12 поверхонь, які ніколи не можна чистити оцтом

Сара Агірре — експерт з ведення домашнього господарства з більш ніж 20-річним досвідом прибирання житлових і комерційних приміщень. Протягом цього часу вона пише про поради та підказки щодо ведення домашнього господарства та організації дому для національних видань.

Реа Мехта, доктор філософії, відзначений нагородами токсиколог, яка вже більше десяти років працює над тим, щоб дати людям можливість вести здоровий спосіб життя, починаючи з їхніх домівок. Реа має ступінь доктора філософії в галузі токсикології, понад 15 наукових публікацій та сертифікат інтегративного тренінгу з питань здоров’я.

Оцет — надійна робоча конячка, коли справа доходить до прибирання. Однак він є кислотним і може завдати шкоди деяким поверхням, в тому числі, коли його використовують для миття підлог. Уникайте використання оцту на цих 12 поверхнях і предметах у будинку.

Попередження

Коли ви використовуєте оцет для прибирання в будинку, ніколи не додавайте його до хлорного відбілювача; це призведе до утворення отруйного хлорного газу, потенційно смертельно небезпечної сполуки.

Паркетні підлоги

Оцет є кислотою і може потьмяніти або пошкодити покриття паркетної підлоги. Спроба повернути паркетній підлозі блиск може бути однією з найскладніших проблем, але з часом оцет може зробити її менш блискучою. Виберіть засіб для миття паркетної підлоги, який посилить і захистить блиск і поверхню вашої підлоги. Пам’ятайте, що миття занадто великою кількістю води або будь-якого миючого засобу є великою помилкою для паркетної підлоги — вони можуть деформувати або пошкодити поверхню, якщо залишити її мокрою.

Меблі з вощеного дерева

Так само, як і паркетна підлога, оцет може роз’їдати воскове покриття дерев’яних меблів, роблячи їх тьмяними і каламутними. Але часто можна прочитати, що оцет ідеально підходить для чищення всіх типів деревини. Якщо ви хочете використовувати оцет на готових або покритих воском дерев’яних меблях, використовуйте його вкрай рідко і на свій страх і ризик. Що стосується меблів, пофарбованих крейдою або молоком, з восковим покриттям або без нього, ніколи не використовуйте оцет на поверхні, а натомість обережно очищайте їх за допомогою злегка зволоженої серветки з мікрофібри.

Підлоги без воскового покриття

Як і у випадку з паркетною підлогою, кислотність оцту позбавляє блиску підлогу без воску, таку як вініл і лінолеум. Використання оцту не дасть вам легкої пінистої дії, необхідної для очищення безвоскової підлоги. Крім того, оцет може пошкодити верхню поверхню підлоги, тьмяніючи і темніючи з віком і багаторазовим використанням. Найкращий спосіб очистити вінілову або лінолеумну підлогу без воску — використовувати губчасту швабру та відро з теплою водою. Для більш глибокого очищення додайте у відро з водою крапельку м’якого засобу для миття посуду і обов’язково промийте підлогу, щоб позбутися піни. Використання будь-якого іншого рідкого миючого засобу для підлоги без воску може призвести до утворення воскового нальоту з часом.

Запах килима

Дехто радить використовувати оцет для виведення плям від домашніх тварин на килимі, але він не працює так добре, як ферментний засіб для чищення килимів. Оцет може замаскувати запах, але не усунути його причину. Ферментний засіб для чищення килимів, розроблений спеціально для домашніх улюбленців, найкраще усуне цю проблему. Засоби для чищення килимів з ензимами допоможуть розщепити пляму, тому ваш улюбленець не відчує запах своєї минулої помилки і не повторить її знову в тому ж місці.

close