Акваріуми на 15 літрів: різновиди, вибір, утримання, заселення

Акваріуми на 15 літрів: різновиди, вибір, утримання, заселення - Ветеринар

Не завжди в домашньому просторі можна визначити місце для великого місткого акваріума. Сьогодні вельми затребуваними є інакше кажучи нано-акваріуми, вони являють собою маленькі ємності з декоративними рослинами і рибками. Схожим варіантом буде і акваріум об’ємом 15 л. У ньому дуже легко відтворити унікальний, вподобаний вами дизайн, і заселити простір невеликими барвистими рибками.

Особливості форм

Сьогодні у продажу зустрічаються акваріуми абсолютно різних конструкцій. Однак найчастіше маленькі 15-літрові ємності мають такі форми.

 • Круглі. Вони естетично виглядають в інтер’єрі будь-якого напрямку, їх дуже легко переміщати. Але потрібно обов’язково знати, що рибкам у такому акваріумі потрібно незліченна безліч кисню, оскільки ємність круглої форми не має великої площі для правильної аерації. Крім того, сфероподібні форми погіршують зображення і світло. Вони некомфортні для риб.
 • Квадратні. Зазвичай мають розміри 25х25х24. Такі акваріуми просто мити всередині. Вони не погіршують внутрішній світ мешканців.
 • З прямими кутами. Ця форма вважається бездоганною для акваріума на 15 літрів. Він має хороший огляд і зручний для водних мешканців. Ці пропорції комфортні для прибирання та інших важливих процедур. Ширина такої ємності має дорівнювати висоті, а довжина мати розмір у кілька разів більший за ширину.

Потрібне обладнання

Не звертаючи уваги на свій малий обсяг, 15-літровий акваріум потребує відповідного обладнання. Для гарного самопочуття рибок у невеликому акваріумі рекомендується встановити такі прилади.

 • Фільтр. Хороший варіант — помпа з внутрішньою губкою. Її не дозволяється мити під водою з крана, щоб не викликати загибель корисних бактерій. Такий вбудований фільтр менш продуктивний, ніж зовнішній, але цілком підійде для невеликих обсягів. Можна тримати рибок і без фільтра, але тоді знадобиться щоденний догляд і занадто постійна заміна води. Наскільки відомо, часто міняти воду не вельми корисно для риб, які проживають в акваріумі.
 • Компресор. Аерація потрібна будь-яким рибкам для нормальної діяльності. При невеликій кількості риб (1-2 дрібні особини) і акваріумних рослинах можна не застосовувати компресор. Але при цьому необхідно ретельно стежити за станом рибок. Якщо ви помітили, що вони плавають на поверхні і хапають ротом повітря, то це вказує на брак кисню в акваріумі.
 • Обігрівач. Він потрібен, якщо рибки, яких ви підібрали для заселення в ємність на 15 літрів, є теплолюбними тропічними видами. Обігрівач може знадобиться в зимовий період для акваріума, розміщеного в прохолодній кімнаті.

Рослини і декор

У маленьких акваріумах можна зайнятися вирощуванням карликового анубіаса, ехінодорусу карликової амазонки, криптокорини карликового типу. Рослини в невеликому акваріумі регулюють шкідливі нітрити, нітрати, аміак. Вони вважаються природним місцем укриття рибок. Ґрунт має бути чистим і незабарвленим. Можна помістити на дно корінь мангрового дерева або будь-який оброблений окропом і відшліфований корч. На ній за допомогою ниток дуже легко закріпити кущики анубіаса і посадити в ґрунт інші рослини.

Але не потрібно перевантажувати невеликий простір прикрасами.

Як підібрати рибок?

Не забувайте, що маленькі акваріуми підходять виключно для маленьких мирних риб. Дрібних рибок до 4 см можна тримати в акваріумі від 10 л з щільністю посадки 1 л на 1 особину. Не рекомендується заводити в 15-літровій ємності мечоносців, гурамі, цихлід, даніо, вони занадто активні і вимагають більше місця. Для невеликого акваріума підходять креветки амано і вишневі. Вони з’їдають залишки їжі, очищаючи простір, і вважаються не менш цікавими об’єктами для спостереження, ніж риби. Найбільш придатними варіантами для акваріума на 15 літрів будуть такі невеликі рибки.

 • Півники. Вони невибагливі, мають гарні вуалеподібні плавники і різноманітне яскраве забарвлення. Найкраще тримати півника на самоті, оскільки бійцівський характер заважає йому уживатися з іншими особинами.
 • Гуппі. Це досить поширені рибки сімейства пецилієвих. В даний час є величезний асортимент форм і забарвлень таких риб. 2-3 пари прекрасно підходять для обсягу 15 літрів.
 • Неони. Дуже часто заводять блакитних і червоних неонів. Ці мирні активні рибки неймовірно цікаві за рахунок світної смуги, що світиться і проходить уздовж тіла. При утриманні невеликою зграйкою з 4-5 рибок, вони досить красиво виглядають на зеленому тлі рослин.
 • Кардинал. Красива рибка до 4 см завдовжки. Вона невимоглива до складу води та її температури. Любить плавати в середній частині акваріума.
 • Мідна тетра. Неагресивна риба 4-6 см завдовжки з красивим червонуватим забарвленням. Тетр можна утримувати в парі.
 • Сомик анциструс. Цей невеликий сомик чистить скло акваріума від наростів. Тримати краще одного, користуватися фільтром і компресором.

Акваріум на 15 літрів — підходящий варіант для офісу, дачі, кімнати для дитини. Він прекрасно підійде для подарунка дитині-школяру, який зможе самостійно доглядати за рибками і утримувати ємність у чистоті.

close