниці через кілька днів, уважно подивіться на рівень насіння, щоб визначити, чи прилітають вони до годівниці, а ви просто пропускаєте їхні ласощі. Якщо птахи не їдять насіння, поспостерігайте за іншими годівницями: можливо, птахи мігрували або взагалі менше відвідують подвір’я, і тому їм знадобиться більше часу, щоб звикнути до нової годівниці.

Також перевірте якість насіння, яке ви пропонуєте в новій годівниці. Запліснявіле або пошкоджене комахами насіння не є привабливим або придатним для птахів. Для досягнення найкращих результатів завжди наповнюйте годівничку свіжим насінням. Водночас, перевірте відповідність типу запропонованого насіння розміру отворів годівниці, щоб переконатися, що птахи можуть безперешкодно дістатися до нього.

Наберіться терпіння

Птахам потрібен час, щоб звикнути до нової годівниці і регулярно відвідувати її. Терпіння дуже важливе при використанні нової годівнички, але, зробивши належні кроки, щоб зробити годівничку привабливою для птахів, незабаром ви будете часто наповнювати її і насолоджуватися більшою кількістю пташиних візитів.

Скільки часу потрібно птахам, щоб прилетіти до годівниці?

Птахи можуть з’явитися того ж дня, а можуть чекати кілька місяців. Велику роль відіграє тип корму, який ви обираєте. Якщо ви купуєте насіння, яке з більшою ймовірністю їдять місцеві птахи, то ви швидше привернете їх увагу. В іншому випадку, птахам, які ще не відвідують ваш двір, може знадобитися більше часу, щоб знайти вашу годівничку.

Чи можуть птахи спорожнити годівницю за один день?

Цілком можливо! Годівничка може спорожніти швидко, якщо вона менша за розміром або наповнена популярним насінням, яке їдять багато різних птахів, наприклад, лушпинням соняшникового насіння. Птахи також швидко спорожняють годівничку перед бурею або під час сезону розмноження, коли їм потрібно більше енергії.

Чи повідомляють птахи одна одній, де знаходиться їжа?

Птахи використовують контактні крики для спілкування один з одним, і один з таких криків може бути використаний для того, щоб повідомити іншим птахам про наявність їжі. Це корисно, коли птахи шукають їжу або знаходять свіжу чи нову годівницю.

close